Kediyle Uçak Yolculuğu

aleynacamgoz

Kedimle bi süre sonra uçakla seyahat etme durumumuz olacak, Türk havayolları ile uçmayı düşünüyoruz bu deneyimi yaşamış birileri beni de bilgilendirebilirse çok sevinirim:) ve en önemli konu yanıma alabiliyor muyum?

3 CEVAP

serot10in

Öncelikle kedinizin sağlık karnesi yanınızda bulunsun ve en önemlisi kuduz aşısı mutlaka yapılmış olsun. Kafes ölçüleri olarak 23x40x55 deselerde bu ölçüyü aramanıza gerek yok standart taşıma kafesleri işinizi görür. Kafes ağırlığının kedi ile birlikte 8 kg geçmemesi gerekiyor. Bu şartlarda kedinizi yanınızda kabinde götürebilirsiniz. Kabin içi uçak yolculuğu için endişelenmeniz gereken pek birşey yok aslında. X-Ray cihazından geçerken kedinizi kucağınıza almanızı isteyebilirler kafese bakmak için, eğer elinizden kaçırabileceğinizi düşünüyorsanız ufak bir tasma da kullanabilirsiniz.

Heiter

İlgili sorunun linki

Bu linkteki soru, sizin sorunuza benzer bir soru ve soran üye, cevabında tecrübesini de paylaştı. Bakmak isteyebilirsiniz.

MeryemYucel

yanınıza alacaksanız yapın ama dıger turlu tehlıkelı