Şişli Pangaltı Civarında Kısırlaştırma İçin Uygun Fiyatli İyi Bir Veteriner Arıyorum.

Ubernova
Ubernova

865 Puan

Şişli pangaltı civarında kısırlaştırma için uygun fiyatli iyi bir veteriner arıyorum.pangaltiya yakin olmasa da Şişli veteriner kliniğini(aynur sultan) düşünüyor gibiyim ama emin olamıyorum. Bir de sokaktaki kediler icin sisli belediyesinin kliniği nasıldır? Biz arayinca gelip aliyorlar mi, yoksa kendimiz mi goturuyoruz? Biz goturuyorsak eger sonrasinda ben mi ilgilenecegim yoksa orada iyilesene kadar tutup sokaga mi saliyorlar? Yani verdigim hayvani takip edebilme şansım oluyor mu? Aslinda benim öldürülen kedimi özel klinikte kisirlastirdigim halde hayvan olecekti 20 gun boyunca antibiyotik tedavisi gördü o sebeple böyle barinak belediye veya özel klinik bile olsa guvenemiyorum istanbul da. Yani sokaktakini takip etme sansi olmazsa hayvanin ölümüne sebep olmak istemem. Ama evdekiler icin özel klinik arıyorum küçük delik acan ve az dikis atan ve eriyen dikis kullanan ozellikle ayrica uygun fiyatlı.


16 CEVAP

umut61
umut61

2877

Fatih belediyesi ücretsiz kısırlaştırma yapıyor. Ameliyattan sonrada erkekse 1 gün dişi ise 20 gün gibi bir süre siz bakmalısınız..


Ubernova
Ubernova

865

Sokakta baktığım bir kedi var onum için sormuştum belediyeyi. Ancak tek kedi için o paralar bi şekil verilir. Istanbul'da 150 den aşağı kısırlaştırma yapan yer yok zaten. Dediginiz veterineri arastirmistim daha onceden ve malesef sicilinin çok da temiz olmadığını gördüm. Eger ingilizceniz var ise gönderdiğim iki linki de okuyun. [Link 1] (https://www.change.org/p/demand-turkish-vets-release-a-dog-they-are-keeping-prisoner)- bu da hikayeyi uzun anlatan blog resimler burada eger Yoksa en azindan resimlerine bakın ben ne olduğunu kisaca ozetleyeyim.
Tahminimce bir iki sene önceki bir mevzu ancak o kisi hakkında bana yeterli bilgiyi verdi diyebilirim.
Kral adında dunya tatlısı bir sokak köpeği bir polis tarafından mahallesinde istenmedigi icin kalcasindan vuruluyor daha sonra ismail adinda bir kişi köpeği bu kadına götürüyor(kopek yalovada vurulmuş ama adam muhtemelen ilk müdahaleyi oralarda yaptirttiktan sonra iyi doktor veya tanıdığı doktor diye bu kisiye götürmüş olabilir hikayenin o kisimlarindan bahsedilmemis) köpegin belden asagisi felç hayati boyunca yuruyemeyecek. Daha sonra burada yasayan yabancı kisi ona yardim etmek istiyor. Çünkü ne zaman gitse hayvan kus kafesi kadar kucuk bir kafes icinde ve vete götüren kisi de yuva bulunana kadar sen de kalsin masraflar benden diyor. Haliyle köpek 1 seneye yakin o kafeste kaliyor. Bu kisi dunyada oldukça aktif bit hayvan koruma ve sahiplendirme organizasyonu olan let's adopt' tan. Krala gecici yuva buluyor fakat kadin köpeği vermiyor tekerlekli yürüteç bile ayarlaniyor ama nafile. Kampanyayi başlatan kisi kralı ismaile birakmak istemiyor cunku o kişi zaten 4 yada 5 kopegi oldugu halde turist vizesiyle amerikaya göç etmeyi planliyormus viktor diğer kopeklerin akibeti ne olacak diye sordugunda ise birini annesine birakacagini geri kalanlari ise barinaga birakacagini söylemiş haliyle felçli bir köpeğin o kişide kalmasini da istememis. Veteriner kadin ise köpeği kimselerw vermek istemediğini alacak kisilerin sakat kopegi ya laboratuvara yada cin restoranlarina satacaklarindan bahsetmiş(Yabancı ulkelerde böyle mevzular var ancak kadinin olasi sahiplenmek veya gecici yuva olmak isteyecek insanlar icin bu soyledigi tamamiyle yalan çünkü cin restoranlarinda Türkiye de kopek eti falan satamazlar arti o kadar hayvansever var her biri icin böyle bir itham da son derece ağır ) viktorun dedigi ise şu : "veteriner para kaynağını yitirmek istemiyor ve kralın kötü yarasiyla küçücük kafeste hep yaşayacağını ve zaten kralin mutlu oldugunu söylüyor" tabii ki dünyanın her yer yerinden aramalar gelmeye baslayinca ve let's adopt un namini duyunca kendi adı karalanmasin diye veteriner kisi köpeği kaçırıyor yerini soylemiyor. Özetle ya ismailde(vet öyle demiş) yada öldü. Kimse bilmiyor. Ancak hayvan uzun sure o kafeste yaşıyor. Ve hareketsizlikten yarası daha kötü bir hal aliyor.
En azından bir ismail varmış ne diyelim. Işte boylelikle orasi da gözümden böyle düşmüş oldu:(


Ubernova
Ubernova

865

Bu arada yukarıda bir yanlislik olmuş. Kopegin kafeste ne kadar süre kaldığı belli değil. Ancak anladigim kadarıyla uzun bir sure. Yani 1 sene boyunca fotoları paylasilmis vs. Ve ilk link açılmıyor iste o link change org dan change. Org daki kampanya tabii ki artık iptal edilmiş bir kampanya


bahsettiğim şu 150 sokak kedisi, 350 ev kedisi fiyatı veren veteriner PETİST/Beşiktaştada (levazım mah.) Veteriner Özgür Bey


Ubernova, gerçekten çok haklısınız. Öyle zorki düzgün ve ticari kaygı gutmeyen bir yer bulmak. Araştıra araştıra hala içimize sinipte gidebileceğimiz bir yer yok bulamadık.


merhaba;


aynı bölgede bende arıyorum, hep fiyatlar 250-350 hatta 400 diyeni buldum. Ama Peteriner diye bir klinik var, doktoruda çok iyi, acil bi mudahale için yolumuz düşmüştü, yeri pangaltıdan dolapdereye inen yol üzerinde hemen yokuş başı.. orası erkek kediye 250 dedi mesela.. (HATTA MÜMKÜNSE BULDUĞUNUZDA BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ :) )


Fatih belediyesi veteriner hastanesi gerçi uzak ama erkek kedileri 150 TL ye yapıyormuş arayıp fiyat aldım. sanırım ne kadar uzakta olsa memnun kalanlarıda gördüğümden oraya gideceğim gibi gibi. henüz net değil.


bu arada şişli belediyesinin kliniği; sokak hayvanlarına çok güzel hizmet veriyor, kısırlaştırma, kulağa kupe, iğneler v.s. yerleride tertemiz.. doktoru çok şeker biriydi.. hatta gittiğimde yalvaran gözlerle oğlumuzu kısırlaştırmasını istedik ama maalesef artık ev hayvanı ve sahipli olanı yapmıyorlarmış..


Ay yazılanları hayretle okudum, peterinerdemi olmuş bu acaba elmi değiştirdi cunku şuan vet. Erkek diye biliyorum ama urktum :(


Umut bey geçen gün bi soruda sizden öğrendim bende fatih belediyesini arayınca fiyat verdiler işte. Ev kedisi sahipli die genelde belediyeler yapmıyor cunku.. Bende biraz butçeyide düşünmek zorundayımda oyuzden..


Veterinerlik taban fiyatları sanırım bu sene 150.,aşağısı olmaz kesinde çok uçulmasa bari.


Bende biyerden çok şikayetçiyim birazdan yerin adınıda bulurum yazarım isterseniz. Geçen gün fiyat araştırmasındayım arıyorum yakın yerleri. Bi vet. Ev kedisimi sokak kedisimi die sordu ev dedim. Sokak kedisi 250 ev kedisi 350 dedi. Şok tabi.. Ne farkı oluyoki dedim. Efendim sokak kwdisine normal anestesi ( ayarlanamazsa masada kalabilirmiş) ev kedisine gaz anestezi yapıolarmış ( anestezi uzm. Geliomuş işte özel ayarlanıomuş v.s.) sonuçta her ameliyatın riski olur o ayrıda neden sokak kedisine bu ayrımcılık? Zaten insan sevmese tutup getirmez, kalkıpta aman ölürse ölür diyipmi getiricez yani dedim ve kapadım.


Okumuş doktor olmuşlarda, vicdan insaf sıfır. Hep para bakımından duşunen onemsemeywn belkide yaramayacak şeyleri bile sırf para için oneren okadar vet. Varki... :(


Ubernova
Ubernova

865

Teşekkür ederim


Ubernova
Ubernova

865

kopukthemybaby evet ben de öyle vetletle muhatap oldum olmakdiklarimi da internetten buldum. Lütfen paylaşın adini sanini kimse bilelim ki ona göre yerlere emanet edelim canlarimizi. Bloğu actiysaniz zaten kisinin adini görürsünüz cemaliye idi sanırım. Ve evet suan hala orada sanırım patronu oranın yani kendi kliniği sanırım.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 4186 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28275 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR