Bir Çok Sorum Var!

cikorella

Öncelikle merhaba Kuşumu 11kasımda sahiplendim eve geldiğinde tedirgindi ancak bikaç saat sohbet ederek ötmeye başladı.Şuan 6-7 aylık sorularım şunlar:
Benimle aynı odada kalıyor sadece beni görüyor sabaha karşı soğuk oluyor odam ancak sestende rahatsız olduğunu çok çok düşük derecede klima çalıştırırken anladım birde ona yakın biyerde ışık bıraksam rahatsız olurmu.Diğer sorum ben geceleri çok geç saate uyumayıp bilgisayarda iş yapıyorum Odanın ışığını kapatıp Sadece bilgisayar monitörü ve sessiz bi kalvyeyle dursam onun için sıkıntı olur mu birde odanın derecesi kaç olmalı ve önerileriniz nelerdir Teşekkür ediyorum şimdiden :)

3 CEVAP

izmir_pet

merhabalar oncelikle. İsik sorun dgl. Aksam belli bi saat oldugunda uyumasi icin kafesin uzerini ince biseyle ortebilirsiniz hava alcak sekilde. İsiga gelince yakininda isik iyi olmaz hoslanmazlar. Oda sicakligi muhabbet kuslari icin ideali 22dir. 18in altinda da hasta olabilir. Risklidir

sulebisgin

Kuşun kafesinin üzerine polar bir battaniye ile örtersen bütün problemlerin ortadan kalkar

sulebisgin

Bu kadar hafif seslerden Kuşlar rahatsız olmazlar ancak ışık ve soğuk onu rahatsız eder ışıkta uyumaz soğukta da hasta olur battaniye örttüm zaman sabaha kadar sakin sakin uyuyacaktır ancak tırnaklarının battaniyeye takılmaması için kafesin dış tarafını asetat kağıdı gibi bir şeyle kaplamalı sın Böylelikle gündüzleri de kuş yemleri etrafa dökülmemiş olur