Kedim Balkondan Düştü

kedipatisii

Çok üzgünüm ne yazık ki. Sabahtan beri kendime gelemiyorum. Sabah kalktığımda kedimi evde bulamayarak dışarı çıktım ve onuncu katta oturuyoruz. Daha ilk defa hayvan beslediğim için ne yapabileceğimi çok bilmiyordum. İlk geldiği zamanlar bütün kapı pencere varsa kapalı tutuyordum fakat zamanla bana kedilerin balkondan atlamayacağını söylediler ve bende açtım. Genelde balkonda gezer fakat ani davranışlar yapmazdı. Ben yinede para biriktirip bir kedi ağı almayı düşünüyordum bu ay ama ne yazık ki bu gece ben uyurken aşagı düşmüş ya da atlamış bilemiyorum. Onuncu katta oturuyoruz ve mucize gibi bir şekilde hiç bir yerinde kanama yoktu. Sadece her yeri kaka olmuştu. Yürürkende ayağının birinin kırıldığını anladım. Bulduğum gibi açık kliniğe gittik. İç kanama için iğne yaptılar, röntgen çekildi. Röntgende şükür ki sadece patisinin birinde kırık çıktı. Ama bize kırılan yerin ancak ameliyatla olacağını onunda en az 3000tl civarı tutacağı söylendi. Ekstra iç organlarinda sorun var ise fiyatın dahada artabileceğini söylediler. maddi durumumuz bunu karşılayacak düzeyde olmadığı için öneriyle belediyenin bakım evine götürdük. Şimdi orda duruyor ve ne olacağı konusunda fikrim yok. Bana telefon numarasi ve ziyaret saatlerini verdiler. Yarın arayıp konuşacağım. Şu durumda yapabileceğim bir şey yok biliyorum ama sizce kurtulma şansı var mı? Genel durumu iyi gibiydi ama iç kanamasi var mi bilmiyorum. Birde barınaktan geri alabilir miyim onu? Kedimi almaları için sitede bakıyordum diye yalan söylemek zorunda kaldım. Çok üzgünüm.

53 CEVAP

kedipatisii

Antalya kepezde

kedipatisii

Üç gün geçti şu an üzerinden. Nefes almasında tepkilerinde bir sorun yok dedi veteriner. Ama strese girmiş hayvan ev ortamından uzaklaştığı için. Tek tesellim iyi olması ve barınakta tek tutulması. Diğer kedilerin yanına gitmeden alacağım onu zaten oradan. az sonra yine gideceğim durumunu öğrenmek için. Eğer ameliyata gerek yok atelle sararız kaynar derlersede eve getireceğim.

seda45

Bence tepkiler agır oldugunu dusunun eminim ki cok uzuluyor cunku benim kedimin atesi cıksa ben telaslanıyorum barınak isine gelirsek eger iverde tanıdığınız biri varsa size yardım eder lakin yoksa malesef kediyi vermezler aslında bu cok sacmalık bir is barınakları hayvanlara bakmaması yani ben bazen cok kotu durumda kedi buluyorum mecbursun karsılayamadıgımdan barındaga gidiyorum orda bana bir belge veriyorlar bu kediyi bir daha alamavıgıma dair yoksa tedavisini yapmıyorlar biraz vicdan yaaaaa

seda45

Keske yonetmelik degişşe benn n bu durumu asırı sacma buluyorum mm yani sokaktan aldığım kediyi ben barınakta o igrenc enfeksiyon ortamı bırakmak istemiyorum berki orda yarası iylesir Ken enfeksiyona olucak ne kafası bilmiyorum barınaklarda o kadar sahipsiz can varki daha da koyma niyetindelerrrr

seda45

Barındaga goturuceginize evinizin onune bakınnnnn daha iyi bare gozunuzun onune birsey oldugun yardım edin n barinaga bırakıp sonrada sokağa atmadım diye insanlık yaptığınızı dusunmeyin

sulebisgin

Üniversitelerin veterinerlik fakültelerinde 300 400 tl gibi bir ücret ile kırık kemiğe platin ameliyatı yapılıyor. Özel kliniklere o kadar para vermeye gerek yok. Benimde kedim 6. Kattan aşağıya düştü sağ arka Kalça kemiği kırıldı Afyon Veterinerlik Fakültesi ameliyatlarını yaptı 400 lira civarında para ödedik Şu anda gayet sağlıklı çok memnunuz

sulebisgin

Üniversitelerin veterinerlik fakültelerinde 300 400 tl gibi bir ücret ile kırık kemiğe platin ameliyatı yapılıyor. Özel kliniklere o kadar para vermeye gerek yok. Benimde kedim 6. Kattan aşağıya düştü sağ arka Kalça kemiği kırıldı Afyon Veterinerlik Fakültesi ameliyatlarını yaptı 400 lira civarında para ödedik Şu anda gayet sağlıklı çok memnunuz

kedisurat

Şimdi fark ettim yorumlardan. İyi ki onu oradan almışsınız. Buna çok sevindim. Çok geçmiş olsun.