Mrh 24 Gunluk Yavrulara

cakil19921

et suyu versem herangi bir sorun olurmu

24 CEVAP

Minikbella

Onlar daha çok küçük ve bu yüzden anne sütü ile beslenmesi daha iyi olur diye düşünüyorum. Belki et suyu agir gelebilir ve midesi , bağırsakları kaldiramayabilir.

aleyn

ishal olabilirler kuru mamayı et suyuyla hafif ıslatarak vermeyi deneyebilirsiniz.

Cldkgkcs

Cidden küçük kalmışlar öyleyse.. ben ide önermiyorum daha et suyunu kaldıramayabilirler onun yerine yavrular için olan süt tozlarıyla desteklemeniz anneyi de iyi bir mamayla beslemeniz gerekir.. Annenin bakımı yavruların bakımı da demek aynı zamanda

pamuk18pamuk

Çok kucuklermis süt tozu almanız gerekir ama kaç paradır bilmiyorum daha önce almadim ama uygun fiyatlı yokmudur acaba bilgim yok pek

pamuk18pamuk

İnternetten baktım ama çok da pahalı görünmüyor kaliteli kalitesizi vardır elbet ama bilmiyorum mamadan daha ucuz görünüyor

aleyn

o halde dışkılamalarını gözlemleyerek verin ama sürekli yine de veremezsiniz ağır gelir. tavuk göğsü bi parça kabak yeşil kabak da olur bal kabağı da farketmez çok az pirinci beraber kaynatıp blendırdan çekip sulu çorba gibi verebilirsiniz çok faydalı. anneye de verebilirsiniz bunu. bir de mümkünse anneye hergün ev yoğurdu verirseniz kendini toparlamasına yardım edecektir.

Elifmuzeyyen

1 Yumurta sarısı
Yarım çay bardağı tam yağlı günlük süt
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı nişasta
1 yemek kaşığı yoğurt
yarım çay kaşığı bal
1 damla pediatrik (çocuk) vitamin
Yumurt sarısı, süt, su, nişasta ve yoğurdu temiz bir kapta iyice çırpın ve pişirin. Daha sonra soğumaya bırakın. Gerektiğine, yani karışım biberondan akmayacak kadar katı ise veya yavru kediniz kabızlık/su kaybı yaşıyorsa bu karışımı yine evde hazırlayabileceğiniz elektrolit sıvı ile sulandırabilirsiniz.
Bir bardak kaynatılıp oda sıcaklığına getirilmiş içme suyunun içine; 1 yemek kaşığı şeker, 1 çay kaşığı tuz ekleyerek iyice karıştırın. Normalde kedinize şekerli ya da aşırı tuzlu şeyler vermemeniz gerektiğini, bunun bir acil durum müdahale yöntemi olduğunu ve sürekli uygulanmaması gerektiğini unutmayın.
patiliyo sayfasindan alintidir.

Elifmuzeyyen

Anne sutu ictikleri icin diskilari idrar gibi sivi cikar. Suan bizim de yaklasik 3haftalik kedilerimiz var bu sekilde. Et suyu cok agir gelir yagli sonucta. Oyle bir sey yapmayın.

cakil19921

sooyle dıskı yapmıyorlar

cakil19921

ve yavru kediden anamoli var annesinden gecen kemik ilgili kemik kaynattık etlı onun suyunu veriyimi cunku vetennerim erken katı gıda icin dedi bir de annesi yeterli besleyemiyor cok zayıflar bu hafta bitiminde 1 aylık olucaklar lakin 134 gram biri 190 gram oburu

cakil19921

sut tozu cok pahalı malum malum durumum yetme normel sütü suyla karıstırdıgımda cok yemiyorlae ama et suyunu baya ictiler

cakil19921

soyle bakın anne iyi beslemese bir yavrum 400 gram civarı olmazdı o yavrularım ememiyorlar annesinin arka bacaklarında bir sorun var kemikleri gucsuz oda ben buldugum sıralar bunlar gibiydi diger kardeslerine gore zayıf simdi kiio aldı 3 bucuk kilo lakişn hastalıgın vermis oldugu birsey ki cok yiyen bir kedi ama kilo almıyor

cakil19921

süt tozu 200 gramı 60 tlden baslıyor ben burdakı veteninerlere sordum

cakil19921

bena yakın veteninerlere gitiim sordum ama bu cok fazla yani imkanim olsa hiç dusunmm veriirim

cakil19921

ve dediginiz gibi kedi maması katsam dıskı yapmıyorlar neden bilmiyorum yanı pamukla deniyorum annelerine yardım amaclı ama hic yapmadılar hani ona baglı simdi katı birseye baslarsam ve bunu yapamaslarsa kedimi ssuclarım birsey olursa