Kedim Kafasını Çarptı Ve Yürüyemiyor

emirc0

Kedim kafasını çarptı ve yürüyemiyor ne olmuş olabilir acaba veterinere götürdüm ama anlayamadılar ☹️

25 CEVAP

Tikih

öncelikle kediniz kafasını nereye çarptı ? bu olay yaşandıktan sonra kedinizde kusma, iştahsızlık tuvalete çıkmama gibi durumlar yaşandımı ? daha detaylıca anlatırsanız sizi daha iyi anlar ve yardımcı oluruz. veterineriniz röntgen vb . birşey çektimi . eğer bunlar yapılmadıysa başka bir veteriner öneririm

Terranova

Ayakta duramaması düşündürücü. Endişelendirmek istemem ama zaman kaybetmeden 7/24 açık bir veterinere götürseniz iyi edersiniz.

Terranova

Nasıl bir şey anlayamadılar inanılır gibi değil. Ayakta duramayan bir kedi ortada. Röntgen çekmediler mi ? Başka bir veterinere gösterin lütfen.

emirc0

Kafasını zemine çarptı yemek yiyor tuvaleti yapıyor ama ayakta duramıyor

emirc0

Zaten götürdük bişey anlayamadılar yarın bidaha götürücem

Sahsimuhterem

Kediler bozen çoşunca sağa sola çarpıyor genelde sorun olmuyor ama bir yerden düşüp çarptıysa ciddi olabilir birde denge problemi nörolojik(beyin ve sinirlerle alakalı) bir sorun olabileceğini akla getiriyor bununla birlikte4 kulaklarının içine bakın akıntı varmı orta kulak iltihabıda denge problemi yapabilir.Ayak kırık çatlak olsa aksar.Vetleri iyi eğitmiyorlar!

Friolero

Başka veterinere o zaman

melikealgin

Çarptıktan sonraki sersemlik olabilir.Kafasinda şişlik falan var mı ? Devam ederse vete götürün bence

emirc0

Bide sürekli uyuyor ☹️

emirc0

Kafsını dün çarptı ama hala aynı şişlik yok ama

Bilgos

beynindeki yürüme siniri falan (kısacası sinirleri)hasar görmüş olabilir eğer öyle ise ...
pek bir fikrim olmaz sonrası ile ilgili

Bilgos

hem nasıl yere kafasını çarptı acaba

Sudeckmkc

Mutlaka bir veterinere götürüp röntgen çektirin

emirc0

Herkese teşekkür ediyorum saolun ama ne olmuş olabilir bunu sormak istedim ben ☹️

Sudeckmkc

Yani yürüyemiyorsa sinir sisteminde ya da beyninde hateketten sorumlu bölgede hasar olmuş olabilir