Bahçedeki Kediler

Uranus1

Sitenin bahçesinde baktığım kedim doğurdu onlar için kulübe alıp bahçeye koydum lakin sitemizde bazı insanlar kedilerden rahatsız olduklarını dile getireceklerini biliyorum onlarla her zaman bir tartışma içindeyiz zaten öğrenmek istediğim şey eğer belediyeyi ararlarsa belediyenin yavruları toplama yetkisi var mı ?

4 CEVAP

Elifmuzeyyen

Sizi onlara zarar vermekle oldurmekle atmakla tehdit ediyorlarsa yapabileceğiniz birkaç şey var. "komşunuz sizi beslediginiz sokak hayvanlariyla tehdit ediyorsa 1) emniyet jandarma karakoluna sahsiniza tehdit ve hakaretten şikayette bulunun. 2) Orman ve isleri müdürlüğünden güvenliği sağlamak için yerinde inceleme yapilmasini talep edin.Komsu hakkinda hayvanlara zarar vermekten şikayette bulunun, idari para cezasi kesilmesini isteyin. 3) emniyet jandarma ve orman su islerinden o cevrede topluma hayvanlari koruma kanunu ve yasal haklarınız icin bilgilendirilmede bulunmalarini talep edin. Apartman site yonetim ve genel kurulunun hayvanlar için almis oldugu yasak kararlari gecerli değildir. Hayvanlari koruma kanunu ve ulusal sozlesmeler gecerlidir"
Haykonfed hayvanlarin yasam haklari konfederasyonu baskani Nesrin hanimin instagram hesabindan alintidir. Ayrica kendisi whatsapp aracılığıyla destek oluyor komsusu tarafından tehdit edilenlere. Ayrintili bilgiyi onun hesabindan alabilirsiniz

Kimsecik

Yetkisi var ötesi bu işe belediye bakıyor belediyeden yetkililer gelir barınağa götürür direk.

Uranus1

Yani hiç kimsemi birşey bilmiyor gerekli yerlere mail atıp bilgi almaya çalışıyorum lakin geç olmadan bi bilgi edinmeliyim onca gereksiz mama sorusuna hemen cevaplar gelir bu tür sorular ise bakıp geçilir. Cevap veren kişiyede ayrıca teşekkür ederim

HamdiKeskin

Belediyenin böyle bir yetkisi var diye biliyorum.