2 Aylık Dişi Kedim Dün Kayblodu Yardım Lütfen

ErayGuvece

Çok üzgünüm dün kedim atlamış ve kaçmış.2 aylıktı Konya Hanaybaşı Mahallesinde çok fazla uzaklaşmış olabilir mi? yada nerelerdedir saat 6 da aradık falan ama yok çokda açılmadık ama çok üzgünüm lütfen yardım.

46 CEVAP

ErayGuvece

fakat alan adam vermez olabilir diye düşünüyor ailem bastırmaya gerek yok diyor o üzüyor işte
ailem hiç uğraşmıyor kediyi yeni sahiplenmiştik tecrübesizolduğumuz için direk ağlamıştık

ErayGuvece

ve artık çok uzaklaşmıştır diye korkuyorum kumuna gelmedi aradık yok evde kokusu yok 2.kat çok özledim

Elifmuzeyyen

Birisi almis olabilir diye dusunmeniz normal o da bir senecek tabiki ama sokaklarda da bir suru kedi var biliyorsunuz bu ihtimal onun icin biraz daha dusuk sanki ama olabilir tabiki. Yalniz olumsuz dusunmeyin birisi sahipsiz sanip almis olabilir sahibi bulunana kadar bakmak istemis olabilir iyi niyetli yaklasmistir yani zaten amaci gercek sahibine ulastirmaktir. Yeter ki bulunsun da hayatta olsun da size geri teslim edilir. Gerçekten seven insanlar o duyguyu bilirler ve size verirler kedinizi o açıdan düşünmek daha iyi olacaktir. Malesef herkes ayni sekilde yaklasmiyor sizi anliyorum aileniz col ustune düşmüyor olabilir ama sizim sevginizi görebiliyorum üzülmeyin. Uzaklaşmıştır diye düşünmeyin arkadasimin kedisi de cok sonra geldi kedi ve kopekler evlerini bilebiliyorlar.. Siz arayin yine cevrenizi. Tasmasi falan var miydi tasmasinda keske bir numara olsaydi daha cabuk sonuc alirdik sitelere surekli ilan verin özellikle konyayla alakali. Bir de simdi aklima geldi instagramda patibuldulara da ilan verin ordan da bir sonuc gelebilir ben inanıyorum kediniz bulunacak

ErayGuvece

Tasması bol gelmişti takamamıştık ama tertemiz beyaz gözleri masmavi bir kediydi tam ev kedisi biliyorsunuz akşamları hava çok soğuk gerçekten uyku uyuyamıyorum annem temizlik için kapıyı kapatıp pencereyi açmış oda oradan atlamış ama geldiğimizde ağladığımız için bulamadık tabii

ErayGuvece

Fotoğrafını görünce ağlıyorum bu masum yavrunun hele haber olmadığı için çok üzülüyorum

Elifmuzeyyen

Tahmin edebiliyorum zor bir durum. Insan ne yiyebiliyor ne uyuyabiliyor. Siz yine de fotoğraflarını da a4 kagidina bastirip saga sola asin gercekten faydasi olacak bence

Elifmuzeyyen

Rica ederim ben de bu konuda baya dertliyim. Kayip cok baska bir duygu allah kimseye yasatmasin ama uzulmek icin erken 1 ay sonra kedisini bulan insanlar var hatta daha fazla. Onun icin umutlu olun ilanlarinizi verin takip edin bakin bir haber gelecektir

ErayGuvece

bulamıyorum yok kedim çok üzgünüm

Elifmuzeyyen

baska sitelere de yazmayi denediniz mi belki oralardan bir sey çıkar

zuhall

Bulamamis olmaniza cok sevindim. Umarim 2 aylik minicik bir kediye nasil sahip cikilacagini bilen, 2.kattan dusup de sakatlanip olmemesini saglayacak sorumluluga sahip birileri tarafindan alinmistir ve guvenli,sicak bir yuvasi olmustur.

Elifmuzeyyen

@zuhall yazinizi yanlis okudum sandim. Bence boyle bir yorumun kimseye faydasi yok keske yazmasaydiniz karsinizdaki kisi cok üzgün cünkü bu yorumun kimseye faydasi da yok.. o kisiyi de tanimiyorum ama o da boyle olsun istemezdi gerekli sorumlulugu yerine getirememis evet bu doğru olabilir ama bu yorumun kimseye faydasi yok ki..

Elifmuzeyyen

@ErayGuvece eminim daha dikkatli ve ozverili yaklasacaktir kendisi farkinda zaten iyi dileklerde bulunmak daha güzel olur

zuhall

Uzgunum ama maalesef sizin duyarsiz kalamiyorum bu tip olaylara. Iyi niyetler o kediyi geri getirmeyecek. Acliktan,soguktan vs olen sokak hayvanlari icin okadar tepki veriyorsunuz ama yilda pencerelerden,balkondan duserek olen ya da sakatlanan kac kedi vakasi oluyor farkinda misiniz? Evlerine iyilik olsun diye bir cani alan insanlar yeterli onlemleri almayip bir sekilde ölümlerine sebep oluyorsa benim gozumde sucludurlar ve onlar icin uzulmem ancak kedi icin uzulurum.

zuhall

sizin kadar*

Elifmuzeyyen

@ErayGuvece kedinizden haber var mi