Tekir Kedi Neden Tercih Edilmiyor

SeldaaMehmet

Yaklaşık 1 yıldır kedilerle içiçeyim. 4 asil kadro ve sayısız misafirimiz oldu ve halen 8 yavru 3 dogum yapmıs anne kedi misafirimiz var. Bu sureçte 3 tane de cins denilen yavru misafirimiz vardı. Cins kediler( tekir cins olarak sayılmıyor

33 CEVAP

Mukaddes13

Tekirlerin bakımı kolay ve çok zekiler. Kapı açma musluk açma ne aklınıza gelirse bizde var

kedilerim2018

benim için herbiri ayrı özel :)

KediliBaba

ben İran kedisi tercih ettim çünkü çok sevimliler siyam kedimde var güzelliklerine hayranım kişi istediğini tercih eder eleştirmek laf saymak hesap sormak kimsenin haddi değil kimi ilgilendirir ki sokak kedilerini sevmiyormuyum seviyorum sokaktada bir sürü kedi besledim besliyorumda sokak melezide besledim farkı var elbet ama sevcmek ise konu ikiside sevilir biz ailecek cins kedi tercih ediyoruz satıp ticaret yapalım diye değil tiplerini beyendiğimiz için aldık yada sahiplendik para ile alan parası varsa alır buda ne beni ne başkasını ilgilendirir hayvan sevgisi mantığı ile yola çıkıp orda burda can satılmaz alma sahiplen diyen arkadaşlara hak veriyorum ama okadar kaba ve sinir bozucularki agızlarıda bozuk ben artık açıkça söylüyorum kimseyi ilgilend,irmez kedimi oparayla aldım istersem satarım canlı satışı kanunen yasak değil çocuklarımız ile hayvanlarımız aynı değil dileyen dilediği gibi düşünsün özgür...

KediliBaba

asıl konu hayvanları para değirmeni gören tüccarlar ...onada devlet yasa çıkarmalı biz başedeyiz sövmekle saymakla zaten başolmaz

KediliBaba

düzeltiyorum başedemeyiz insan vicadanı kadardır satmadığı bir şeymi var ağzımı bozmiyim siz anlayın.Sokak hayvanları kısırlaştıruılmalı sahiplendirmekte zor cins hayvan sahiplendirdim defalarca aynı gün gelip aldılar yazanlara cavap yetiştiremedim artık açmadım ama uyutmadılar gece o şekil.

KediliBaba

Bir tekir kedinin görüntüsü güzel ama sizde kabul edersinizki endamı ile bir iran yada siyam kedisinin yanıunda sönük kalır ama neticede hepsinin atası aynı kedi oğlu kedi bunlar.Seçici seleksiyon ile çoğaltılmışlar bazı özellikleri öne çıkarılmış sağlık sorunu oluşacak derecede bozuk fiziksel sıkıntısı olan hayvanları çoğaltmamak lazım ama önyargılı olup tüm cins kedilerin nesli kurusun yaşasın tekir demekte fanatiklik.

KediliBaba

Buyrun size farklı bakış açısı şimdi burda anlayışmı kavgamı olmalı gayet açık ifadelerim.

KediliBaba

Cins kedi sahiplendirme ilanı kaç tane var bir elin parmaklarını geçmez sokak melezi ise hergün bir sürü ilan açılıyor hayvanlara değer vermiyor kimse çünkü bir bedel ödemeden alıyor rahatlıkla atıyorlar ben maine coon kedisini atanı görmedim çünkü 3500 ila 5000 tl arası ayrıca siz bu konuyu köpekler içinde düşünün. Deprem olsa yer altında insanı bulacak olan uyuşturucuyu tespişt edicek olan körlere göz olucak olan denizde bogulanı kurtarıcak olan av yapıp getiricek olan bekçilik yapabilecek olan koruma yapabilecek olan bir sürü özellikte köpek var şahsen tek ırk olsaydı sadece sokak melezleri gibi iri ısk olsaydı ben eve asla alamazdım.

KediliBaba

Kimiside hayvanı eve tıkmak hayvanseverlik değil diyor gel burdan yak ona göre sokak hayvanlarını eve alanda hayvansever değil şimdi kimin gerçek hayvansever olduğuna karar vericek merci kim?

KediliBaba

Böyle bir sorgulamaya eleştiriye yada not vertmeye girmeden önce kısırlaştırmayı savunmak sokak hayvanlarına mama temin etmek zehirlenmelerin önüne geçmek daha mantıklı.Can alınırmı satılırmı bitkilerde canlı tavukta canlı kasapta eti duranlar cansız mı aldılar sattılar insanlar yüzyıllarca şimdimi vazgeçicekler beyhude yorulmayıp asıl konuyu asıl sorunu tespit edip onun için enerji harcamak lazım yorulduğunuz kavga ettiğinizle kalırsınız yoksa..Hala iran ve siyam serviyorum daha çok mesela :)

KediliBaba

seldaa mehmet reklam için hayvansever değilsen Yaptığın iyilikleri Allah kabul etsin senin bana soru soracak yada benim cevap vermemi gerektirecek bir durum yok bütçe ayırıyorum yada ayırmıyorum bu benim özelim kısaca sanane bundan.

KediliBaba

ayda 1000 kilo mama gitmesi yada gitmemesi neyi değiştirecek sen böyle deyince ben cins kedilerdenmi nefret edicem sorun kısırlaştırılmması sokak hayvanlarının problemi iyi tespit edin zannediyormusunuz herkes sokaktan kedi köpek alıcak bu ütopya.

KediliBaba

Hayır saygı duyarım hayvanlara yardımcı olanlara benimde burda yazsam saattlerce yazmamaı gerektirecek hikayem var ama gerek varmı neyi ispatlıcam ki size yada niye ispatlıcam ki?!

KediliBaba

Devlet verigisini alıyorsa sokak hayvanlarının kısırlaştıracak ücretsiz tedavi edicek besliyecek bakıcak yapmıyorsa suçlu kim?!

KediliBaba

Şuan çip uygulaması başladı mesela ben çip taktırıcam evcillerime sokakta evcil olarak bulunan hayvanda çip okunursa sahibi belli olucak cezası kesilicek yerini bulucak hayvan bu sistem doğru bir adım faydası var...