İnsanlığımdan Utanıyorum

minnoskoss_123

Herkesin bilgici gibi bu dünyada sadece biz yaşamıyoruz. Bizim dışımızda hayvanlar ve daha birsürü canlı türü var bu dünyada. Peki gerçekten insanlar bunu fark edemeyecek kadar kör mü? Yoksa onlar mı canlıları görmezden geliyorlar. Hergün sokakta gördüğüm hastalıklı, aç havanlar içimi acıtırken insanlar nasıl onları öldürebiliyor, onları katlediyor, şiddet uyguluyor? Yapmamız gereken tek şey onlara yardım etmek iken biz ne yapıyoruz? Bize zararları dokunmayan canlıları fazlalık olarak görüyoruz. İşte insan olmanın utanç verici bir durumudur bu. Belkide biz onların haklarını koruyarak insan olmalıyız. Çünkü biz gerçek insanlar değildir. Hani insanlar çok zeki ya, o zaman hayvanların da canlı olduklarını nasıl bilemiyorlar. Buna bir dur demezsek dünya buna bir dur diyecek. Sadece hayvanlar değil, insanoğlu da yokolacak. İŞTE BUNU ANLATAN ÇOK GÜZEL BİR VİDEO: https://youtu.be/RvN3zSKedQc
SADECE İNSAN OLMAK İÇİN DEĞİL, GERÇEK BİR İNSAN OLMAK İÇİN PAYLAŞIYORUM BUNU. LÜTFEN SENDE PAYLAŞ!

12 CEVAP

Feronia

Vegansınız sanırım :)

pistan32

Videoyu daha önce izlemiş ve çok etkilenmiştim.Başlığı iyki açmıssınız.İzlemeyenler izlemiş olur.

Feronia

Ne alaka derken :D neyse ben çok konuşmayayım. İngilizce ama şu videoyu izlemiştim konuda

izmir_pet

Hayatimda izledigim en anlamli ve en duygusal video

izmir_pet

ben kendi adima cok teselkur ederim

minnoskoss_123

Vakit ayırıp bu konuda duyarlı olduğunuz için teşekkürler...

minnoskoss_123

Yok canım ne alaka:)

minnoskoss_123

Yazarken biraz sinirlenmiş olabilirim. Özür dilerim.

minnoskoss_123

Bizim gibi insanlar az ama biz sadece güçlü olursak kazanırız.

minnoskoss_123

Teşekkürler bilgi ve destek için.

minnoskoss_123

Yazarken biraz sinirlenmiş olabilirim. Özür dilerim. -> Soruyu yazarken yoksa size cevap yazarken sinirlenmedim. Yani bu tepki metinini yazarken sinirlendim size değil

minnoskoss_123

Teşekkürler paylaşımlar olmuş şimdiden:)