Bu Konuda Birşey Yapmamız Gerek?

Melikeege

Mall Of İstanbul AVM'sinin petshop undan kedi almıştım 6 ay önce ilk başta çok sağlıklıydı çakıl ve ben ona olabiliceği en iyi şekilde bakıyordum ve sonra her ay çakıl hastalanmaya başladı ve ayda 7-8 kere hep veterinerlerdeydik sürekli ateş düşürücüler tedaviler görüyodu bende normal buldum çocuk nasıl hastalanıyorsa onu da öyle düşündüm ve 8 aylık oldu çakıl ve son 2 ayı çok zor geçirdi sürekli uyuyordu yemek yemyordu evde net 20-3- konserve vardı günde 2 kere konserve açıp önüne koyuyordum ki yeşin ama asla emiyordu su bile içmiyordu ve sürekli kusuyordu son zamanlarda şu içse bile kusuyordu ve çok zayıftı kötü gözüküyordu yani ve ben bu dönemi başladından 1 hyafta sonra götürmütüm ve saçma sapan ilaçlar vermişlerdi ben onu zorla içiriyodum en son bu ilaçları 5 gün kulandım ve dayanamayıp tekrar gittim ve başka veteriner vardı ve aapar topar ameliyata soktu çakılı tümör den süpelendi onu alalım ve ne olduna bakalım dedi ve çakılı ameliyata soktuk sonra veteriner geldi ve çakılın yaşama olasılının %4 olduğunu söyledi kansermiş ve her yerini sarmış kurtulamaz dediler uyanamz dediler ve veterinerimiz uyansada tedaviye başlasakta kurtulucağını sanmıyorum açıdan ölebilir dedi ve tedaviye başladımızda çok acı çeker dedi zaten son zamanlar sürekli sabahları bağırıyodu bende ergenliğe girme dönemi sandım çünkü veteriner girebilir dedi ama kanser oldu için ergenliğede giremiyormuş. Ve bu kanserin ne zaman oldunu nasıloldunu sordum ve bunu bilemeyiz bu kanser 1 haftadırda olabilir 1 aydada ollabilir çok hızlı yayılan bir hastalık oldu için bilmiyoruz dedi ama büyük ihtimale genetik dedi ve benim buraya bunu yazmamın sebebi lütfen petshoplardan hayvan sahilemeyin yanı almayın barınaklardan alın ben çok pişmanım oran aldım için ben 18 yasındayım ve çocuğumu kaybetmiş gibiyim çakıl öleli 2 ay olmadı benim bi arkadaşımda Mall of İstanbul'un petshopundan aldı ve onun kedisi çakıl kadar bile yaşayamadı 2 ay sonra evde ölü buldular ve sebebie baktıklarında kan

8 CEVAP

felishuman

Çok üzüldüm.. Başınız sağolsun.. Petshoplarda ortam o kadar kötü ki bütün yavrular hasta. Küçücük bir alanda aynı kaptan mama yiyip aynı tuvaleti kullanıyorlar birinde bulunan hastalık hepsine bulaşıyor.. Sağlıklı görünsünler diye de türlü türlü ilaçlar kullanılıyor.. Aslında söylenecek çok şey var bu konuda. Bizim yapabileceğimiz tek şey petshoplardan hayvan satın almamak, almak isteyenlere olayın iç yüzünü anlatıp onları engellemek. Petshoplarda hala hayvan satışının yapılıyor olması arz talep meselesi işte, önüne geçilmesi gerek..

Muzeyyennb

Basiniz sagolsun.Arkadaşın dediği çok doğru. Hep deriz petshoplardan hayvan satin almayin. Çünkü ayni yerde yasiyor hepsi hastaliklarin zaten onune gecilemiyor. Disarida bir suru minik can var ordan sahiplenin lütfen. Cevrenizde ki insanlari da uyarin ..internet sitelerinde bir suru kisi sahiplendirme yapıyor ve ucretsiz..

Melikeege

yani çok sesli bir şekilde miyavluyodu uzatarak ben öldükten soonra kanser oldunu ogrendim için ergenlik diye düşünmüştük fakat acıdan bagırıyomuş

Balimbesiktas

merhaba, çok üzüldüm kaybetmiş olmanıza..

ancak takıldığım yer sabahları bağırıyordu demişsiniz. bu nasıl bir bağırma acaba.

üzüldüm gerçekten de geçmiş olsun, bunu gidip o petshopa söyleyebilir ve gerekirse sağlıksız hayvanlardan dolayı hukuki yollara başvurabilirsiniz, ayrıca hayvan almak yerine de sahiplenirseniz sevinirim tekrar geçmiş olsun...

Balimbesiktas

sabahları kedilerim sürekli bağırıp koşturuyorlar, oyun istediklerini düşünüyorum. sanırım sizin kediniz acı cektiği için bağırıyordu. yani koşmuyordur en azından değilmi ? sonuçta anlatamıyorlar dertlerini çözemiyoruz ki ne istediklerini.

Melikeege

Evet acı çektigi için bagırıyomuş. Koşmuyodu hareket ettmiyodu pek fazla ben sordugumda veterinere ergenlik donemi dedi bende oyle sandım sonuçta nerden bilebilirim hasta oldugunu aynen oyle anlatamıyorlarki anlıyalım

Melikeege

Çok teşşekürler geçmiş olsun mesajlarınıza. Ben petahopa gittimde ya para vericek yada başka bi kedi ben ikisinide istemiyorum açıkcası hukiki bir şekildede onları suçlicagım bir kanıt yok elimde genetik kanser oldunu yada sonradan oldunu bilmiyor veteriner