Yazın Evde Napıyorsunuz?

rkyeda

Arkadaşlar kediyi sahipleneli daha 1 yıl olmadı ondan dolayı evde sineklik gibi bı işlem yapilmadizHerkesin evinde sineklik takılı mı Biz cami açıyoruz fakat kediyi başka bı odaya alıyoruz evimiz küçük olduğu için evde hava akiminin fazla olması için odanın kapısını açıyoruz Kedim de evde çok sıkılıyor bazen saat sabahın 4 u gibi uyandırıyor balkona çıkıp uyuyor.Ve son olarak annemle babam çok inatçı sürekli camları açıyorlar tabiki ben kedimi koruyorum ama bu yere kadar

16 CEVAP

Gul36

Benim evdekiler sonunda kabul ettiler kedinin sinek ya da kuş gördüğünde gözünün başka hiçbir şey görmeyeceğini ama çoğu insanın ikna olması zor oluyor. Düşse bile kedi o, dört ayak üstüne düşer diyorlar. Bizim evde kedi sinekliği değil ama normal sineklik takılı şu anda. Balkon kapısında olmadığı için kesinlikle açtırmıyorum. Arada bir balkona kucağımızda çıkartıyoruz. Bazen de deri göğüs tasmasını takıp balkon kapısında oturuyoruz. O tasmayı takınca hareket edemiyor çünkü. Gün içinde pencereler üstten açık oluyor , yatarken hepsini kapatıyoruz. Tamamen açmak istediğimiz bir cam olursa odanın kapısını kapatıyoruz ya da biri kediyi oynatırken diğerleri onun olmadığı odaların hepsini açıp cereyan yaptırıyor ev iyice havalansın diye.

Ssedamiyav

Balkona çıktıgında mutlaka yanında durun yalnız çıkarmayın düşebilir. Camları açtığınız odada da hep göz kulak olun geröekten dikkat etmelisiniz çünkü anlık bi gözden kaçmaya her şey olabilir. Malesef ki bu konu hakkında kötü bir tecrübe yaşadım.

rkyeda

  1. katta oturuyoruz düşse ölür artık rüyalarıma bile giriyor evdekılere zerre kadar guvenmıyorum akıllarına kazımışlar kediler atllamaz diye laf anlatamıyorum

aleyn

burada tonlarca kedim balkondan camdan düştü diye başlık var bazıları ölümle ya da ciddi yaralanmalarla sonuçlanıyor ara kısmından aratıp onlardan birkaç tane seçip ailene okutmayı deneyin belki o zaman ciddi bir şey oldugunu anlarlar.

Miniminimini

Ben bahar ayinda çelik sineklikten taktirdim, suan cok rahatiz. Cam başi 90 tl gibi bir fiyati var, en cok kullandiginiz camlar icin taktirin hic olmazsa biraz rahat edersiniz. Kedinizin basina bir sey gelirse masrafi daha cok olucak emin olun.

Derdedermanim

yok en kötü sineklik bile idare eder biraz kalın olsun tülü yeter inanın üzüntüsü masrafı çekmeye deymez taktırın kurtulun birine olsa bile.

Elifoo

Aynı sorunu ben de yaşadım, annem sürekli atlamaz bakıyor sadece falan diyordu. Baktım baş edemiyorum internette yaşanmış ne kadar kötü örnek varsa hepsini okudum onlara bakın böyle olmuş camı üstten açıp bırakmışlar kedi sıkışıp ölmüş, ikinci kattan düşmüş ölmüş, sinek görmüş atlamış falan. İyice bi korktu gözleri. Şimdi neredeyse bütün camlarda sineklik var ama ben yine de gece (Miço benimle uyuduğu için) odamın camını ve kapısını kapatıyorum. Yalnızken camı üstten açık bırakmıyorum. Balkona çıkması zaten yasak onun için de kapıyı kapalı tutuyorum. Siz de ailenizi biraz korkutmayı deneyebilirsiniz, eğer kedinizi gerçekten seviyorlarsa bir önlem alacaklardır

pinarcaya

Camlara cirt cirtla takilan ucuz sineklikler var. Ben camlara onlardan taktim. Yine cami sonuna kadar acip birakmiyorum. Ne olur ne olmaz diye. Ama goruntu olarak caydirici. Ayrica hic sinekli olmamasindan daha iyi.

Heiter

Biz normal sineklik takıyoruz ama olması gereken, kediler için özel üretilen paslanmaz çelikten sineklikler. Fiyatları bize biraz tuzlu geldiği için henüz yaptıramadık. Buna alternatif, kedi fileleri var. Denemedim ama sağlamsa eğer sıkıntı yok. Bizim için en büyük sorun, hem sineklerin girişini hem de kedinin çıkışını engellemek. Kediler için olanlarda sinekler girebiliyor, sinekler için olanlar da kediler için yeterince sağlam değil. Bizim oğlan genel olarak korkak olduğu için sinekliklerde küçük delikler açmak dışında bir tecrübemiz olmadı. Yoksa camlar sürekli açık (geceleri tedbiren kapatıyoruz).

rkyeda

Evimiz küçük olduğu için kediye eziyet ediyomusum gibi geliyor ondan dolayı balkonda yatmasına izin veriyorum bazen

Derdedermanim

Bende annemlerle yaşarken bir türlü annemi ikna edemiyordum dinlemiyordu hatta bu kedi düşerek ölücek sizin yüzünüzden diye kavga ediyordum dediğim oldu yaşım 38 hala anneme kızgınım çünkü kedimin omurgası kırıldı kan işedi çığlıklar içinde inliyordu veteriner kalbine iğne yaparak uyuttu böyle duyarsız insanlar Allaha yakın bana uzak olsun diyorum şuan yazarken bile sinirleniyorum...

rkyeda

Çok geçmiş olsun bende hissediyorum yani sineklik taktiricam ama yetersiz kalır gibi geliyor yırtar diye düşünüyorum ama annem e laf anlatılmaz babamada beyinlerinin alması çok zor

Busraozcan__

Iş ailede bitiyor kedi açık görmedikçe unutacaktır siz ailenizle konuşun onları korkutun

deniz_berkan

ben geberiyorum sıcaktan kedi sinekliği pahalı geldi normal sineklik taktırıp cocuk kilidi yaptırıcam , 10. katta oldugum için onda bile yalnız bırakıp gitmem biyere güvenemiyorum ...havalandırırken odaya koyuyorum kedileri 1 saat sonra gene sıcaklık başlasın :S ...

gzmkzn

Cama sineklik taktırdım şu ucuz cırt cırtlılardan değil onlar tehlikeli onun dışında başka bişey yapmadım