Kedim Sarılık Oldu. Tecrübesi Olan Var Mı?

Jellybean

Kedim 1 aydır iştahsızdı, kan testi yaptık trombositleri çok düşük çıktı. Tedaviye başlamamızdan 1 hafta sonra, yani dün sarılık başladı. Gece kulak içindeki sararmayı fark edip veterinere koştum hemen tedaviye başladık. Veteriner umutsuz konuşuyor, her şeye hazırlıklı olun dedi. Fip değilmiş ama iyileşme şansı azmış. Bu konuda bilgisi olan var mı nolur yardım edin.

21 CEVAP

Benim kedim de geçirdi bende böyle bir soru acmistim kimse yazmamisti sizi çok iyi anlıyorum benim kedim 5-6 aylikti veterinerimiz serum ve c vitamini verdi. bir hafta boyunca veterinere gittik geldik veteriner ölebilir demişti hatta gece kalkıp anneme sacma sapan şeyler söylemiştim o kadar işlemiş kafama hatta serum izotenik serumdu hatırlıyorum. siringayla zorla mama yedirmistik böyle böyle iyileşti.

Tuz ve şeker hayatlarını karartiyor resmen ayrıca aşısı yoktu. Iyilesince asisini yaptırdık Allah a şükür birbirşey i yok suan çok geçmiş olsun :)

Jellybean

Bir kaç saat önce veterinerim kendi kendine yemek yediğini ve bunun iyiye işaret olduğunu söyledi. Internette hiç iyileşen bir kediye rastlamayınca çok korkmuştum iki gündür durup durup ağlıyorum. Umarım tedavi işe yarar. Geçmiş olsun dileğinde bulunan herkese teşekkürler

Jellybean

Bu arada yazmayı unutmuşum ama kedim veterinerde kalıyor, günde 3 kez serum takıp saat başı beslenmesi gerekiyordu orda bıraktım. Açıkçası yanına gitmeye bile korkuyorum öyle gördükçe canım yanıyor. Başka veterinere gitmeyi de düşündüm ama teni baya sarı yani yanlış teşhis olanağı yok gibi. Bilmediğim birine emanet etmektense 6 aydır gittiğim veterinere bırakmak daha iyi bir seçenek gibi geldi

mimimomo

hayda.... : ((( deneyim konusunda yardimci olamiyorum maalesef ancak acaba baska bi vet ile de teyit etseniz mi? (insallah yanilmis olsun.) gercekten acil sifalar dilerim.

Merhaba kedinizin durumu nasıl acaba şuan atlattı mı?

Benim kedimede dün teşhis konuldu ve yatışı yapıldı şuan için en az 1 hafta orada kalacak 1 hafta sonra evde tedavi durumuna gelirse evde devam ederiz dediler. İnternette hep olumsuz şeyler yazıyor ve bu bizi çok etkiledi sanki hiç iyileşen hayvan yok gibi bizede vetenirer her şeye hazırlıklı olun dedi çok korkuyoruz daha 10 aylık lütfen bizimle tecrübelerinizi aktarır mısınız?

Cldkgkcs

Çok geçmiş olsun... Yardımcı olamıyorum malesef...

melikealgin

Baska bi vete daha gitseniz :/ kiyamam ben ona

Benim kedim bir kere serum alıyordu sırtı sisiyordu serum yüzünden sonra cisi geliyordu onlarda diyaliz böyleymiş hergün gittik geldik okuldan geliyordum gidiyorduk hemen çok uzulmustum sizinkisi kac yaşında birde günde 3 kez baya çokmuş ama yemek yiyorsa sorun yok. Şeker ve tuz verdiniz mi yada yemek türü birşey mi yedi

Jellybean

Ev yemeği vermedim hiç, yoğurt, sulu süt, tavuk suyu tarzı şeyleri yiyip içiyordu ama. 10 aylık henüz. Günde 2 kez serum alıyormuş ben yanlış biliyormuşum. Bugün ziyarete gittim. Her gün getirip götürmek zor olurdu bana. Veteriner iki saatte bir yemek yediriyormuş. Durumu iyiye gidiyor, kendi kendine yemek yiyebiliyormuş biraz biraz. Inşallah düzelicek

3kedili

Gecmis olsun. Benim kedimde iki ay once sarilik olmustu. 10 gun veterinere gittik geldik daha sonra da iyilesti. D ile baslayan bi serum vermisti adini tam hatirliyamiyorum karaciger destekleyiciydi. Her gun bir suru vitamin igne yapiyordu. Bi iki gunde izotonikle birlikte o serumdan vermisti. Tedavimiz bitincede vitamin haplardan vermisti.
Umarim sizin kedinizde iyilesir. Saglikli gunler.

ezgiisu

çok geçmiş olsun umarım bir an önce iyileşir kediniz

CekuDoly

Merhaba benim kedime de sarılık teşhisi konuldu bugün 3 gündür yemek yemiyor kusuyordu bugün bir veterinere götürdüm bariz belliydi ağzının içi sararmış kulak içleri sararmisti bende karaciğerin de bir sıkıntı olduğunu öğrenince çok üzüldüm 4 tane iğne yedi akşama kadar kendi yemek yiyebilirse yarın serum takmamiza gerek kalmaz dedi ve çorba kıvamına yakın konsarve mama verdi geldikten tam 6, 7 saat sonra kendi başına yemek yedi ve su içti yemek yiyor diye aglayabiliyormus insan onu da gördüm şükürler olsun fakat bana geçemeyecek bir hastalık olmadığını söyledi o yüzden endişe etmeyin inancınızı kaybetmeyin ve her zamankinden bol sevgi verin hepimize geçmiş olsun 🙏

Rapisa

Merhaba çok geçmiş olsun benim kedimde sarılık olmuştu önce veterinerde epey maliyetli bir tedavi uygulandı, kedim iyileşmedi ve bana artık bu kediye masraf yapmayın fazla yaşamaz dedi. Sonra ben kedimi belediyenin aşılama ünitesine götürdüm orada tedavi edildi. Şimdi ilacın ismini hatırlamıyorum fakat insanlarda kullanılan reçetesiz satılmayan bir ilaçtı iğne olarak uygulanıyor. Eğer isterseniz yarın bulabilirsem ilacın ismini yazarım çünkü üç sene önceydi eski telefonumda bulmam uzun sürebilir. Sonuç olarak benim kedim o zaman iyileşti ve sonrasında 6 ay daha yaşadı fakat hastalığı tekrar nüksetti 2. Seferde kurtulamadı. Eğer yer olarak yakınsanız istanbul fatih te aşılama ünitesinde tedavisi yapılmıştı fakat hekimler değişti aynı tedavi mi uygulanır bilemiyorum