En Uygun Yavru Kedi Maması Hangisidir??

Minikbella

Yakin zamanda bir yavru kedi sahiplenecegim. Yavru kedi maması hakkında bir çok araştırma yaptım fakat kedicigim için en uygun kedi manasının hala hangisi olduğuna net bir karar veremiyorum. Alacağım mama hem güvenilir hem kesimin iştahla yiyebileceği hem de uygun fiyatlı olursa çok sevinirim. Çünkü aliem maddi açıdan pahalı olduğu için açıktan yavru kedi maması alacaklar ben kedimin sağlıklı büyümesini istiyorum. Çok zor durumda kaldım açıktaki manalara hic güvenmiyorum. Ne yapmam gerek onerileriniz nelerdir. Lütfen gerçekten ucuz ve güvenilir mamalari onerin yoksa kesim çok sağlıksız buyuyecek

16 CEVAP

zuhall

Acik mamanin karistirilmasi disinda bir de son kullanma tarihi problemi var. Sonucta paketin son kullanma tarihi belli degil nezaman acilmis belli degil. Az miktarda acik mama almak yerine kapali buyuk paket alarak fiyat oranini dengeleyebilirsiniz. En azindan evde kendiniz guzel muhafaza edersiniz ve daha guvenilir olur.

İlla acik mama alicam diyorsaniz da guvendiginiz biri olsun. Surekli gittiginiz veteriner vs. gibi. Rastgele biyerden almayin.

dollfacepersian

Uygun fiyatlı olarak Profine, Matisse,Brit Care,Brit Premium,Pro Choice olabilir diye düşünüyorum. Bence hepsi fiyat kalite açısından güzel mamalar

felishuman

Matisse ve Golosi’ye bir bakın

Castielthecat

N&D kitten harika bir mamadır. Ama fiyat açısından daha ucuz bir mama tercih edecekseniz Matisse kitten'ı da kullanabilirsiniz :)

Minikbella

Bir şey daha sormak istiyorum açıktan satılan mamalarin arasında da çok güvenilir olan N&D gibi mamalar da var onlardan akşam bur sıkıntı olur mu sadece N&D değil riyal canın kitten vb de gördüm bunlarin kesime bir zararı olur mu ?

Scot

Açık mamalarda genelde karıştırıyorlar.ben kitten açık mama siparişi verdim bana yetişkin maması göndermişler.

Minikbella

@Scot ben kendim gidip alacağım açık siparişe ben de güvenmiyorum. Alırken iyi araştırmam gerekiyor. Siz kaç kg veya gr ve ne kadara aldınız acaba

Scot

2 kg aldık 75tl vermiştik sanırım ama dediğim gibi sipariş verdiğim mamagekmemişti.tabi siz kendiniz gidip alıcaksanız sorun olmaz

Minikbella

Teşekkür ediyorum :)

Minikbella

Matisseyi duydum ama golosiyi hic duymamistim tesekkur ederim

sadiyetas

nd tavuklu mama yavrular için ideal

Minikbella

Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum iyiki varsiniz :-)

Minikbella

Sadiyetascim N&D te baktım fakat düşük miktara fazla para alıyor. Benim gibiler için biraz tuzlu :)

Keremdogar

Kesinlikle n&d fiyatları 1,5 kg 120₺ civarı ama günlük tüketimi 20gr olduğundan 1 paket 72 gün yetiyor ve aylara vurunca daha tasarruflu oluyor alıcaksanız narlı tavuklu alın benim kedim daha lezzetli buluyor doğal olduğundan bazı hastalıkların çıkmasını engelliyor

dilaraaxing

Eğer petshoptan kendiniz alacaksanız açık mamayı, bence güvenebilirsiniz çünkü onlar paketi açarak kendileri poşetliyorlar. N&D, Royal Canin, Pro Plan ve Profine bu konuda önerebilirim.