Kedim Ben Yemek Yerken Mutfak Masasına Cikiyor

Minnakpatipuki

1+1 evde kalıyorum. Haliyle mutfak tezgahı ve oturduğum kanepe aynı odada. Aynı zamanda bu odada yemek te yiyorum. Fakat kedim her yemek yiyecegim zaman mutfak masasına çıkıyor indiriyorum tekrar çıkıyor inanın 30 kere indirsem tekrar cikiyor. Birde hırsla çıkıyor indirdim diye daha çok merak ediyor galiba. Kafasını yemeğe sokmadan koklamasina izin veriyorum bazen ama yinede merakı gitmiyor. Bende başka odaya koyup kapiyi kapatıyorum 15 dakikada hızlı hızlı yemeğimi yiyip kapısını açıyorum. Ağlamıyor sakince odada bekliyor ama böyle olmaz odaya kapatmaktan başka uyguladığınız yöntem varsa paylaşırmısınız?

43 CEVAP

Size önerim catification kitabı var orada evinizin durumuna göre kediler ve kendiniz için nasıl düzenlemeler yapabileceğinizi görsellerle anlatıyor. Kitap yazarının evi de 1+1 idi. Evinin dizaynını 3 kedi ve 1 köpek için düzenlemiş

Cldkgkcs

Bende 1+1de kalıyorum yemeğimi yemeden önce hep onunkini verip sonra kendim oturuyordum öyle bi sorun yaşamadım başlarda meraktan çıkıyordu ama kızıp indirdikçe gelmedi sadece kokusuna dayanamayacağı birşry olursa gelmek istiyor ama onda da tepki vereceğimi bildiğinden pati falan atıyo yani direk dalmıyo :D ama siz baya söz dinlemez gibi bahsediyosunuz masada hoşuna gidexek yemeklerle karşılaşıp baştan öyle yazdıysa kafasına bu yüzden inatçı olabilir.. Önerim yine tavuk da yeseniz önce ona verip gelince de şiddetli kızmanız

izmir_pet

veyada masanin bi kosesine onun mama kabina ayni yemegi koyabilirsiniz cok sevmedigi bi yemekse onu yiyip gider. Ama sonucta yine masaya alismis olcak goz onunde bulundurmak gerekir

izmir_pet

merak etmeyin bende yaptim hala yapiyorum bazrn isirmalarda. Ama artik yeni yontem gelistirdim. İsirirsa aaaaaaa diye bagiriyorum. Aciyo saniyo. Bikac yalayip gidiyo :DDD

Minnakpatipuki

Aynen ya bu tıslama olayını da denicem çok merak ediyorum napcak :D

Cldkgkcs

Benimki ciddi etkileniyo ısırmada çok iyi çözüm oldu bize açıkçası :D tıslayıp üstüne gidin bakın teşekkür ediceksiniz

Ares07

Gerçekten en baştan öğretmek çok önemli. Kedilerin yapıları da farklı tabi ki. Benim kedim çok ürkek bir kedi. İnsan yemeklerini hiç ama hiç sevmez. Tavuk bile uzatsam yüzünü ekşitip kaçıyor :) O açıdan birazcık öğrenmeye de eğilimli diyebilirim. Bir kaç kere yapınca anlıyor. Beni ilk geldikten sonra iki kere hafifçe ısırmaya kalktı. Ben de çok rahat biri değilim çığlık attım. Çok şaşırdı. Bir daha hiç tekrar etmedi. Yemek konusunda da sevmediği için kurtarıyorum. Yan yana oturuyoruz o yatıyor ben yiyorum

izmir_pet

bende yanlislikla farkettim cidden acitiyo benimki kanatiyo. Tirmalamaz ama isiriklari tirmalama gibi kesiyo ciziyo. Baktim ses cikarsa yalamaya basliyo birakip gidiyo sonra:) yasaya yasaya ogrenicezz onlari :)

Ares07

Bence mutlaka durulur. Çok yaramazsa belki daha geç durulur ama yaramazlıkları azalacaktır. Benim 8 aylık şuan her hafta daha bir olgunlaşıyor gibi hissediyorum seviniyorum :D

izmir_pet

Bence bi kez veterine tirnaklarini kestirip gorun nasil yapiliyor. Tirnaklerini kesin cok rahatlicaksiniz. Veya anlatabilirm cok basit :)

Minnakpatipuki

Umarım durulur 2 aylık daha benimkide yaramaz olması normal sanirim :) zaten yaramazlık yaptıktan sonra canımı acitsa bile dilim varmıyor kızmaya tipini görünce yiyiveresim geliyo :D ama tepki göstermezsem de tepeme çıkacak mecburen kızıyorum :)

izmir_pet

aynen ya tirnak yapisi diyip bacak yapisini dusunmemisler valla cok guldum :D

izmir_pet

Tabiki oyle ama her kedi de bir olmuyo. Benim onceki kedim nasil usluydu anlatamam. Et yesem vermessem kafasini kaldirip bakmazdi. Tirmalamazdi falan. İkisinidr ben buyuttum ama simdiki cadi :D tabi krdiden kediyede degisebiliyo

izmir_pet

ama buyuse de aliskanliklar surer. Kucukten yasagi serbesti dogru yanlisi ogrensin :))

izmir_pet

bebege bakmak kediye bakmaktan kolay diye dusunuyorum bazen :D