1.5 Kg Yavru Kedi Maması Alacağım Sizce Pro Plan Mi Yoksa N&D Mi Alayım Öneriniz Varmı?

Emre95

Kedimin maması çok kez değişti çünkü aldığım mamaların iyi olmadığını düşündüm artık sürekli aynı mamayı almak değiştirmek istemiyorum veterinerimde böyle olmasını söyledi sizce Pro plan mi yoksa N&D mi alsam?

16 CEVAP

Feronia

Siz sadece veterinerin sözüne bakarak karar vermişsiniz ama. @nao

Veterinerlere sponsor olduyor pro plan zımbırtısı önerecekler tabii

Mayis1

Kesinlikle nd. Proplan gereksiz pahalı kalitesiz bir mama

kedipatisii

Bende uzun zamandır arastırıyorum ve yavru kedim için brit care aldım. Proplan sadece isim olarak nam salmış bir marka içeriği çok iyi değil dediler sorduklarım. N&d kaliteli fakat brit care daha hesaplı ve içerik olarakta iyi.

Feronia

İlk cümleniz açık bir şekilde ProPlan'a yönlendiriyor ve sebebinin veterinerinizin çok iyi olduğunu söylemesi olduğu belli. Eğer araştırmış olsaydınız ProPlan'ın ne kadar kötü olduğunu anlatıyor olurdunuz, bu araştırmadığınızı yeteri kadar kanıtlar bence.

nao

Şu an petlebide proplan yavru kedi mamasında kampanya var ve veterinerime sorduğumda gayet iyi bir mama olduğunu söyledi. Sadece 1-2 kişinin yorumuna bakarak karar verme bence.

melikealgin

Ben profine kullanıyorum kedi icin çok da memnun.N&D daha iyi bi mama diye duymustum.Benim butcemi aştığı icin almadım hic

nao

@sdfkllli kesinlikle katılıyorum ama %100 ev yemeğiyle beslemek çok zor ve bazıları için zahmetli. Ben her gün belli bir miktar kuru mama belli bir miktar da ek gıda veriyorum. Ek gıdayı da bir gün haşlanmış ciğer, bir gün tavuk, bir gün ton balığı (yağı iyice süzülmüş ve suda bir yıkanmış bir şekilde) şeklinde dönüşümlü olarak veriyorum. Bazen de yoğurt veriyorum ama peyniri sevdiremedim maalesef.

Emre95

Brit care'yi biliyorum önceden aldım bir kez o halde N&D yada Brit care alacağım teşekkür ederim.

nao

@Feronia mamayı aldığımı söylemedim, ayrıca sadece veterinere sorduğumu da söylemedim, neye dayanarak bu kanıya vardığınızı açıklayabilir misiniz?

Emre95

Proplan hiç yokdan iyidir N&D acana orjen gibi mamalar varken proplan almam ama mecbur kalındığında olabilir o kadar kötülememek lazım

selindymz

valla bende ilk saiplendiğimde proplan cok gördüm internette aldık ve kedim agzına bile surmedi koklayıp bıraktı ac bıraktım biraz belki yer diye yemedi neden bilmiyorum bizde sokak hayvanlarına verdik veterinere sordum güldü normaldir dedi bize bir mama onerdi prochice diye onu aldık ve afiyetle yiyor

nao

@Feronia ben de başka mama kullanıyordum ama birçok kişiden proplan tavsiyesi almıştım ki en son veterinerim de önerince proplana geçtim bu bir. İkincisi burdaki tartışma konusu benim arkadaşı hangi mamaya yönlendirdiğim değil, arkadaşın tavsiye istemesi üzerine bulunduğum tavsiyeyi hiçbir dayanağı olmadan yargılamanız. Yani ilk duyduğum mamayı tavsiye ediyorum şeklinde yargılamanız. Yoksa proplanın kötü hatta rezil bir mama olduğunu da ifade edebilirsiniz ben avukatı değilim beni bağlamaz. Yani burada yoktan yere polemik yaratmayın, 'proplan kötü bir mama, sebebi de şu şu' deyin geçin. Sonuçta arkadaş tavsiye istemiş biz de fikir beyan ediyoruz.

sdfkllli

veteriner hayvan sagligiyla ilgili okul okumus hayvan sagligiyla ilgili tecrube edinmis kisidir . bana da veterinerim bunu kullan dese kullaniyorum . simdi sorum su siz veterinerin onerisine mi bakarsiniz yoksa bu meslegi yapmayan birine mi . ben de iki veteriner kontrolunde tutuyorum kedimi mama markasi sordugumda yuksek lisans yapmis avrupalarda konferans veren vetim hicbir mama ev yemegi kadar iyi degildir hangisini verirsen ver sonucta katki maddesi mevcuttur ki icerikleri soklanmis kurutulmus malzemelerle doludur evde haslicagin tuzsuz tavuk ciger balik verecegin peynir havuc ile ancak dort dortluk beslenme olur demisti . yani hicbir mama markasini onermemisti aklim varsa 1 yasina gelmeden ev yemegine alistir demisti ki hakliymis . o mamalarda markasi ne olursa olsun oyle bisey varki bagimlilik yapiyor ve hayvan artik %100 taze proteine bakmiyor . siz iyisi mi maddi gucunuze gore mamanizi belirleyin

sdfkllli

insan gibi dusunun bizler nasil bi yemegi sevmezken bi baska insan bayilarak yiyorsa kediler de oyledir . size tavsiyem mama konusunda (market mamaları dışında ) cok fazla kafanizi yormamaniz cunku asagi yukari hepsi tahilli olsun olmasin ayni nihayetinde bizler bile artik hazir gida aldigimizda yediklerimiz %100 organik olmuyor . Bende ilk zamanlarda cok kafami yordum en son 1 saat kedi beslenmesi konusunda uzmandan bilgi aldim ve mama firmalarinin hepsinin hayvanlara ham protein saglamadigini iceriklerde sakatat vb bolgeleri kullandiklarini bozulmasin diye koruyucu maddeler kullandiklarini iyice anladim . dusunsenize icerigi et olan bir urun ve oda sicakliginda muhafaza ediliyor ve uzun sureli tavsiye edilen tuketim tarihi mevcut . kimbilir icinde ne tur bi koruyucu madde var ki bu kadar dayaniyor