Muhabbet Kuşumun Yeni Huyu Acil Yardım...

Busratan

Herkese merhaba. 1 yaşındaki erkek muhabbet kuşum yaklaşık bir aydır kalem,ayna, laptop, döner sandalye kolu vb... ilginç şeyleri yalıyor. 10 yıldır muhabbet kuşu beslerim daha önce böyle bir şey ne gördüm ne de duydum. Köpek gibi şıp şıp sesler çıkararak yalıyor... Araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım. Demir eksikliği vb sebepler yazılmış gakat demir takviyesi yapıyorum zaten. Bilgisi olanlar yardımcı olabilirse sevinirim...

8 CEVAP

Alicveben

Kendi yansımasını gördüğü ıcın olabilir ama bilemiyorum

Busratan

Arkadaşlar bir de yaladığı şeye elimi yaklaştirinca çok kötü ısırıyor beni...

Busratan

Yansıması olmaya şeyleri de yalıyor ama...

Busratan

Güncel...

Bc3431

Bence onlari sahipleniyor.isirmasi onu gosteriyor.yalayarakta tanimaya calisio

melikealgin

Benee cok besledim ilk defa duyuyorum bunu

Busratan

Buradan bir cevap gelir de öğreniriz umarım. Gelmezse de ilerleyen günlerde bir veterinere soracağım sizlerle de paylaşırım.

izmir_pet

Brnce normal. Benim kusum da 1yasindan buyuk. Ve aynilarini yapiyo . ya kendi yasimasini goruyo yada merakindan biseyindrn cogu seye yapiyo