Kedim Balkondan Düştü

kedipatisii

Çok üzgünüm ne yazık ki. Sabahtan beri kendime gelemiyorum. Sabah kalktığımda kedimi evde bulamayarak dışarı çıktım ve onuncu katta oturuyoruz. Daha ilk defa hayvan beslediğim için ne yapabileceğimi çok bilmiyordum. İlk geldiği zamanlar bütün kapı pencere varsa kapalı tutuyordum fakat zamanla bana kedilerin balkondan atlamayacağını söylediler ve bende açtım. Genelde balkonda gezer fakat ani davranışlar yapmazdı. Ben yinede para biriktirip bir kedi ağı almayı düşünüyordum bu ay ama ne yazık ki bu gece ben uyurken aşagı düşmüş ya da atlamış bilemiyorum. Onuncu katta oturuyoruz ve mucize gibi bir şekilde hiç bir yerinde kanama yoktu. Sadece her yeri kaka olmuştu. Yürürkende ayağının birinin kırıldığını anladım. Bulduğum gibi açık kliniğe gittik. İç kanama için iğne yaptılar, röntgen çekildi. Röntgende şükür ki sadece patisinin birinde kırık çıktı. Ama bize kırılan yerin ancak ameliyatla olacağını onunda en az 3000tl civarı tutacağı söylendi. Ekstra iç organlarinda sorun var ise fiyatın dahada artabileceğini söylediler. maddi durumumuz bunu karşılayacak düzeyde olmadığı için öneriyle belediyenin bakım evine götürdük. Şimdi orda duruyor ve ne olacağı konusunda fikrim yok. Bana telefon numarasi ve ziyaret saatlerini verdiler. Yarın arayıp konuşacağım. Şu durumda yapabileceğim bir şey yok biliyorum ama sizce kurtulma şansı var mı? Genel durumu iyi gibiydi ama iç kanamasi var mi bilmiyorum. Birde barınaktan geri alabilir miyim onu? Kedimi almaları için sitede bakıyordum diye yalan söylemek zorunda kaldım. Çok üzgünüm.

53 CEVAP

eylemcaliskan

Her şeyi en çok siz biliyorsunuz ya. Kınamayın, eleştirmeyin. Başınıza gelmeden bilemezsiniz. Eminim ki soru sahibi onu pamuklara sarıp büyütüyordur. Bir anlık dalgınlık, maddi yetersizlikler, kedinin fazla hareketsiz olması gibi birçok sebep çıkabilir bunun altından. Kaza ile insan ölüyor ya. Eminim ki içi parçalanıyordur. Keşke şöyle yapmasaydım, keşke böyle etmeseydim diyerek zaten kendini paralıyordur. Bir de siz üstüne gitmeyin. Soru sahibi, sizi çok çok iyi anlıyorum. Çaresizliğin ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Geçenlerde de anlatmıştım, bahçede beslediğim yavrulardan birine tekme atılmış ve maalesef çenesi kırılmış. Öğrenciyim ve devletin verdiği 470 lira okul masraflarıma bile yetmezken veterinerden 2300 lira hesap çıkarıldı. Utanmadım, gurur yapmadım insanlardan dilendim. Kuzenimden rica ettim, babamdan rica ettim ve buldum buluşturdum. Ama bulamayabilirdim de. Vicdan azabından ölseydim de kimsenin umrunda olmayabilirdi de. Önce belediyeye verdiğinizi görünce endişelendim çünkü benim verdiğim iki yavru can da kurtarılamadı. Ama sizin verdiğiniz yer ilgili gibi görünüyor. Umarım bebeğinize en kısa zamanda kavuşursunuz. Eğer iyileşselerdi ben sahiplenmeyi teklif etmiştim, belediye de kabul etmişti. Gerekirse daha üst mercilere başvurun. Hatta yardımcı olabileceğim herhangi bir şey varsa ben de seve seve yapmaya hazırım. Lütfen ama lütfen kendinizi üzmeyin. Kendini bilmezlerin söylediklerine de kulak asmayın.

eylemcaliskan

Aaa bebeğinize kavuşmuşsunuz. Kusura bakmayın o yorumları görünce sinirden devamını okumadan yazmaya başladım. Çok çok mutlu oldum gerçekten. Geçmiş olsun bebeğe. Lütfen bizi ara sıra bilgilendirin, aklımdasınız :)

kedipatisii

Veteriner bana eğer sahiplenmek isteyen çıkarsa verebileceğini ya da geri o sokağa bırakacaklarını söyledi. Muhtemelen bana geri vermiyorlar. Yanımda bir başkasıyla gitsem o sahiplenmek istiyorum derse verirler değil mi?

kedipatisii

Şu an tek istedigim ölmemesi. Bana vermiyorlar çünkü ben sokak kedisi dedim tedavi etmeleri için. Başka biri sahiplenmek isterse verebileceklerini söylediler isteyen kişiye. İyi olsunda ben her yolu deniyeceğim onu geri almak için. Şu an yaninda olamadiğim için o kadar üzgünüm ki.

kedipatisii

Haklisiniz fakat pamuğun evde olmasina ev halki benim kadar sıcak bakmıyordu. Yani ben masraflari kendim karsilasam bile anneme babama sineklik taktirmayi ya da kedi ağı taktirmaya ikna etmem zor oluyordu. Daha geleli bir ay bile olmadi. Aileme alistirmaya calisiyordum yani. Şu an tanidigim veterinerle konuştum şuuru açıkmış kedinin. Ne kadar ilgilenecekleri konusunda bir fikrim yok. Tanidiklari araya koydum. Başka bir şey gelmiyor elimden.

kedipatisii

İnanın içim hep huzursuzdu bu konuda. Ama dediğim gibi ailem kediye mesafeli olduğu için eve herhangi bir degişiklik yaptırma fikrine ikna edemiyeceğimi düşündüm. Daha bir ay bile olmamıştı geleli. Okulda olduğum zamanlar canı sıkılmasın diye balkonu açık bırakıyordum gidip güneşte oturuyordu en fazla. Sitemizde kedi besleyen iki daire var onlarında herhangi bir güvenlik yok ve kedileri kaç senedir bir düsme durumu yaşamadı.

Ayrıca bir veteriner hekim bulduk barınaklarda eski görevli kendisi sağolsun yardımcı oldu bize ve kedimizi geri alabileceğimizi söyledi. Kedimin şuru açıkmış şuan patisinide sarmışlar atel takıp. Pazar günü özel kliniklerden bir kaçı açıkken ve böyle bir durumda arastırma şansım dahi olmadı. Ama kedim iyileşir iyileşmez ordan alacağım onu.

kedipatisii

Barınaklar sahipli hayvanlara bakmadıkları için ve tedavi ücretleri özel kliniklerde 6000 civarını bulduğu için mecbur sokak kedisi dedim. Ordaki veteriner tedaviden sonra başka biri sahiplenmek isterse ona verebeceklerini yoksa bulunduğumuz sokağa bırakacaklarını söyledi. Yani sen getirdin sana veriyorum diyemiyorlar.

kedipatisii

Sahipli kedileri tedavi etmiyorlar ne yazık ki

kedigibiyiz

Kedinizden haber var mı?

izmir_pet

burda hrrgun anlat anlat dilimizde tuy bitti. Balkondan camdan dusme olaylari sayisiz

kedipatisii

Kimse evladının acı çekmesini istemez hanfendi gelip burda insanlara akıl dersi vereceğinize yaşanmış bir olayın sonucunda nasıl bir yardımım dokunur diye düşünün bence çünkü hem benim acım bana yetiyor hemde bana burda kızmanızın banada kedimede bir faydası olmayacak şu an.

Kedimi görmeye gittim bugün kırılan patisini sarmışlar. İki gün oldu ve serumla tedavi uyguluyorlar damar yolundan. Sadece bir şeyi anlamıyorum, iç kanama iğnesi yapıyorlarmış fakat bana kesin bir kanama var ya da yok demiyorlar. Üç gün içinde eğer kanama varsa kediniz ölebilir ancak öyle anlaşılıyor gibi saçma sapan bir şey dediler. Neden kesin bir şey demiyorlar anlamadım? İç kanama zamanlamı belli oluyor?

izmir_pet

benim onceki yazdigimi okuyun birsey demis miyim cok da uzuldum. Ve sizi de suclamadim. Ama su cumleyi kurdugunuz icin soyledim. 10. Katta bilerek balkonda birakiyomussunuz. Acinizi anliyorum fakat kazayla falan demiuosunuz

izmir_pet

keske verilen akil derslerini dinleseydiniz okusaydiniz burda mac kisi paylasimda bulundu bu durum yasanmayabilirdi hanimefendi bana soylediginiz gibi. Aciniz olabilir ama lutfen yanlis cumleler kurmayalim

kedipatisii

Kedim sürekli miyavlıyordu çıkmak için atlayacağını nerden bilebilirdim? Kaldı ki dediğim gibi bir ay oldu daha geleli ailemi zor ikna etmişken birde sineklik mevzusunu falan açsaydım muhtelemen karşı çıkacaklardı. Tanıdıgım birsuru kedi besleyen insanın kedileride balkonlarda geziyor. Bu doğru demiyorum ama hiç bir insan evladı gibi gördüğü canlının ölümünü görmek istemez ya da bu mantıkla yapmaz. Sizin eleştirileriniz ya da yargılamalarınızın bana faydası yok. Ben burda kedimin sağlığı için çabalamaya çalışıyorum. Sizin nasihatlarınızın bana faydası yok.

sdfkllli

kedipatisii hangi barınakta kediniz