Bir Muhabbet Kuşu Neden Agresif Ve Yabani Olur??

Alicveben

Bu gün kuzenime gittim normalde kuşlara iyi anlasirim ve bakmışlıgım var ama bu kuş çok yabani elimden yemek yiyor sonra ısırıp kafesine gidiyor dişi bir muhabbet kuşu kafesindeki aynayada takmış durumda aynayla çiftleşme ye çalışıyor sanki oraya kusuyor çok garip bir kuş

9 CEVAP

Busratan

Belki kuşa agresif davranıyorlar evde, yapısı öyle ya da ilgilenmedikleri için yabani biraz. Ama tahmimce kızgınlık döneminde bu yüzden agresif. Bu dönemde ayna vb yansıtan nesnelere yahut insan uzuvlarına çiftleşme davranışları gösterirler. Kafesten aynayı almalılar çünkü bu kuşu daha da tetikler. Bir de imkân varsa eş alınmalı bu hayvanlar yalnız mutsuz oluyor...

Emir-Badem

Durduk yerde Agresiflestise buyuk ihtimal dönemsel birsey kızgınlaşmış olabilir. Eş almaniz gerekir eger disi ise kizginlik yumurtasi dedigimiz yumurtadan yapar içi boştur.

Alicveben

Yanıtınız icin saolun bir tane kuş ideal olabilir

smgbkrccc

Merhaba. Kuşla ilgilenmedikleri için veya aynadan dolayı yabani olabilir. Çünkü kuşlar eşlerine sadık canlılardır ve aynada gördüğünü -kendisini- eşi olarak benimsemiş olabilir. Bu yüzden insanlara karşı temkinli. Benim kuşumda ayna gördüğünde gagalıyor vs başka bir kuş sanıyor yani. Aynayı kafesten çıkartmanızı öneririm

izmir_pet

Benimde disi kusum var aynasida var ama inanilmaz bagli bana. Konusmayi bile ogrenmisti:) kedilerim yuzunden cok kafesten cikaramiyorum artik ve erkek arkadas aldim yanina cok iyi oldu. Ona ragmen de hic yabanilesmedi benden uzaklasmadi. Tamamen ilgilenmekle alakali biseydir. Bi kus size alistiginda yanina arkadas almak cok iyi oluyo. Ayrica yuvalik almassaniz yavrulsri da olmuyo

smgbkrccc

Ya şöyle evine getirdiği gün aynayı hemen koyduysa aynadakine bağlanır, yabanileşir. Mesela ben iki yavru almıştım aynı anda, birbirlerine bağlanmışlardı ve asla bana bağlanmadılar, hatta dışarı çıkarttığımda bile korkuyorlardı asla yanıma yaklaşmıyorlardı, konuşturamadım vs. Ama şu an bende olan kuşumu tek büyüttüm ve inanılmaz canayakın, gelir öper omzumdan ayrılmaz, 5 kelime falan bilir, konuşmaktan sıkılmaz, ama ötmek değil konuşur. Birkaç kez ayna koymayı denedim kafesine sevmiyor kaçıyor, hep kafesin dibinde duruyor, korkuyor galiba ya da kabul etmiyor. Ama eş alsam yine bana aynı şekilde davranacağını düşünüyorum, bence kesinlikle en baştaki büyütme tarzı ve ilgilenme şekliyle alakalı.

izmir_pet

Ayna olayina asla katilmiyorum. Suana kadarki her kusumu aynayla bilrikte aldim ve hepsi bana asiri alistilar. Tamamen ilgi ve alakayla ilgili bisey. Birde bastan korkutmamak lazim

Alicveben

Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Gozdetemizel

Aynaya yem kusmuyor,aynadakini eşi saniyor ve kursagindan cikarip besliyor.tabi ki ciftlesme istegiyledir.
Ben kusumu bi arkadasimdan astim hastaligi teshisi kondugu icin aldim,ondayken avcumuzun icinde sirtustu yatan kedi kopek gibi gobegini optugumuz kafamizdan inmeyen kus bizim evde bi canavara donustu.suan mamayi bile eldivenle koyuyoruz cunki ellerimizi paramparca ediyor.o geldiginde ztn evde erkek kusumuz vardi,ciftlestiler yumurtladi ancak yumurta bos cikti,akil edemedik erkegi kafesten cikarmayi,yumurta bos cikinca erkegi ertesi gun öldü.
Muhtemelen ciftlesmedigi icin hircin.ama kuscunun bize soyledigi disiyi kuscuya goturup diger kuslarla ayni kafese birakmak gerekirmis ki disi erkegini kendi secermis.oteki turlu kafadan bi erkek kus alir getirirseniz gagalaya gagalaya öldurebilirmis.