Yaş Mamanın Bozulma;Saklama Süresi Nedir?

HamdiKeskin

3 aylık yavru bir kedim var ona bugün 100 gramlık bir yaşmama aldım.Yaşmamayı kaç defada vermeliyim.Yaşmamayı kaç günde bitirmeliyim.Bozulma,bekleme süresi nedir?Yaşmamayı ne sıklıklarla vermeliyim?Tüm cevaplarınız için teşekkürler.

23 CEVAP

ursaminor

Sayın mayıs1, kediler normalde suyu yedikleri besinlerden alırlar. Uzun süre dayansın diye suyu kurutulan kuru mamalardan su alamayınca suya dadanıyorlar. Ama yaş mama yediklerinde zaten suyu oradan aldıkları için daha az su içiyorlar. Yakalayıp size fare getirmesi de sizi ailesi olarak görüp hediye getirmesinden kaynaklanıyor :) ona göre süper bir jest aslında ;) kendi yemek yerine hediye ediyor işte

Reyaura

Paketi açıldığında 2 gün içinde tuketmelisiniz 3gün bozulmaya başlıyor. Ben hergün veriyorum haftada 2 3 kere verilmesi bence az. Mamanin markası önemli fiyati degil piyasada çok kötü yaş mamalar var kediniz ishal olarabilir bazi yaş mamalarin içinde magnezyum ve tuz orani fazla oldugu için kediniz ilerde böbrek sorunları çıkabilir. Saglikli gelişemez.

FarraigeXVIII

İsterseniz bunlara bakabilirsiniz

  1. Instinct

  2. Applaws

  3. Naturea

  4. Liebesgut

  5. Herrmann's

  6. Sapphere

  7. Animonda Carny

  8. Schesir Tahılsız

  9. Bozita

  10. GimCat Shiny Cat (Yaş grubuna özel olmayanlar)

Bozita uygun fiyatlıdır.
-@Feronia

Elifmuzeyyen

Anladım bir kutuyu 2 en fazla 3 defada bitirin bence de. Buzdolabında muhafaza ediyorsunuzdur zaten ama paket ürünleri açılınca raf ömrü kisaliyor ya hani bizim tükettiğimiz ürünler gibi. Onun için haftada 1 veya 2 kere diye okumuştum dediğim gibi

HamdiKeskin

Anladım.Çok teşekkürler

HamdiKeskin

Yaş mamayı 100 gr 3 tl'ye aldım sizce uygun mu nasıl?

Elifmuzeyyen

Kediniz kuru mama yemiyor herhalde. Kuru mamaya geçtiğinizde yaş mamanin haftada 1 veya 2 kez verilmesi gerekiyor diye okumuştum. Çabuk bozuluyor yaş mamalar. 100 grami 3 tl bana ucuz geldi biraz. Markasi nedir acaba?

HamdiKeskin

Hayır kedim kuru mama yiyiyor ama bi değişiklik olsun diye aldım yine kuru mamaya devam edicem sadece 1 kereliğine aldım yani çok almıyacağım.

HamdiKeskin

Markasına baktım kutunun üstünde büyük harflerle GEMON yazıyor herhalde markası bu

HamdiKeskin

internette baktığımda baktığımda 100 gr 5 tl falan diyo

HamdiKeskin

internette baktığımda baktığımda 100 gr 5 tl falan diyo

HamdiKeskin

İnternette 12 saatte bitirin yazıyordu

HamdiKeskin

2-3 gün diyende var

HamdiKeskin

karar veremedim

HamdiKeskin

Aldığım petshop 2-3 defada ver bidefada verme dedi ama kaç gün vereceğimi filan söylemedi