British Yavru Mama Onerisi

Emre600rr

Herkeze merhaba yaklasik 2 bucuk aylik british kedim var en iyi sekilde beslenmesini istiyorun daha once hic kedi beslemedim hic bi fikrim yok yavru mama olarak hangi markayi tercih etmeliyim bu vitaminler yavruyken kullanilabiliyormu arada yas mama vermelimiyim yardimci olursaniz cok sevinirim

16 CEVAP

KediliBaba

hayırlı olsun.Tahılsız kitten mama almalısınız + catmilk(sütozu) destek için+gimcat multivitamin(yemezse mamaya katın) sınırsız mama istediği kadar yesin.Türe özel mamalar satış sıtratejisi zaten iran kedileri için olanlar iistisna onların ağzı küçük britishler rahat yer her mamayı şuan küçük arada tavuk haşlayıp verin ıvırzıvır vermeyin bir hevesle ishal olur ilk gün yemez içmez kum kulllanmaz saklanır genelde ertesi gün alışır.Yaş mamalardada kaliteli olanlara schesir animonda naturea gimcat aklıma gelenler onlarında kitten yada junier olanını alın.Kum betonit kullanın.Su sınırsız erişebileceği kadar yakınında olsun.

felishuman

Royal Canin değil de N&D Kitten kullanabilirsiniz mesela çok iyi bir mamadır.

zuhall

Gimcat multivitamin yerine gimcat baby paste alin. 2.5 ay annesini emdiyse sut tozuna cok gerek olmaz diye dusunuyorum.Beslenme olarak kuru mama tercihiniz olacaksa tahilsiz+protein orani yuksek ve et turevlerinin olmadigi iyi icerikli mamalar alin. Kuru mamayla besleseniz bile sık sık yas mama verin. Schesir,naturea,animonda carny ocean,gimcat gibi. Evde ona ozel mama hazirlayarak da besleyebilirsiniz. Evdeki tuzlu baharatli besinlerden,salam sosis vb urunlerden ve sut vermeyin. Arada evde yapilmis yogurt verebilirsiniz sut yerine.

Her mama her kediye iyi gelmeyebilir bunu siz kedinizi gozlemleyerek anlayacaksiniz. Tuylerinde dokulme,derisine pullanma,ishal vs gibi alerjik belirtiler gosterebilir. Oyuzden benim tavsiyem vereceginiz seyleri ayni anda vermeyin ki hangisinin nasil etki ettiigini gozlemleyebilesiniz. Mesela kuru mama verdiniz diyelim yas mamayi 3-4 gun sonra baslayin gibi.

Emre600rr

Cok tesekkur ederim yorumlariniz icin ilk defa kedi besliyecegim icin cok onem veriyorum en iyisi neyse o olsun istiyorum dediklerinizi yapicam tesekkur ederim yeniden

KediliBaba

Kendinizi kuru mamyada endekslemeyin haşlayın büyük bir tavuğu didin etlerini dikkatlice suyunu buzdolabında soğutup fazla yayığı üstünden alın atın,sonra hepsini mikserde çekin yanında yumurta kabuğu tozu ekleyin üzerine koyun küçük kağıt bardaklara iki kaşık olucak şekilde atın buzluğa donuncada bir poşete koyun akşamdan çıkartın her sabah taze taze yesin.Zaten kurban geldi aynı şeyi kırmızı etlede yapabilirsiniz ama burda konu yağını almak çok yağ işshal yapar.Kurumama hayat kurtarmıyor sadece pratik onuda siz evde yok iken yada gece yatmadan kasesine koyabilirsiniz herzaman evde hazırlanan mama yada içeriği güzel bir yaş mama daha sağlıklıdır.Et aromalı müsli gibi çoğu kuru mama paketin rengi üstündeki kedinin resmi güzelde bu iğrenç bir sektör ciddi manada hayvanlarıu falan düşündükleri yok malesef sadece rant peşindeler reklamları güzel ...laf uzadı anlatmak istediğim netleşsin istedim.

KediliBaba

proplan,royalcanın,hills abartıldıkları kadar tavsiye edilicek çok harika mamalar değil bunuda içeriklerindeki et oranı ve tahıllardan biliyoruz;yani kuru mama alırken tavsiyeler bir yerde içeriktir asıl konu et az tahıl çoksa o kedilere olmaz çünkü tahıl besi hayvancılığında otçullar için(çabuk yağlanıp kilolansınlar diye) kullanılır yada kümes hayvanları için.O yüzden mamayı tahılsız seçmek önemli tahılsız mamalarda çok değil zaten sor burda herkes söyler :)

Emre600rr

Tesekkur ederim yorumunuz icin royalcanin british yavru mamasi alicaktim onu aliyim ozaman suttozu ile multivitamini surekli vermicem sanirim

bediss

Bildiğim kadarıyla Royal Canin'in sadece British Shorthair ırkı için kedi mamaları var, onlara göz atabilirsiniz.

KediliBaba

kuru mamada royal canın değilde nd daha iyi bir tercih olur.Gimcat multivitamin yavrular için olanını alın.Gimcat milk gerçekten faydalı içerisinde taurin var ve çok severek içecektir asıl maksat bu sıcak günlerde sıvı tüketimini arttırmak çünkü kediler sıvı tüketimi noktasında farklılar genelde avladıkları hayvanların etlerinden sıvıihtiyaçlarını karşıladıkları için kuru mama yedikleri halde su içmeme huyları oluyor yeterince içmiyorlar bu sebeple böbrek sıkıntıları baş gösteriyor o yüzden yaşmama dahi verseniz su ekleyim yaşmamasına tavuk verirseniz tavuğun suyundan ekleyin...

KediliBaba

Kedilerin beslenmesinde ilk sağlık kuralı yediği mamada su oranının %70 olması gerektiği halde % 5 yada daha düşük olması yani işin içinde en kaliteli kuru mama dahi olsa her fırsatta yaş mamasına su katın cat milk kullanın balık-tavuk haşlarsanız suyuyla en az %50 suyundan ekleyin ezbere bilgiler herkes verirde malesef bunu anlatan dillendiren az kişi var aklınızda olsun .

KediliBaba

neye göre iyi peki :)?

Emre600rr

Yorumlar icin cok tesekkurler kedilibaba cok mantikli yazmissiniz bazilarida yas mama vermeyin fln diyo hem kokusu hemde alistigi zaman kuru mama yemiyo fln diyolar nasil yapicagimi sasirmis durumdayim

LoveAnimals

Royal Canin KİTTEN bitish shortairyavru kedi maması 2kg biraz pahalı ama iyi

privacy031

benimde british shorthair kedim var. 14 aylık. royal canin british shorthair özel maması kullanıyorum.. yanlız bu mamaların şöyle bir sıkıntısı var..sanırım bağımlılık yapıyor... başka mamaya zor alışır.. bir de sadece bu mamayı yemekte benimki. ne yaş mama ne de tavuk salam peynir vb şeyleri yemekte. belki kediden kediye farkeder yine de yazıyim dedim..

KediliBaba

Yaş mamayı kuru mama ile karıştırabilirsiniz.