Kedinize Her Gün Malt Veriyormusunuz?

Elaay

Kedişinize ne sıklıkla malt veriyorsunuz? Bazıları her gün 4 5 cm kadar verilmeli diyor bazıları da 2 3 günde bir hatta 1 2 haftada bir bile veren oluyormuş?

12 CEVAP

Sutunannesi

Ben her gün veriyorum çünkü 2,3 gün vermeyince öğürmeye başlıyor yani tüyleri kusarak çıkarmaya çalışıyor. Bende o yüzden her gün serçe parmağımdan biraz daha az şekilde veriyorum ama tabi kedi bünyesinden bünyesine değişir biz olumsuz bir tarafını görmedik

melikealgin

Benim kedim daha tüy kusmadı 3 aylık.O yüzden malt kullanmadık hic

kurban1525

Ben günaşırı kullanıyordum. Mamasına karıştırıyordum. Ancak böyle yaptığımda kedim kusmaya başladı, veterinere sorduğumda 2-3 gün arayla vermen yeterli olur demişti. Şimdi malt ile ilgili hiç sıkıntı yaşamıyoruz. 2-3 günde bir veriyorum

aleyn

kısa tüylü olana haftada 1 uzun tüylü olana haftada 2 kez 3-4 cm veriyorum kedinizi gözlemleyerek ne kadarına ihtiyacı oldugunu tespit edebilirsiniz.

Sudeckmkc

Kısa tüylü kedime haftada 2 3 defa bir parmak boğumu kadar veriyorum ama eğer uzun tüylü bir kedim olsa ger gün bir sigara izmariti kadar verirdim

Mariana

bende 2-3 gün arayla veriyorum

cakil19921

Ben aklıma geldikçe açıkçası uzun tutkular vermek zorundasınız lakin kısa tuyluyse o kadar sık verilmeyebilir

cakil19921

Ben aklıma geldikçe açıkçası uzun tutkular vermek zorundasınız lakin kısa tuyluyse o kadar sık verilmeyebilir

Kimsecik

İran kedim var bu ara öksürüyor tüyden olabileceğini söyledi vet o yüzden hergün veriyorum.

Aysetaha

Bende gün aşırı veriyodum 3 günde bi kaka yapmaya başladığı için hergün vermeye başladım uzun tüylü benim kedim bizim veteriner hergün işaret parmağının bi boğumu kadar vermemi söylemişti

mimimomo

bu malt'a kac aylik/ haftalikken baslamali? (oksuruk tiksirik vs belirtiler falan yoksa)

  • varsa 2.5 aylik yavrularda tuy kusma baslar mi? (cins: bildigin sokak tekiri : ) minyon, bolca tuylencekler insallah : ) }

kurban1525

Kusar evet. Biz bıdık ile 3 aylıkken başladık kullanmaya. Ancak gün aşırı ve 1 parmak boğumu vermenize gerek yok şimdilik. 1 mamayı elinize alıp maltı ona sürerek mama kabının içine geri koyabilirsiniz. Bizim bıdık böyle daha çok seviyor :)