Yazık Ne Yapabiliriz? :(

Pelinsss9

Merhaba. Bizim komşumuz yeni kedi almış bahçede bakıyor. Ama şöyle bir sorun var gibi kedi onun değilde bizim gibi. Kedinin adı Efes ve erkek. Kadın sadece almış tasmasını takmış bahçeye atmış yani öyle bir durum. Neyse vesselam. Kedinin. Suyunu, mamasını, taramasını, temizliğini falan biz yapıyoruz. Komşunun umurunda değil valla. Efes 5 6 aylık bir erkek kedi. Bizim bal kızımız iyileşti ve eve geldi. Bal'ın mamasından veriyoruz ama 2 3 haftada bitmeyen mama 1 haftada bitiyor. Bizim bütçemiz sadece 1 kediye bakabilecek durumda. Haliyle Bal için kaliteli ve pahalı mamalar alıyorum. Bu kedi ye daha fazla bakamam ama bir yandan içim acıyor hani aç, sevgi istiyor o da temizlik bakım ister. Eve girmek istiyor ama Bal ile de anlaşamıyor kızımı boğmaya kalktı hatta. Ondan alamıyorum eve. Bu komşunun böyle kaçıncı hayvan alışı. Bi ara bahçeye kangal cinsi köpek aldı küçücük kafese kapattı. Kedi aldı Pet shoptan 3 4 tane bakmadı sattı. Ne yapabilirim başka. Hani sahiplendirelim dedim komşuya ama izin vermiyor

3 CEVAP

Feronia

Komşunuzla konuşun. Gerekirse biraz sert konuşun. Hatta sert konuşmak ise yaramazsa kavga çıkarın ama o kediyi sahiplendirin.

Reyaura

Günde yedigi iki avuç mama dışardaki kediye daha uygun bir mama alabilirsin.

Pelinsss9

Yani mama konusunu Bi şekilde hallederiz ama onun da hakkı değil mi güzel düzenli bir şekilde beslenmek bakılmak? Ezgi senin dediğini yapacağım. Biraz otoriter konuşacağım sert bir şekilde