Anne Kedi Ne Zaman Terk Eder

Ezgikitty

Arkadaşlar baktığımız yavru kediler 2,5 aylık falan oldular ama anneleri hep yanlarında bırakmıyor hala.Bende anneleri istememeye başlayana kadar sahiplendirmek istemiyorum.Ne zaman istememeye başlar veya yavrular mı bırakıyorlar zamanı gelince anneyi nasıl oluyor?Hiç bu konuda tecrübesi olan var mı?Yani ne zaman birbirlerinden ayrılırlar.

20 CEVAP

aleyn

bildiğim kadarıyla 3 aydan sonra anne uzaklaştırır yavruları.

beautifulcat

Her kedinin farklıdır, kiminin 2 ay kimin 3,5 ay. Hatta 4 ayı bulanı dahi gördüm. 4 ayı geçerse siz ayırın tabii ama bugün yarın anne kedi istemez yavruları

KediliBaba

Hayır strese girmez umrunda bile olmaz hatta şuan muhtemelen hamiledir yine.Hassas dönemi atlatınca yavrularla bağı zayıflıyor birde yavru sayısı çoksa bir kaç yavrunun eksilmeside sorun oluşturmaz sokakta oldukları sürece her an başları dertte.

Ezgikitty

???

Ezgikitty

Bizimki acayip bağlı yavrularına bir an bile yanlarından ayrılmıyor uyumaya bile korkuyor hemen gözünü açıp bakıyor nerdeler diye böyleyken ayırmaya korkuyorum ama baya büyüdüler yani taa geldiği zamanlardan bu yana.Temmuzun ikinci haftası falan getirdi bizim bahçeye ki o zaman bir aylık varlardı gözleri falan açıktı.Şimdi de üç aya yakınlar.

KediliBaba

yavrularla beraber olması değil konu yavrular süt almaları gerektiği kadar alırlar zaten 3. ayında katı gıdaya geçmiş olurlar alabilirsiniz.

Ezgikitty

Üç tane yavrusu var bir tanesi annesinden yanından hiç ayrılmıyor korkak bir kedi.Hala emmeye calisiyor annesini.Digerleride yanlarında ama dediğiniz gibi dışarda kaldıktan sonra tehlikedeler o yüzden sahiplendirmekte istiyorum ama ikilemde kaldım.

Ezgikitty

Yakında bir veteriner var hayvan sahiplenmek isteyen baya kişi varmış onlardan isteyenlere vermeyi düşünüyoruz.

uc yavrudan birini bir bucuk aylikken sahiplendirdim.anne 4.gun doldu hala heryerde arayip bagiriyor.cok pisman oldum.keske biraz daha bekseleydim.onun o halini gordukce icim parcalaniyor

Ezgikitty

Aynen dediğiniz gibi süt alımı bitti annelerinden mama veriyoruz.Ama anneleri hala yanlarında ya hep alırsak hayvanlar strese girer mi diye

KediliBaba

İkilemde kalmanızı gerektirecek bir durum yok ilan açın zaten cevap gelene kadar o kediler hala orda olucakmı o bile şüpheli.

sekerfare21

Benim de en korktugum sey bu. Kedimin iki yavrusu var. Birini gormese evi ayaga kaldiriyor. Yavrulari da artik yavas yavas sahiplendirmem lazim ama cesaret edemiyorum ben de.
İlla gozujun onunde olmali iki yavrusu da asla ayrilmiyor.

glmzsemanur

Benim sokakta besledigim kediler yavruları 3 aylık olmadan terk ediyorlar. Dövmeye başlıyorlar. Yavru ayrılmak istemiyor tabi bı sure sonra yavrular kaçıp gidiyorlar.

glmzsemanur

Benim sokakta besledigim kediler yavruları 3 aylık olmadan terk ediyorlar. Dövmeye başlıyorlar. Yavru ayrılmak istemiyor tabi bı sure sonra yavrular kaçıp gidiyorlar.

Sselin1

Teker teker sahiplendirin yavrulari bir sorun olmaz bir bir anda hepsinden ayrilmasin korkak olan yavruyu en sona birikirsiniz. Hemen alisiyorlar yeni yuvalarina