Dışkı Yeme Sorunsalı

Pelinsss9

Merhaba, evde ki sultan papağanımın dışkı yeme sorunu var. Ve bu çok zararlı ama bunu nasıl önleyebilirm?

8 CEVAP

merhaba iyi günler benimde evimde 12 adet muhabbet kuşum var Kafese mürekkep balığı kemiği ve iyotlu mineral blok koyun kuşunuz mineral ihtiyacını buradan karşılayacaktır aksi halde koymazsanız kuşlar mineral ihtiyacı karşılayamadıkları için dışkılarını yerler.

izmir_pet

Alti izgarali kafes olabilir belki kafeste yiyordur saniyorum

izmir_pet

Hmm mantikli. Bende onlar var sorun yok. Belki ondandir. Ogrenmis olduk tesekkurler :)

emre975

doğru söylüyor mineral taşı gerekli

Pelinsss9

Mineral taşını aldım onu kemiriyor :) teşekkür ederim cevaplar için

Aslında bu Psikoloji k olabilir bazı hayvanlar tuvaletini yapınca biri kızar kimse görmesin diye yiyor umarım şimdi iyidir

Pelinsss9

Kafeste çok durmuyor, bunalıyor diye çıkarıyorum. Ama dışarda mesela yapınca hemn yiyor engel olmaya çalışıyorum ama olmuyor

Pelinsss9

Şuan iyi teşekkür ederim