Anlıyorsanız Yardımcı Olurmusunuz?

satinalmayin

Arkadaşlar içerik okunurken neye dikkat edilmesi hususunda çok bilgili değilim;içerikten anlıyan arkadaşlar bu almayı düşündüğüm mamanın içeriği sizce nasıl burda artı yada eksi olan nedir?

Ham Protein % 34

Ham Yağ: %18

Ham Lif: %2.5

Ham Kül: %6.5

Nem: %10

Kalsiyum: %1.2

Fosfor: %1

İÇERİK:

Kurutulmuş somon %42 (somon unu %24 somonproteini %18),

kurutulmuş tavuk,

pirinç %15, mısır,

tavuk yağı(karışık tokoferollerle korunmuş),

somon yağı %3,

hidrolizetavuk karaciğeri,

kurutulmuş elma, bira mayası,

karides %1.5,deniz yosunu %0.5,

bitki karışımı (rezene, fesleğen, adaçayı)%0.02,

hindiba kökü (mannan-oligosakarid kaynağı) %0.02,f

ruktooligosakkaritler %0.015,

yuka schidigera, %0.08 özütü

1 kg’daki Besleyici Katkı Maddeleri:

Vitamin A(3a672a) 19,000 IU, vitamin E (alfa tokoferol) (3a700) 500 mg,vitamin D3 (E671) 700 IU, vitamin C (E3a312) 150 mg,

taurin(3a370) 2,000 mg, kolin klorür (3a890) 1,800 mg, biyotin(3a880) 1.5 mg, niasin (3a314) 40 mg, kalsiyum pantotenat(3a841)

5 mg, vitamin B12 (siyanokobalamin) 0.03 mg, vitaminB2 (riboflavin) 4 mg, vitamini B1 (3a820) 5 mg, vitamin B6(3a831) 2.5 mg,

folik asit (3a316) 0.7 mg, demir (E1) 40 mg, iyot(3b201) 3.5 mg, organik bakır (E4) 10 mg, organik çinko (E6) 140mg, organik

manganez (E5) 50 mg, organik selenyum (3b8.10)0.2 mg, L-karnitin (3a910) 50 mg, L-arginin (3c3.6.1) 10 mg,

DLmetionin(3c301) 14 mg, L-lisin (3.2.3) 10 mg.

36 CEVAP

satinalmayin

işin içinden çıkmak bana zor geldi açıkcası :)

satinalmayin

purina bunu yazmış

Kanatlı Hayvan Ürünleri ve Köpeğinizin Sağlığı

Kümes hayvanlarından elde edilen yan ürünler, etin çıkarılmasından sonra kalan hayvansal kısımlardır. Akciğerler, dalak, karaciğer ve böbrekler içerebilir. Bu besleyici kümes hayvanı yan ürünleri, köpek mamasına besin değeri kazandıran yüksek kaliteli maddelerdir. Purina evcil hayvan yiyecekleri, tüyler, kıllar, saçlar, toynaklar ve hayvanların bağırsak içerikleri dahil olmak üzere hiçbir şey içermez.

satinalmayin

ağer artıkları içermiyorsa bu mamalar neden alınmamalı diyelimki tuz şeker den makul
yada aynı şeyleri barındıran mamalara göre pahalı oda makul hayvanları acımasızca deneylerde kullanıyor oda makul peki et yan ürünleri kıl tüy ibik toynak değil sadece iç organlar ise bunlar zaten yırtıcıların tükettiği şeyler değilmi bunda sorun ne ah yok anam yok genişçe konuya girip izah edicek biri şöyledir deyip kestirip atmak kolay...

satinalmayin

peki bu siteyi bulmanız bile benim için önemliydi teşekkürler kurumamanın sağlıklı olmadığı ile alakalı bir çok araştırmam var bende bu hususta hem fikirim barfıda araştırmıştım ne varki Geçim derdiyle yoğrulan bir memlekette çok fazla kedisi olanlar için malesef maddi açıdan kolay olmuyor barf bilirsiniz whole prey beslenmede hayvanın hiç bir parçası bütünden ayrılmadan sunulur yırtıcıya doğadada yırtıcılar ilk önce iç organlarını yerler yakaladıkları avın bu iç organların aslında besleyici olduğuna işaret ediyor hatta barfçılar tavuk kafası ayağını direk verirler petlerine bence burda konu ısı ile değer kaybeden et ve vitamin kayıpları ne varki yüzde yüz et ile besleme imkanı olmuyanlar için mecburen bu mamaları kullanıyoruz bilmem ne kadar daha kullanacağız ben eve salam sosis almak istemesemde geçmişten gelen alışkanlıklarıma ben bizzat tekrar düşüyorum yani zararlı ama canım çekiyor oysa çoğunda dğru dürüst et bile yok hep katkı umarım kalişteli besinlere herkesin ulaşabildiği bir dünyada yaşarız afrikalı asyalı her çocuğun doyduğu bir dünya...

Anlamak kolay ama malesef içinden çıkmak zor çünkü hala tahıllı mamayı savunan protein fazlasının zararından bahsedenler var ise hala vetler 3 mamayı övüp tavsiye ediyor ise sizde çok okuyup araştırıyorsanız zaten ikna olmuyorsunuz kolay kolay bizim tahıllı yada tahılsız mama yada barfı savunmamız değil konu işin ispatını yapabilecek donanıma sahip olmamız konu malesef bir gıda mühenndisi çıkıpta bizi aydınlatmamış biz kendimiz araştırıp buluyoruz yada boğuluyoruz çoğu insan kedi maması ver diyor petshopa araştırmıyor dahi ne var içinde...

satinalmayin

kurutulmuş somon% 42 (somon balığı% 24, somon proteini% 18), kurutulmuş tavuk, pirinç% 15, mısır, tavuk yağı (karışık tokoferol ile korunmuş), somon yağı% 3, hidrolize tavuk karaciğeri, kurutulmuş elma, bira mayası, karides % 1.5, deniz yosunu% 0.5, bitkisel harman (rezene, fesleğen, adaçayı)% 0,02, hindiba kökü (mannan-oligosakkaritler kaynağı)% 0.02, frukto-oligosakkaritler% 0.015, yucca schidigera özü% 0.08.

direk ingilizcesinden çevirisi bu

Somon proteini somonun iç organları olduğunu varsayalım burda bunun dışında mısır ve pirinç var sıkıntılı olan diğer değerlerde sorun varmı sizce?

satinalmayin

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için evet balıkta en fazla tüm balık organlarını kafasını gözünü koyarlar belki daha az riskli bir besin.

Beslenme hususu gerçekten derya deniz kediler küçük hayvanlarla beslenir balık aslen kedilerin ana besini değildir sığır ve kuzuda değildir diyen yazılar okudum beslenirken vucut sıcaklığını kaybetmiyen besinler verilmeli midesindeki probiyotikler canlı iken içindeki kan ve suyu kaybetmeden deniyor bu koşullarda kedi bselenirmi beslenir ama işte ozaman meshur youtubedeki servale fare yavrusu yediren hanımefendiye dönüşülür ve yedi sülalenize itinayla sövülür :)