Organik Kedi Yaş Maması

Elifinkedileri

Evde kedi maması hazırlarken içine neler koyuyorsunuz yazarsanız çok sevinirim

4 CEVAP

beautifulcat

bir porsiyon icin malzemeler
1 dolu tatli kasigi kiyma
1 yemek kasigi zeytinyagi
yarim cay bardagi sicak su
ceyrek havuc/balkabagi
bir yumurta sarisinin yarisi
1 cay kasigi pirinc (jasmine pirinc)
1 cimdik zerdecal
dilerseniz yarim kapsul balik yagi da eklenebilir

ilk olarak zeytinyagi tencereye alinip kiyma pisirilir. icine sicak su eklenip yumurtanin sarisi ile harmanlanir.bu iki malzeme guzelce pistikten sonra pirinc eklenip yumusamasi saglanir. 1 cimdik zerdecal eklenir.zerdecal cok saglikli bir baharat onlar icin.ayri bi yerde havucu haslayip pure haline getirdim. tum malzemeleri birlestirip blenderdan gecirdim. mevsiminde balkabagi da eklenebilir. isteyenler yarim kapsul omega3 balik yagi da verebilir ama ben vitamininde oldugu icin eklemedim. tuy dokulmesi yasayan kediler ekleyebilir

Gul36

KEDİLER İÇİN EV YEMEKLERİ

Yukarıdaki linke tıklayarak bir süre önce verilmiş ev yemekleri tariflerine ulaşabilirsiniz. =)

gizemesersoy

Benim kedim çok uyuz evde ne yapsam beğenmez ama carny ocean somonlu sever sadece. Binbir çeşit yaş mama hazırladım dışardan da aldım yemedi.

Elifinkedileri

Teşekkür ederim