Kedimin Diyaframı Yırtılmış, Ölme İhtimali Çok Yüksek

aslihan_e

Kedim dün nefes almada zorluk yaşamaya başladı, veterinere gittik, diyafram zarı yırtılmış bağırsakları üste kadar çıkmış. Yarın ameliyat olacak. Veteriner 10 kediden ikisi ancak hayatta kalıyor dedi. Tecrübesi olan var mı? Lütfen fikir belirtin mahvoldum. Veteriner ölür gözüyle bakıyor.

42 CEVAP

aslihan_e

Yüksekten düşme, araba çarpma köpek saldırı nedenli oluyor diyorlar, kedimde hiç böyle bir durum olmadı, neden oldu aklım almıyor.

aslihan_e

Teşekkür ederim

aslihan_e

🔝 🔝 🔝

aslihan_e

Başka hiç güvenilir bildiğim bir veteriner yok, her zaman götürdüğüm yere götürdüm. Röntgeni bana da gösterdiler bağırsakları yukarıdaydı. İnternette de hayatta kalma şansı %30 yazıyor. Sabah acil ameliyat olacak, kafam allak bullak oldu. Hiç bir şey düşünemedim.

aslihan_e

Ay inşallah, çok sağolun

aslihan_e

Yok, birazdan ameliyata alacaklar

aslihan_e

Duaya çok ihtiyacımız var, inşallah kurtulur, çok sağolun.

aslihan_e

Teşekkür ederiz, çok sağ olun

aslihan_e

Yok, en sağlıklı görünen kedimdi diyebilirim. Biz onu güçlü sanıyorduk ama öyle değilmiş. Belki de o hızlı nefes alıp verme fip nedenli oluşmuştu. Çoğu insan kedisinin hızlı nefes alıp verdiğini görüp veterinere gittiğinde fip çıktığını söylüyor. Ben zaten fipten korkarak gittim ama diyafram zarı yırtılması çıkınca karıştı. O hızlı nefes alıp verme akşam belirti gösterdi, sabah vete gittik. Diyafram zarı nasıl yırtıldı onu bir türlü bilemiyorum. Dediğim gibi hiçbir şey gelmedi kedimin başına. Tv sehpasına bile çıkmaz bu çocuk.

edadnmzr

Başınız sağolsun çok üzüldüm sürekli takip ediyordum iyi haberinizi bekliyordum ama yorumunuzu görünce gerçekten çok çok üzüldüm. Böyle bir durum karşısında insanlar ne söylerse söylesin acınızı dindirmeyecek biliyorum ama Allah sabır versin çok zor. Bir de çok ani olunca...
Kedinizin daha öncesinde korona olduğunu biliyor muydunuz peki? Ben daha önce gizli fip diye bir şey duymamıştım da. Hep belirti verir kusma iştahsızlık yürüme bozukluğu gibi diye biliyorum. Ben ameliyattan olduğunu hatta sizin de yaşama ihtimali az dediğiniz için vefat ettiğini düşünmüştüm fip diyince şaşırdım açıkçası. Tekrar başınız sağolsun Allah diğer yavrularınıza uzun ömürler nasip etsin 😔

aslihan_e

Size de Allah sabır versin. Nasıl bir durum kedinin o hale gelmesine neden oldu acaba?

aslihan_e

Sağ olun sizin canlarınız sağ olsun inşallah. Benim 5 kedim vardı ama bana en düşkün olan kedim oydu, her sabah iki ayakları üzerinde durur bana sarılırdı, gece de hep bana iyice sokulup yatardı, gündüz de kucağımdan inmezdi. Hâlâ kendimde değilim, kafamı sürekli meşgul etmeye çalışıyorum. Bir yandan da diğer kedim için korku halindeyim, inşallah ona bir şey olmaz. Kalan canlarımız sağ olur inşallah uzun yıllar sağlıklı olarak.