Her İnsan Farklıdır...(Soru Değıldır)

guineapigela

Merhabalar petlebi sitesi hayvanseverleri barindirir. Sorular sorulur cevaplayabiliyorsak cevaplariz. Şu mama mı yoksa şu mama mi diye sorulan ( ornegin N&D mi Proplan mi) her insan ayni cevabi veremez bir insan obur mama daha iyi der diger insan ise obur mama daha iyi der. Herkesin fikri,dusuncesi farklidir lutfen buna saygi gosterelim o insan diger mamayi daha cok seviyorsa ona karsi daygili olalim boyle seyleri cok gordugum icin buaralar bunu yazma geregi duydum.. Tessekurler.

44 CEVAP

guineapigela

Musege evet haklisiniz ama yanlis anlasildigim icin uzuldum

Cldkgkcs

gul36 musega mayıs1 ve aynı görüşte olan diğer arkadaşlara katılıyorum. Bende ilk yorumumda tüm bu arkadaşların söylemek istedikleri şey için herşeyden önce araştıralım gözümüzle görelim okuyalım sonra bakalım neden bu mamaya iğrenç deniyor buna iyi deniyor anlarız bilmiyorsak da o an alınmayalım araştınca anlarız diye yazmıştım. Arkadaşlar da tüm yönlerinden açıklamalarını yapmışlar herkesin anlayacağı şekilde..

sdfkllli

ayrıca proplan tepkisi var . Evet haklısınız gel gelelim benim kedimi sahiplendirdiğim yer bu mamaya alıştırmış kedimi . almadığım denemediğim mama kalmadı bir haftada sadece 300 - 400 abartısız farklı mama markalarına gitti hala da arayıştayım fakat ne yaptıysam kedime vazgeçtiremedim . karıştırdım verdim içinden seçti proplanları gerisini bıraktı . proplan yerine başka mama koydum iki gün boyunca aç kaldı yine yemedi inat yemiyor proplandan başka proplan yoksa aç bırakıyor kendini. şimdi ben canımı aç mı bırakayım içiniz buna elverir mi ? hangisi hayvanseverliğimi gösteriyor kedimi aç bırakmak mı proplan almamak mı

izmir_pet

ya o kadar guzel konusmussunuz baska soze gerek yok. Birsuru polimige girmemize utandim :) bu konuda bilgim de yok bisey diyemicem isiniz zor. İnssllah baska mamalara veya yiyeceklere alisir

izmir_pet

siz tmm guzel yazmissin dogru fakat anlamiyorsunuz malesef. Bicok kez gordum cvp sadece bu mama berbat igrenc. Tmm olabilir. O zaman sebebini soyle. Sonra bu fiyatlarda onun yerine sunu oneriyorum de. Aciklama yapmayip sen nasil verirsin nasil yrdirirsin diyenler var. Onlar dogruysa sizin fikriniz saygi duyarim sizede

izmir_pet

Zaten kim ne derse desin arastirilcak o ayri yani. Ama o yorumu yapabiliyosa bi zahmet oneridr bulunsun. Zahmet etmrk istemiyosa veya belkidr bilmedrn yaziyosa hic yorum yapmasin madem

izmir_pet

mayis1ben siizn mamayla ilgili yorumlarini okudum. Sizi o gruba dahil etmiyorum ben zaten. Sizin gibi yorum yapanlara sozumuz yok. Ve tabi bilmiyorsa israr ederse o da ayni sey

izmir_pet

Sorun kotu demeniz dgl ki. Ornek brn dedim ki bilgim yok fikir almak istiyorum. Su mamayi kullaniuorum seklinde bisey soyeldim diyelim. Kotuyse yine kotu diyin. Mesela o dgl. Bunu nasil yer falan hayvan katili cikaranlar var. Cok farkli sekilde konusanlar var. Okurken biraz daha dikkat etmesini oneriyorum herkese. Biz saygidan bahsederken bu konusmaya anlam veremedim

izmir_pet

Terranova size katiliyorum. Benim bahsettigim asla bu dgl zaten. Siz ne guzel aciklamissniz mesela gayet dogru haklisiniz

izmir_pet

kedinin mamayi sevmesiyle anlasilamaz zaten kedinin sevecegi sekilde yapiyolar. Sagligini iyigini bununla tabiki olcemeyiz

sdfkllli

yok ne yapsam olmuyor yaş mama yemez mi bi kedi alıyorum bir hevesle koyuyorum kokluyor gidiyor inat resmen . adam haslanmış cigerin tavugun yüzüne bakmıyor o kadar çok alışmış ki yapay mamaya önüne gerçek protein koyuyorsun umrunda olmuyor

guineapigela

Konu nerelere geldi suan inanamiyorum yazdigima boyle bir seyi pin pisman oldum

guineapigela

Her insan farklifir derken demek istedigim her insan dogruyu bilemez arada yanlis bildikleri de olabilir anlamindaydi

guineapigela

Eltarcin zaten oyle birsey demedim yazdigim sey tamamen yanlis anlasilmiş lutfen bu koni daha fazla uzamasin