Yarasa Sorunu :(

Bilalll

Merhaba arkadaşlar. Yaz tatili için trabzon'da dedemin ve ninemin yanına , bir köye geldim. 3 katlı aile apartmanının çatısında 6-7 tane yarasa yuva yapmış. Benim için sorun yok fakat dedem ve ninem çatıdan odun veya erzak alırken sürekli uçuşan ve çatıyı dışkılayıp pisleten yarasalardan rahatsız oluyor. Evet biliyorum pek sayfanın konseptine uymuyor fakat bileniniz vardır belki diye sormak istedim. Yarasalara zarar vermeden onları nasıl çatıdan uzaklaştırabilirim ??

2 CEVAP

KediSORUN

Soğan koyarsan belki giderler bizim üst kat daha inşaatken vardı soğan koyduk şansa mı oldu bilmiyorum ama gittiler

Uranus1

Yarasının olduğu yerde böcek olmaz buda yarasaları cazip hale getirir :) eksi tarafı ısırır ise parazit bulaştırabilir tek bildiğim ışıktan hazetmemeleri ışıklı bir ortam yaparsan yer artık onlara uygun gelmeyebilir