Arkadaşlar Merhaba. 2 Buçuk Aylık Bir Disi Kedim Var. Angora- Tekir Melezi. Sorum Şu.

Tomriskaan

Kediler kaç ayından dışarı çıkıp gezebilir. Çünkü kedim evde sıkılmasın istiyorum. Evimizin bahçesi yok ama zemin. Pencere direkt yola açılıyor (araba geçen yol deyil) sokakta baska kediler de oluyor kocamanlar. Ama onlar penceremin önüne gelip kedimle koklasiyorlar kavga etmediler hiç. Sizce dışarı çıksa geri gelir mi ? Yoksa pencereyi kapalı mi tutayım

16 CEVAP

kedilerim2018

dışarı çıkarmayın.

Elifmuzeyyen

Dışarı çıkarmayın sürekli çıkmak isteyecektir ve kaybolabilir başını bir şey gelebilir. O nedenle evde oyuncaklarina ilgisini çekmeye çalışın...

gamzeuzunlar

dışarı çıkarsa hep istiyorlar ben o hatayı yaptım şimdi kapının önünde miyavlayıp duruyor beni dışarı çıkar diye. hatta ayakkabılığın kapağını açıyor benm ayakkabımı giymem için. :))

Kimsecik

madem cevapları önemsemiceksiniz ne diye soruyorsunuz anlamıyorum!
1.trafik kazası geçirir ölür
2.Corona kapar fib olur ölür
3.Evde durmak istemez sürekli miyavlar
4.Kaçar gebe kalır
5.fev ve diğer hastalıkları kapar ölür
6.siz tasmayla alıştırsanızda evden kaçıcak kesin kaçamazsada pencereden dfüşüp ölür.
ÖLÜR ÖLÜR ÖLÜR ÇIKARMA ÖLÜR HİÇ BİR AVANTAJ YOK !

Kimsecik

kaybolur ölür araba çarpar ölür alıştırırsan evde durmaz kaçar ve ölür netmi?

Cldkgkcs

Bu konuda bende daha karar verebilmiş değilim çünkü ikisinin de avantajları dezavantajları var sokakta başına bişey gelip akşam dönmediğinde yaşıycağınız stresi tahmin ediyorsunuzdur ama bende napsam ne kadar oynasam bazen evde çok sıkıldığını hissediyorum cama kapıya gidip miyavlıyo o zaman da insanın içi burkuluyo.. Şartlarınıza göre iyi düşünün kesin bi şey yapın bi defa çıkarırsanız gerisi gelecek birde giriş kat diyorsunuz dışarı sürekli gözünün önünde inşallah en doğru kararı verirsiniz

Nurada

En yakın arkadaşımın kedisi de bu şekildeydi. Kararsız kaldı en sonunda çıkardı. Sık sık gezip geliyordu. Ta ki bir gün gelmeyene kadar. Aradan 2 yıl geçti hala üzülüp ağlar çok büyük tramva kaldı kızda. Elinde büyümüştü bence riske atmayın onlar bizim canımız. Eğer sıkılmasın isterseniz yanına arkadaş alın beraber oynamaları o kadar güzel ki

Tomriskaan

Yanına arkadaş almam lazim galiba. Zaten kış geliyor hem sokaktaki yavru kedilerden birine ev vermiş olurum hem bizim salak sıkılmaz. Göğüslük takip gezdirmek istedim paraladı kendini yerlerde süründü çıkarayım diye. Büyüyünce çıkar artık napak

mimimomo

ben de ayni ikilemi yasiyorum ama sonra disardaki kedileri nasil himaye etmeye ugrastigimizi aklima getirerek hemen uzaklasiyorum o dusunceden. buyuk kediler, trafik, insanoglunun hayvanatlara karsi teroru, vs vs. tabii zemin kat olup diger kedilerle etkilesim olunca sizin isiniz biraz daha zor. kisirlastirma isini halletmeniz lazim gibi :) yanina arkadas isterseniz, bizde 3 adet iki aylik bebek var cok tatlilar ;)) birini verebilirz: )))))

sdfkllli

kediler bagisiklik konusunda hassas hayvanlardir . disarida bicok tehlike ile karsi karsiya kalabilir . bugunlerde bircok hayvan sahibinin veterinerlerde care bulmaya calistigi turlu turlu virusler parazitler var . ayakkabilarimizdaki en ufak bir virusten bile hasta olup sorun yasayabiliyorken disarida kimbilir neler kapabilir . size tavsiyem ona evi ev ortamini sevdirmeniz cunki ne kadar asi yaptirirsaniz yaptirin bi sekilde donup dolasip virusu kapabiliyorlar . ayrica onun parazit ve virus kapmasi siz ve aile bireyleri acisindan da tehlikeli boyutta . siz ona iyi bir arkadas olursaniz inanin disaridaki hicbir seye aldirmaz . ama yine de sizin seciminiz .

sdfkllli

ve huyu da oturmaz , aliskanliklari da oturmaz mesela tuvalet konusunda sikinti yasar siz de onunla birlikte yasarsiniz . evini taniyamaz onun da kafasini karistirirsiniz . yavru su anda alistirma donemi nasil alisirsa oyle gider

Tikih

kedinizi dışarı çıkarmadan önce dış parazit , iç parazit vb. aşılarının tam olması gerek. kediniz dışarıdan korkabilir veya tam tersi dışarıyı sevebilir . bazı kediler dışarıyı çok sever ve orda kalmak ister . bazıları dışarıyı sevmez ve eve girmek ister . dışarı çıkarmanızın iyi yönleri : kedi temiz hava alır , biraz rahatlar . kötü yönleri : mantar , fiv , iltihap , kanlı ishal vb. şeyler kapsbilir . daha doğrusu çıkarmamanız daha iyi olur

Benim kedim dışarı çıkıyor kucuklugunden beri gece bazen soğuk oluyor bakıyorum bakıyorum gelmiyo gündüz geliyo bazen korkuyo insan noldu acaba diye bence sizde cikartmayin sokaklar tehlikeli

kurban1525

Hep öyledir başlarda. Hemen pat diye kediyi sokmasaydınız iyiydi :) internette kedileri taniştırma yolları var oralara baksaydınız keşke :)

YalnizKiz

Bence Çıkarma Belli Olmaz Ne Olacağı.
Dışarısı Çok Tehlikelidir.