Her İnsan Farklıdır...(Soru Değıldır)

guineapigela

Merhabalar petlebi sitesi hayvanseverleri barindirir. Sorular sorulur cevaplayabiliyorsak cevaplariz. Şu mama mı yoksa şu mama mi diye sorulan ( ornegin N&D mi Proplan mi) her insan ayni cevabi veremez bir insan obur mama daha iyi der diger insan ise obur mama daha iyi der. Herkesin fikri,dusuncesi farklidir lutfen buna saygi gosterelim o insan diger mamayi daha cok seviyorsa ona karsi daygili olalim boyle seyleri cok gordugum icin buaralar bunu yazma geregi duydum.. Tessekurler.

44 CEVAP

guineapigela

@eltarcin @musege

guineapigela

Tessekurler izmir_pet

guineapigela

Cevaplar icinde tesekurler yinede.

Musege

Birisi mamanın iğrenç olduğunu dile getirip herhangi bir açıklama yapmadıysa biraz da sorumluluk size düşüyor. Hepimizin önünde internet var, ufak bir araştırma ile epeyce bilgiye ulaşabilirsiniz. Zaten mamaya kötü diyeni görünce içinize bir kuşku düşer ve ister istemez kendiniz araştırırsınız. Ha bunları yapmıyorsanız, her şey önüme gelsin diyorsanız o durumda siz de sadece mamaya "iğrenç" yazıp açıklamada bulunmayanlar kadar kabahatlisinzi demektir.

Feronia

Öznel ve nesnel şeyler arasındaki farka dikkat ediniz.

sdfkllli

arkadaşlar bazı arkadaşlar çok tepkili cümleler kurmuş arkadaşımızın açtığı soru konusuna , bu sitede bu kadar insan toplanıp bir araya geliyorsa sebebi evlerinde besledikleri canları . Ve burdaki herkes daha iyi koşullar sunmak için fikir danışıyor . mama konusuna gelince son kullanma tarihi üretim tarihinden minimum 2 sene sonra olan bir üründen bahsediyorsak en pahalısı da olsa zaten başlı başına zarardır bence . çünkü taze tutabilmek için içinde hayvansal ürünler olan bir yiyecek illa ki kimyasal katkıya maruz kalıyordur . Ayrıca bizim canlarımız etobur kategorisinde ve doğal dengelerinde av avcılık hayvan katletmek var bizler hangi mamayı alırsak alalım bi şekilde kendi canlarımız için başka bir hayvanın ne yazık ki gerek iyi bir şekilde gerek kötü bir şekilde hayatının son bulmasına sebep oluyoruz . bana sadece bi tane veterinerin kurduğu cümle çok mantıklı geldi , hangi mama iyi diye sorduğumda biri birinden farklı diil hepsi aynı dedi sonuçta hepsi yapay dedi , yapabiliyorsan evde taze yap ver dedi ki kliniğinde hiçbir şekilde mama satmayan yurtdışlarında konferans veren lisansüstü eğitim almış bir insan . diyeceğim şu . bir mama markası aykırı ya da hoşlanmadığınız bir hareket yapıyorsa bunun sorumlusu o markadır tepki gösterilmesi gerekiyorsa ona gösterilmelidir . burda o mamayı kullanan insanlara sert tepki göstermek kırıcı oluyor

izmir_pet

Bende katiliyorum ikinizin de sozlerine. Sonucta sadece fikir aliyoruz. Bu kisi bu mamayi onerdi diyip almamaliyiz zaten. Herkes fikrini soyler aralarindan arastirip degerlendirip secmek gerekiyo. Mesela su mamanin tuzu yuksek bunun suyu buyu soyle seklinde fikir verelim tabiki ama kimse kimsenin de fikrini yargilamasin. Bu mama mi bi verilit mi berbat gibi kotulemek yerine kotu yonlerini biliyorsak bilgilendirebiliriz. Saygisizca yorumlara cok kiziyorum. Herkes birbirine karsi saygili konusmali. Ve tabi su da var da herkes butcesine gore alabilir, o cercevede secimleri kisitli olabilir :)

izmir_pet

bence cok mantikli birseye deginmissiniz tesekkur ederiz

izmir_pet

bilmemek suc degildir. Birbirimize biseyler katarak ogrenebiliriz. Haksizsam susarim

izmir_pet

kimse bilerek kotu bisey yedirmez. Sevmese kimse sahiplenmez onu. Konusarak tartisarak ogrenabiliriz

guineapigela

Yine yanlis anlaşılmışım..

izmir_pet

ben size de katiliyorum ayni seyi anlatmaua calistim ama cogu kisi anlamiyo da. Aynen iyy falan berbat igrenc diyip insani katip gibi gorceklerine. Yanlissa kotuyse sebebini anlatip aciklayip oneriler versin. Kibar bi sekilde konusabilir. Haklisiniz ben anladim

izmir_pet

Aynen oyle. Sonunda benim gibi dusunen biri var cok mutluyum suan. Nedrnse anlamaya calismiyolar. Bizi hayvan katili cikarcaklar. Herkes kendini konustuguyla belli eder. Onlar saygisizlassa bile biz saygimizi bozmuyoruz mutluyum :)

izmir_pet

bu arada "Bulut" a bayildim ne tatlii. Hepsi ayri ayri cok tatlislarr. Mia adinda kopusunuz de varmiss benimde kedimin ismi Mia :)

guineapigela

Sonkez bunu diyorum

Benim soyledigim sey insanlar birseyleri yanlis bilebilirler birine gore obur mama daha iyidir digerine gore obur mama yanlis dusundugunu dusindugunuz kisiye bunu kibar sozcuklerle anlatmaniz gerektiginden bahsettim bence uzatan biz degiliz sizsiniz biraz daha dikkatli okuyun lutfen buda son olsun yani yanlis anlasilmaktan biktim bu soruda