Kedim Ben Yemek Yerken Mutfak Masasına Cikiyor

Minnakpatipuki

1+1 evde kalıyorum. Haliyle mutfak tezgahı ve oturduğum kanepe aynı odada. Aynı zamanda bu odada yemek te yiyorum. Fakat kedim her yemek yiyecegim zaman mutfak masasına çıkıyor indiriyorum tekrar çıkıyor inanın 30 kere indirsem tekrar cikiyor. Birde hırsla çıkıyor indirdim diye daha çok merak ediyor galiba. Kafasını yemeğe sokmadan koklamasina izin veriyorum bazen ama yinede merakı gitmiyor. Bende başka odaya koyup kapiyi kapatıyorum 15 dakikada hızlı hızlı yemeğimi yiyip kapısını açıyorum. Ağlamıyor sakince odada bekliyor ama böyle olmaz odaya kapatmaktan başka uyguladığınız yöntem varsa paylaşırmısınız?

43 CEVAP

ismailfigen

Yediklerinizi merak ediyor olduğu içindir. Koklamasına izin verin. İlerleyen yaşlarda vazgeçeceği bir eylem. Bizim 13 yaşında olan kız yerinden kalkmaya bile tenezzül etmiyor artık.

Minnakpatipuki

Yuzune fiskiyeyle şu fışkırtmam saçma bir sekilde hoşuna gidiyor o yüzden o çözümü yazmayın lütfen :D

Ares07

Ben de 1+1 de oturuyorum. Yemek masası ve çalışma masası aynı zamanda camın kenarında. Cam pervazına takılan platformlardan aldım. Oraya da kendi havlusunu koydum. Ben yemek yerken ve çalışırken koşup geliyor. Yemeği gösteriyorum. Zaten hoşuna gitmiyor. Platformdan dışarı bakıyor. Bu tür bir yöntem olabilir. Ben de yemek yerken değil de çalışırken çok sıkıntı yaşıyordum. Klavyeye oturma ve bilgisayarı dişleme takıntısı vardı. Hiç olmadı bilgisayarın arkasına yatıp klavyeye pati atıyordu

Cldkgkcs

Bende hayır diye elimi sallayıp başka yere koyarak yapıyorum evet. Ama bi aralar ısırmada çok problem yaşadım o zaman yapmadığım şey kalmadı kedi gibi tısladığım bile oldu :/ çok işe yarıyo. Ne hallere giriyoruz Allahımm :D

Ben aylardır kestirmiyorum. Tırmalama ve ısırma huylarında gözle görülür bi azalma var. Bilmiyorum belki evi düzenlerken onun isteklerini de gözönünde bulundurduğum için olabilir. Koltuklarımı tırmalardı, 100 cm lik tırmalama tahtasına geçince ondan da vazgeçti. Galiba kedilerimizin doğal hayatlarını düşünerek düzenlemeler yaparsak bazı sıkıntıları tamamiyle ortadan kaldırabiliriz. Geçwn yıl bu zamanlar ellerimin üstü öyle çok çizikti ki bilmeyen biri madde kullandığımı filan düşünebilirdi:D

Siz yemek yerken ona da yerde yaş mama vermeyi deneseniz. Anladığım kadarıyla kediniz ağaç kedisi yüksekte olmayı daha çok seviyor. Ona yüksekte olabileceği ortam sunarsanız(duvar rafları olabilir) masadan ziyade oraya çıkma refleksi geliştirebilir.

Minnakpatipuki

Aa gerçekten mi 3 kedi bir kopek vay be benim minnacik puki sigmiyo eve sanirsin ev onun ben misafirlige gelmisim :D Hemen araştıracağım kitabi teşekkür ederim :)

izmir_pet

bastan asla izin vrrmryip hayir diyerek sert uyarmak yasak oldugunu ogretmek gerekir. Sonradan ogretmesi bazi kedielrde mumkun olmuyo. Suya gelince benimki cesme gorse kafasini sokar uzerine su atsam falam hosuna gider o normal. Sert sekilde uyarmak gerekir ama ise yaramicaktir muhtemelen. Bende cogu kez diger odaya kapiyorum. Acele etmeye gerek yok biraz uyusun orda bisey olmaz. Baska care zor gorunuyo. Bem bi kez koklatirsam bidaha grlmiyo ama sizinki seviyomus:))

Minnakpatipuki

Ahah sesli güldüm buna :D çaresizlik böyle bisey işte :D

Cldkgkcs

Gerçekten yaptıktan sonra bende gülüyorum iyice şaşırıyor oda :D perdeleri kapalı tutuyorum hep Allah korusun biri görse psikolojisine zarar vermek istemem :D

Minnakpatipuki

Onu ister istemez yapiyorum zaten ama siz demeden önce fark etmemiştim ise yaradığını elimi isirdiktan sonra geliyo yüzümü yaliyo mırmır surtunuyo burnunu yüzüme degdiriyo falan demekki acidigini anladigi icin yapiyomus ben cani öyle istediği icin yapıyor sanmistim :D cok tesekkur ederim oneriniz icin :)

izmir_pet

sizinki fazla usluymus yaa biz boyle uslu kedilere aliskin dgliz :D

Minnakpatipuki

Size soyle soyliyim bi kez tavuk yapmıştım ve puki uyuyordu minderinde. Ben tavuğu masaya koydum arkamı tezgaha döndüm salatayı sosluyorum geri bi döndüm masaya, butun birini ucundan isirmis masada surukluyo nereye götürecekse :D sonra o butu minik minik parçalayıp verdim ona. Her türlü çorba ve yemeği yiyor bulgur pilavını bile yermi bi kedi ben bile iştahla yemiyorum.

izmir_pet

Ben hrr hafta kesiyorum. Derin kesemiypruz tabi kanamamasi acisindan ucundan aliyoruz. Her hafra kesiyorum ben

Minnakpatipuki

Başka birşeyle ilgileniyorsa bile masaya tabak koyunca hemen koşup masaya çıkıyor. :( mama vermeyi de denedim ama koşup geliyor. Aparatta kalıyorum raf koyamam ki zaten küçük ev :(