Kusum Diskisi Yapisiyor

serdar8292

Ndeni ne olabilir

4 CEVAP

KediliBaba

ishal olabilir onda olur dediğiniz.

melikealgin

Tuvaletini yaparken zorlanıyodur.Ilık suya pamugu batırın ara ara dışkıladıgı yeri silin

Tuvalet zorlugu

Eğer muhabbet kuşunda ishal olduğunu düşünürseniz, ilk yapmanız gereken onu daha yakından gözlemlemek olmalıdır. Eğer ishal basit bir sindirim problemi ise, yalnızca anüs çevresinde dışkı bulaşması olarak görünür ve tedavisi kolay olacaktır. Genellikle yavru veya yeni alınan muhabbet kuşlarında beslenme alışkanlığı veya hava değişimden kaynaklı olarak bu tür geçici ishal vakaları görülebilir. Çoğunlukla tedaviye gerek kalmadan düzelir. Ancak, eğer kuşta ishalin yanı sıra, kusma veya gaga ve göz çevresinde nemlenme görünüyorsa, ciddi ve bulaşıcı bir enfeksiyon olabilir. Böyle bir durumda, hasta kuşu karantinaya almak ve diğer kuşlardan ayırmak gerekir