Kediden Anlarim Diyenler Bakabilirmi

Zeus1616

Arkadaslar uzunca bi yazi olacak ama mazur gorun Akvaryum kurmak icin balık ve malzemeler almaya gittiğimiz petshopta tesadufen cok kucuk yavru bi kediyi kizim gördü Aglamaya basladi Ölür burda diye Pis diski icinde bi kafesteydi O kadar zayif ve bakimsizdi ki o cani orda bırakamadik Posetteki balik ve esyalari oldugu gibi biraktik ve o yavruyu ordan kurtardik ilk fotograf aldığımız gün çekildi Bize 2 aylik dendi Kardesleri fazla oldugu icin fazla beslenememis zayif kalmis dedi, veterinere aşı icin gittik ve veteriner bize en fazla 25 gunluk bu yavru Erken kesmisler sütten dedi Simdi soruyorum İlk fotograf Aldigimiz günkü fotografi

Su an zeus kac aylik tam bilmiyorum Son fotograf simdiki hali Veterinere gore su an 2.5 aylik
Satan kisiye göre 4.5 aylik
Benim yavrum kac aylik bilgilerinize güveniyorum

16 CEVAP

beyzayoruks

Bence veterinerin dediğine güvenmelisiniz, isterseniz 2 3 ayrı veterinere de sorabilirsiniz. Benim oğlum 5 aylık karşılaştırdığımda sizinki daha küçük görünüyor

Mischka

Küçükken sindirim sistemleri tam düzenlinli olmuyor, benim minik geldiğinde 50 gün kadardı, kuru mama yese kabız oluyor , az bir yaș mama, kedi sütü içse hemen yumușak, ishal dıșkılıyordu. Biz ne zaman ki ilk karmamızı olduk çok ağır ateșlenip ishal oldu. Mama su yiyemiyor sürekli öğürüyor, bir lokmacık bir șey ağzına girdiği an her șeyi kusuyordu, ve su gibi ishaldi. Haliyle çok kısa sürede parmak kadarcık kaldı yavrum iki günde eridi. 3 hafta boyunca antibiyotik, serum ve probiyotik kullandı, șükür atlattı kocaman kız oldu șimdi :) içiniz rahat olsun bir gösterin veterinerinize fakat yemeğini yiyor suyunu içiyorsa, ishali su derecesinde değilse, enerjisi yerindeyse çok korkulacak bir șey değildir.

Zeus1616

İcimi rahatlattiniz bi nebze Umarım dediginiz gibi olur Tesekkur ederim

Heisenbergk

ilk aldığınızdaki hali en fazla 1 aylık.

Beyser

Öncelikle ömürlük olsun inşallah.25 günlük kedinin kulakları inik olur gözleri tam açılmaz.Fotoda gördüğüm kadarıyla kulaklar inik değil.İshal için probiyotik tozu yaşmamaya karıştırarak hergün düzenli verin derim.Bunu her vet.söylemiyor malesef.Birde cins kediler malesef anneden erken ayırıldıkları içşn bağışıklıkları düşük olur.İmkanınız varsa kaliteli yavru kedi mamasıyla (royal canin gibi )beslemelisiniz.

Friolero

Bizimkinin bebekliğinde de çok ishali vardı ama büyüdükçe düzeldi. Bende fazla tecrübeli olmadığım için açıkçası ishalin büyük bir problem olduğunu bilmiyordum.

Ayrıca bakımla çok güzel bir çocuk olmuş :) iyi ki kurtarmışsınız.

srplzngl

Biraz balkabagi puresi iyi gelebilir belki, patates vs. denediginizi soylemissiniz ama bi ihtimal balkabagi ise yarayabilir. Ben de buyudukce gececegini dusunuyorum ama en azindan su kaybini azaltmaniz iyi olabilir. Eger balkabagi puresi vermeyi dusunurseniz metro marketten vs. bulabilirsiniz, ama dikkat edin seker vs. icermemesine. 1 ya da 2 cay kasigi verebilirsiniz.
Bu arada cok tatli bir cocuk, masallah :)

cakil19921

Bence vetenniner söylediğine katılıyorum resimde en fazla bir aylık birincisinde tabi bu resmi yakından çektiğinizi varsayarsak hayvan 25 günlük garanti

cakil19921

Yani yaklaşık şuan 2 yada 2 buçuk aylık emin olabilirsin

ursaminor

Balıktan kediye geçiş çok ani olmuş ama çok iyi yapmışsınız :) Bizim oğlan da 2 aylıkken geldi eve turuncu renkli ishaldi :( hemen parazit aşısı yapıldı kuru mamaya başladık ama ishal geçmedi 1 hafta. Vet prebiyotik toz verdi. 4. Gün geçti ishal ama 2 gün sonra yine cıvıdı kaka. Bebekken bakımsız kalan yavrular böyle oluyor ne yazıkki. Bu arada oğlanı açmaya başladık evde gezinmeleri başladı. Bu süreçte ablasının kısır mamalarından tırtıklamaya başladı ve ishali kesildi :D Biz de şaşırdık ama sonra aynı markanın kısır olmayan bir mamasına geçiş yaptık çünkü kız da oğlanın mamasını tırtıklıyordu. Böylece ishal sorunu kendiliğinden geçti ... Biraz büyümesi ve bağırsak florasının iyileşmesi de etkili elbette. Ama ishal olayını doğru anlamak gerekiyor. Günde 3 kere filan cıvık olarak yapılan kaka ishal değil aslında. Günde 5 kereden fazla sıvı kıvamlı kaka ishal demek. Şimdi her gün yaş mama yese bile cıvımıyor kaka neyseki :)

Zeus1616

Balkabagi puresini kesinlikle denicem Umarim azda olsa keser Yorumlariniz icin ayrica tesekkurler Baliktan kediye geçiş cok ani fakat cok güzel oldu Evdeki neşe disariya tasiyor Tv telefon birakip aksamlari eşim cocuklar onunla oynuyoruz İyiki karsimiza cikmis İyiki kızım onu farketmis Saglikli olsunda baska bişey istemem
Ayrica en azindan oglumuz 2.5 aylik diyebilirim artik :))
Tam bilmiyorum demek hiç hoş gelmiyordu bana :)))

Zeus1616

Bir soru daha ... Aldigimiz gunden beri ishali hic kesilmedi Ev mamasi hazirliyorum Krmik suyu pirinc lapasi patates tavuk göğsü Gunde 1 öğün yiyordu Daha cabuk toparladi Ama ishali hic bitmedi Doktor küçük oldugu icin bağırsakları gelişmemiş 4 aya kadar gececek dedi ama burda okuduklarima göre korkuyorum ishalden Hiçbir tahlil yapmadi Gerek yok gayet saglikli diyor Nesesi yerinde Fişek gibi kosturuyor yemesi icmesi de hiç problem yok sizcede gecermi ishali Hep sıvı hic dis macunu kivaminda olmadi ve cok gazı oluyor Karnı gurulduyor hep Bana bi fikir bi tavsiye verin ne yapayim ben Ayrica 1 ay arayla 2 parazit asisida yapildi

Zeus1616

Tesekkir ederim

Zeus1616

Yas mama verdigimde daha kötü oluyor ishali Sari su akiyor kosarken yürürken Sadece kuru mama veriyorum 2 3 gundur Preboyotik verdik daha kötü oldu Vitamin macun veriyorum yine öyle Hergun 1 cay kasigi yogurt veriyorum oda ishal yapiyor daha kötü Simdilik sadece kuru mama vermeye basladim Veterinerin bu duruma bi el atmasi gerekmiyor mu Anne sütü az aldi ve bagirsaklari gelismemis diyor Altını devamlı kirli kaliyor Sabunlu herhangi bosey tahris etmesin diye su ve pamukla kendim temizliyorum ama yazık canı yaniyor heralde hic hoslanmiyor Ben veteriner mi degistirsem ki Memnunum aslinda Cok ozen gosteriyor ogluma Muayne ederken 15 dakika oynuyorlar Hosuma gidiyor benimde ilgilenmesi ama sagligi daha onemli tabiiki

Zeus1616

Acaba bi kan ve kaka tahlili istesem daha mi iyi olur ki Yada ishal icin ilac mi baslasak Yoksa veterinere kalsa gereksiz ilac kullanmaya hic gerek yok diyor Aşıcak büyüdükçe Israrla saglikli olduğunu söylüyor