Hayvanların Tüyünden İnsanlara Geçen Hastalık

Sudetina

Kedi köpek tüylerinden insanlara zarar geliyormuş doğru mu? benim için çok önemli ailem hayvanlardan biraz uzaklaşmamı istiyor bunu duyduktan sonra

21 CEVAP

Mariana

Hamile birinin hayvan tüyü yüzünden engelli bebek getirme olasılığı olması için o hamile bayanın sokak hayvanları (aşısı olmayan) ile sürekli içli dışlı olması gerekiyor ki ülkemizde hamile bayanları düşünürsek bu çok düşük bir ihtimal ev kedisinden ise hiçbir şekilde zarar gelmez bu tarz söylentiler yüzünden insanlar sokak hayvanlarına da kötü davranır oldu. Biraz araştırıp uzman kişilere danışarak konuşulmalı bıktım artık bu tarz söylentilerden

Scot

Aşılarını ram yaptırıp.çiğ et(salam,sosis)gibi şeyler vermezseniz tuyun bi zararı olmaz.bende çok araştırdım.veterinerede sordum sıkıntı olmayacağını söyledi.

aleyn

tüylerden bi hastalık gelmez direkt olarak, sokaktaki hayvanları seviyorsanız yüzünüze çok yakın tutmayın ve ellerinizi sabunla yıkamadan ağzınıza yüzünüze götürmeyin yeterli..

Dondurmacik

Eğer aşılı değilse kist denilen hastalık bulaşabilir yani dökülen tüyün solunmasıyla akciğere yapışması aşılıysa kist oluşsada zarar vermez ayrıca aşısızda olsa hijyene dikkat ettiğin takdirde sorun olmaz

Aysetaha

Kedilerin tüyünden hiç bi zarar gelmez 2 tane çocuğum var biri 9 diğeri 5 yaşında çok araştırdım veterinerede danıştım aşıları olduğu müddetçe çiğ salam sosis yemediği müddetçe hiç bi şekilde zararı yok.hamile olan bayanın bebeğinin sakat olması da muhtemelen kedi veya köpek dışkısını temizlemiştir ellerini de çok iyi yıkamadıysa toxoplazma denilen kanda oluşan bi hastalık oluyo o da bebeğe çok zararlı muhtemelen ondan olmuştur die düşünyrm.ztn kedi ve köpek besleyen insanların mutlaka eldiven kullanması gerekir ve hamilelikten önce toxoplazma denilen tahlili yaptırması gerekir

Sudetina

Çok teşekkür ederim

Sudetina

Bir akrabamızın çocuğu hayvan tüyü yüzünden engelli dogma riski varmiş annem bunun için çok tepki veriyor çok yakın olmama dışarda besle ama çok yakın olma yemlerini ver çık eve diyor köpek sahiplenecektim evde beslemeye Bunu duyduktan sonra hayır demeye başladı

Sudetina

Sokak hayvanlarına bakmak sorun deil annem besle diyor bazenleri ben unutunca sadece korkuyor kadın yoqsa bakmak sorun deil onlara şiddet uygulayanlara kötü davrananlarada izin vermeyiz ailecek

Sudetina

Çok teşekkür ederim

Sudetina

Bag evimizde varda evde bakmak istiyorum artık onlarda saldırgan cins olduğu için eve getiremiyorum

Sudetina

Bag evimizde varda evde bakmak istiyorum artık onlarda saldırgan cins olduğu için eve getiremiyorum

Derdedermanim

Bu bir efsanedir saç kıl keratin içerir bir avuç yutsanız bir şey olmaz ama saçınıza parazit yumurtası bulaşmış olsa sizde yutsanız parazit sizde yumurtadan çıkar çoğalır parazit olmaması için iç parazit tedavisi yapılır düzenli olarak kedi köpeklerde çiğ etde yese ki doğadaki tüm etçiller pişirmeden yer illa sorun olucak diye bir durum yok ama önlem olarak iç parazit tedavisi aksatılmamalı.Dışkısından bulaşırsa tüğüne bu bulaşmış tüyü yutarsanız ki uzun iştir ve zordur bu ihtimal yuttuğunuz tüyde parazit varsa bulaşabilir.Ama o parazit her yerden gelebilir iyi yıkanmamış bir sebzedende insanlarda iç parazit tedavisi yapsın düzenli olarak ozaman :) çünkü insanlardada bir çok parazit bulunur o yüzden çiğ kabak çekirdeği aç karnına tüketmek lazım ve doğal parazit düşürücüleri sürekli kullanmak lazım hatta arada kontil yada sitraks şurup alıp içmek lazım (çok ucuz) Yurt dışında evcillerde parazit görülmeden parazit ilacı vermiyorlarmış ama asıl konu şu bazı arkadaşlar yazıyor kedim sinek yedi köpeğim sinek yedi ne olur sorunuzun cevabı şu parazşit olur sinek parazit taşır bir sineği öldürdüğünüzde dikkat ederseniz iöerisinden bir sürü kurt çıkar yani afiyet falan olmuyor öyle direk kurt yutmuş oluyor o yüzden parazit tedavisi düzenli olmalı evciller.Ailenize anlatabilmeniz için okumaya öğrenmeye açık olmaları lazım duydukları şeyler onları dehşete düşürdüğü için bu tepkileri normal siz bu konuyla ilgili bir makaleyi okutabilirseniz mevzu daha rahat anlaşılır aşırı evhama gerek olmadığı ortaya çıkar.

Sudetina

Bir akrabamızın çocuğu hayvan tüyü yüzünden engelli dogma riski varmiş annem bunun için çok tepki veriyor çok yakın olmama dışarda besle ama çok yakın olma yemlerini ver çık eve diyor köpek sahiplenecektim evde beslemeye Bunu duyduktan sonra hayır demeye başladı

Muzeyyennb

aşıları tam olursa hiçbir sorun olmaz. Kaç senedir dibimde ve onu ben tarıyorum . Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Ama sokakta ki hayvanlar için bir şey söyleyemem. Sevin elleyin ama elinizi yıkamadan yüzünüze vs getirmeyin. Kendi sahipli kopeginiz vs olursa bir sorun olacağını zannetmiyorum üstelik evde bakilacak.

Muzeyyennb

saldırgan cins derken?