Ankara Yardım Çağrısı

minnossever1

Bizim sitenin bahçesine yavru kedi bırakılmış.arabaların altından yakalanmamış. en sonunda araba kaputunda 10 km yol gitmiş ,arabadan kaçınca zor bela yakalanmış. boş bir daireye koymuşlar. benim sonradan haberim oldu olanlardan.gittim baktım.belki mama su verince, sürekli gidince alışır yuvalanır dedim ama iki haftayı geçti hala aynı.hiç ilerleme yok. insana alışmadan yuva aranamıyor ona. biraz ev ortamında kalması ve insanlara alışması için geçici yuvaya ihtiyacı var. ve işin kötü tarafı haftasonu epey uğraşmamıza rağmen elimize alamadık.sürekli saklanıp tısladı. bu kediyi oradan alıp geçici yuva olacak onu rehabilite edecek birileri çıkar mı..çaresiz kaldım artık. koca sitede benden başka kimsenin umurunda değil hayvan. üstüne bu kediyi atın buradan demelerinden korkuyorum. ben de sürekli evde olmuyorum.haftasonları vs şehirdışında oluyorum,gündüzleri zaten yokum. Ankaradan yardımcı olacak bir hayvansever çıkar mı. uysallaşırsa bir an önce ömürluk yuvasına da kavuşur..o boş dairede nereye kadar durabilir bilmiyorum :(

27 CEVAP

minnossever1

elimden geldiğince mama kum desteği de veririm.yeter ki şu çocuk uysallaşsın,atlatsın şu travmasını

Eymentalay

Yavruyu İstanbul’a ulaştırma şansınız varsa ben geçici yuva olabilirim. Evde yavru bi kedim var belki beraber alışırlar daha kolay olur diye düşünüyorum

Elifmuzeyyen

Instagram adresiniz var mi? Eger varsa oradan ilan verebilirsiniz yoksa ben sizin adiniza kendi hesabimdan yazabilirim

Elifmuzeyyen

Size mesaj attim bakar misiniz

minnossever1

sağolun.yazdım size

minnossever1

instagram hesabım da yok..

Elifmuzeyyen

Mesajdan size iletiyorum ordan görüşelim

Elifmuzeyyen

Gonderdim cogu siteye paylasirlarsa eger cikar birileri bence bol sans

minnossever1

çok teşekkür ederim elif hanım.inşallah birileri çıkar.sağolun

minnossever1

Ben cuma günü istanbula gidebilirim ama alısmazsa ne olacak? Daha büyük travma olmasın sonra, bir de nasıl yakalayacağım ben bunu

minnossever1

Denerim tabi ki ama istanbulda geçici olacak yuvası, ben orada yaşamıyorum. Uyum sağlayamazsa nolur veya alıssa bile orda da süresi kısıtlı olacak...Uzak olması endişe ettirdi o yüzden

Elifmuzeyyen

Haklisiniz ama detaylari görüşün isterseniz ne kadar süre gecici yuvada olacak. Eger ankarada yuvası hazir degilse kalici yuvasi yani istanbulda kalici yuvasi bulunabilir. Siz de takibini yaparsınız

minnossever1

Yok kalıcı yuvası, bu travmayı atlatmadan kalıcı yuva bulması imkansız zaten :(

Eymentalay

O konuda kediyi emanet edebileceğim çok hayvansever var rahat olabilirsiniz ama tek ricam parazit damlasını yaptırmanız. Gelmeden pire damlasını yaptırma şansınız varsa şahane olur benim kedime bulaşmaması açısından önlem amaçlı :)

Elifmuzeyyen

Detaylari mesajdan konuşun bence siz. Ankaradan ziyade kalici yuvasi belki de Istanbuldadir. Madem istanbula gitme imkaniniz var onu degerlendirmek lazim diye düşünüyorum iyi bir firsat olabilir.. Aklinizdaki sorulari da sorarsiniz ayrica. İnşallah güzel olur