Kedim Balkondan Düştü

kedipatisii

Çok üzgünüm ne yazık ki. Sabahtan beri kendime gelemiyorum. Sabah kalktığımda kedimi evde bulamayarak dışarı çıktım ve onuncu katta oturuyoruz. Daha ilk defa hayvan beslediğim için ne yapabileceğimi çok bilmiyordum. İlk geldiği zamanlar bütün kapı pencere varsa kapalı tutuyordum fakat zamanla bana kedilerin balkondan atlamayacağını söylediler ve bende açtım. Genelde balkonda gezer fakat ani davranışlar yapmazdı. Ben yinede para biriktirip bir kedi ağı almayı düşünüyordum bu ay ama ne yazık ki bu gece ben uyurken aşagı düşmüş ya da atlamış bilemiyorum. Onuncu katta oturuyoruz ve mucize gibi bir şekilde hiç bir yerinde kanama yoktu. Sadece her yeri kaka olmuştu. Yürürkende ayağının birinin kırıldığını anladım. Bulduğum gibi açık kliniğe gittik. İç kanama için iğne yaptılar, röntgen çekildi. Röntgende şükür ki sadece patisinin birinde kırık çıktı. Ama bize kırılan yerin ancak ameliyatla olacağını onunda en az 3000tl civarı tutacağı söylendi. Ekstra iç organlarinda sorun var ise fiyatın dahada artabileceğini söylediler. maddi durumumuz bunu karşılayacak düzeyde olmadığı için öneriyle belediyenin bakım evine götürdük. Şimdi orda duruyor ve ne olacağı konusunda fikrim yok. Bana telefon numarasi ve ziyaret saatlerini verdiler. Yarın arayıp konuşacağım. Şu durumda yapabileceğim bir şey yok biliyorum ama sizce kurtulma şansı var mı? Genel durumu iyi gibiydi ama iç kanamasi var mi bilmiyorum. Birde barınaktan geri alabilir miyim onu? Kedimi almaları için sitede bakıyordum diye yalan söylemek zorunda kaldım. Çok üzgünüm.

53 CEVAP

Pelinsss9

Benim kuzenimin kediside balkondan düşmüştü ve ayağı kırılmıştı. Maddi durumları pek iyi olmadığı için, belediyenin bakım yerine verdik. Tabi önce barınağı arayıp sorduk. Verdiğimiz kedinin bakımını yapacaklarını fakat geri vermeyeceklerini söylediler. Kuzenim ağlayınca kendim bizzat görevliye konuştum. Kediyi dışarda bulduğumuzu, maddi durumumuz pek iyi olmadığı için sizin bakımını yaptırmanızı ve sonradan biz sahiplenmek istiyoruz diyerek bir istekte bulundum fakat onaylamadılar. Bizde şöyle birşey yaptık. Kuzenimin ailesi kediyi bakım evine verecekti. Hastalığı tedavi edildikten sonrada, ben gidip alacaktım. Fakat veren kişiyi tanımadığımı söyleyecektim. Böyle yaparak kediyi aldık. Sizde böyle yapabilirsiniz hemde kedinize tekrar kavuşursunuz. Aksi takdirde kedinizi sokağa veya belli belirsiz insanlar alır. Geçmiş olsun ❤️

kedisurat

Öncelikle geçmiş olsun. Kediler kaç yaşında olursa olsun bebek gibi davranmanız ve ona göz kulak olmanız gerekiyordu. Barınaklar ölüm yuvası. Yeterli teçhizat yok. Bugüne kadar tedavi ettirdiğim kedilerin ya da köpeklerin fark etmez hiç birini barınağa götürmedim. Ben iş yerimin orada kalçası kırık bulduğum kediyi bu ay özel bir klinikte ameliyat ettirdim. 2.000 tl masrafı tuttu. Klinikle konuşup taksitli ödeme yaptık. Yeri geldi evde ki kedilerimi ameliyat ettirmek için telefonlarımızı sattık. Kedi bakmak büyük sorumluluk. Kendi ihmalinizden oluşan bir şey yüzünden onu barınağa terk etmeseydiniz keşke. Başka veterinerlerle görüşseydiniz. Belki fiyat olarak daha uygun yerler olurdu. Ya da taksit yapan. Ama bana kalırsa onu oradan çıkartın ve özel bir kliniğe götürün. Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun, gerçekten çok üzüldüm.. Umarım en kısa zamanda iyi olur ve kendini toparlar kedicik. Size neden vermiyorlar onu anlamadım ben :/ Eğer gerçekten vermiyorlarsa dediğiniz gibi yanınızda biriyle gidin bence de.

melikealgin

Evet belediyeler oyle yapiyo malesef cok üzüldüm.Keske baska veterinerlerle de görüşseydin bacagı icin belki indirim yaparlardi.Belediye enn son gidilecek yer bile degil

Minnakpatipuki

Güncel

Cldkgkcs

Ben götüren kişiye neden sahiplendirilmediğini anlamadım ? Öyle birşey mi var ?

izmir_pet

Neyse nasilsa anlamak istemiyosunuz aciniza veriyorum konusmaya gerek yok ama bunlar nasihat degildi

Elifmuzeyyen

Kediyi belediyeye birakmamalisini bence nerde yasiyorsunuz belediye ne kadar ilgilidir bilmiyorum ama siz kedinizi uygun bir klinige yerlestirip ilan acarak maddi olarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Bu sekilde para toplayip borcunuzu belirli araliklarla ödersiniz. Size verilmiyor diye bi sey de yok. Bundan once aldiklari hayvani geri birakmalari kanunda yaziyordu ama birakmiyolardi zaten belediyeye giden en azindan bizim gönderdigimiz vakalar agir ve acil vakalardi. O nedenle de hayvan zaten kurtulamiyordu daha kurtardik dedikleri sadece bir tek kedi idi. Takibini yapmıştım. Ama yeni yasa ile alip geri birakma zorunluluklari da kalkmış galiba. Iyilesince yine siz de sahiplenebilirsiniz size vermiyoruz diye bir sey yok siz veya baskasi ne alakasi var ki zaten ilgilendiginiz icin goturdunuz sitede kaldığınızı soylediniz. O konuda bir sıkıntı olmaz ama kedinizin iyilesmesi lazim önce

Elifmuzeyyen

Ic kanamada ilk iki gun cok önemli köpeğime araba çarpmıştı ve veteriner demisti cok cok korkmustum sukur ki bir sey olmadi allah kimsenin basina vermesin elestirmenin de anlamı yok ama 10.kattan bir kedinin düşmesi ve hala yaşaması gercekten mucize. Yani ben şok oldum ve o ani gormez bile istemem ve 10.kat gercekten hani az değil biraz ihmaliniz soz konusu. 10.kat yani hani ifade bile edemiyorum atlamaz etmez diye bir sey yok. Onunki atlamaz da sizinki atlar ki atlamis. Kus gorur yaprak kimildar asagidan kedi mirlar ona ulasiyim derken atlar. Bunu anlatmaya calismis ustteki yorumlarda. Cok uzucu tabiki inşallah iyileşir kedicik ama hayata tutunmuş kritik saatleri atlatmis igne onlem amaciyla yapiliyor evet ama saatler kritik ne kadar hasar oldugunu suan bilemeyebilirler. Durumdan haberdar ederseniz iyi olur merak ettik biz de gecmis olsun

Elifmuzeyyen

Insallah ameliyata gerek kalmaz

sulebisgin

Kedilerin balkondan düşmemesi için kedi fileleri satılıyor ************ veya *********** üzerinden alabilirsiniz Bunlar hem balkonda ışığı ve görüntüyü kapatmayan şeffaf renkli iplerle yapılmış halat örgüsü şeklinde örülmüş ipler kedinin de düşmesini engelliyor

kedipatisii

Bağlantı (Link) açıklamasını girin
Son durumu böyle on beş gün sonra tekrar kontrole gideceğiz. Guzel dilekleriniz icin tesekkurler.

Cldkgkcs

Çok sevindim önce minnoş sonra sizin adınıza. Tekrar geçmiş olsun. Bu şekilde derken yamuk bir kaynama mı olacakmış yani engeli ne derece olucakmış

Cldkgkcs

İnşallah hissedeceği ciddi bi engeli kalmaz dileğim bu yönde, mucize bebeğinizle sağlıklı günler

Pelinsss9

Ve Antalya da bazı bölgeler karantinada. Hani şuan tek sağlıklı yer döşemealtında biz oradaki barınağa verdik. Muratpaşa yani merkezden gelen hayvanlar öldürülüyordu :'((