Kedimin Patisin De Kabuk Ve Yara

SenanurKsl

Arkadaşlar bugün kedimin patisinde biley fark ettim bayz bi tane vardı ilk kum zannettim temizlemek istemedim çok sertte gelmedi ve kedim acı acı ses çıkardı iyice bakıyım dedim çevresi böyle çok sert kabuk gibi şeylerle dolu ve patisinin yumuşak kısmı birqz parçalanmış ayrılan kısım böyle pembe yara gibi ve oraya dokununca acı acı ses çıkartıyo canı acıyo çok belli ama yürümesinde vs sıkıntı yol vücudunun başka yerinde bişey de yok sadece patinin tek bi iki tırnak arasında vetimizw resim attım mantar veya uyuz değilse geçer dedi ben yine de size bi danışmak istiyorum resimlerde tam anlaşılmıyor

27 CEVAP

Gul36

Sarı kantaron yağı sürebilirsiniz. Açık yaraları iyileştirme özelliği var. Yalasa da bir sorun olmaz. Birkaç gün önce benimkinin patisinde de sürtünme nedeniyle bu tür bir yara açılınca, 4-5 gün pamukla hafif hafif pres yaptım uyuduğu zamanlarda. Gerçekten hızla kapandı yara. Ama bizim sürtünme olayı dışarıda olduğu için veteriner her ihtimale karşı antibiyotik yaptı. Sizinki evin içinde olduysa bir sorun olacağını sanmıyorum.

SenanurKsl

Teşekkür ederim kum kabından mikrok kapacağındsn korkuyorum açıkcası dediğinizi denşycem evde kantoron yağı vardı el yapımı bir deneyim bakalım çok teşekkürler

Canim maya umarim iyileşirsin :(

izmir_pet

Aynen oyle bende simdi internette bu konuyu arastirdim ama bi temizleme veyada dogal antiseptik bisey bulamadim. Hayvanlar veyada kediler icin temizleme solusyonlari alinabilir belki. Veterinere de sorabilirsiniz daha dogru olur. Hicbisey yoksa gozlerini falan cayla temizliyoruzya genelde. Belki patisine de surulebilir. En azindan yarari olmasada zarari olmaz samiyorum

kedigibiyiz

Merhaba çok geçmiş olsun bu konuda pek fikrim yok. Ama veterineriniz ciddi bir şey olsa mutlaka gelmenizi isterdi. Sadece mantarsa size de bulaşabilir dikkat edin. En kısa zamanda bebeğiniz iyileşir umarım sevgiler

izmir_pet

resimden cok net anlasilmayabilir. İcimizin rahat etmesi acisindam veterinere bi gosterseniz daha iyi olur diye dusunuyorum. Mantar gibi biseyse zaten gitmek gerekir. Veyada belki yaralandiysa mikrop falan kapmasin ilerlemesin. Amacim korkutmak dgl kucukken tedavi edilmesi yararli olucaktir

izmir_pet

bu arada cok gecmis olsun gercekten cok uzuldum. İnsallah en kisa zamanda iyilesir

SenanurKsl

Çook teşekkür ederim cevaplarınız iyi dilekleriniz için şimdilik beklemedeyim bi kaç gün içinde iyileşme göremezsem gidicem veterinere gerçi dayanamayabilirimde...

kedigibiyiz

tekrar merhaba evde bakım konusunda çok bilgim olmasa da şunu söyleyebilirim ki ilaçların ve antiseptik vs temizleyicilerden insanlar için olanlarını tercih etmeyin. Bizim çocuklara uygun ph oranı ile insanların ilaçlarının ph oranı farklı oluyor. Yarardan çok zarar getirebilir aman dikkat. En basit düzeyde bebişiniz tuvalete kuma girince patisinin mikrop kapmamasına dikkat edin, tuvaleti çok düzenli temizleyin :)

izmir_pet

birsey soylicem resim atamiyorum da ayni markanin farkli kremi .mi bilmiyorum ama simdi elimde terramycn goz merhemi yaziyo. Gozleri kör bi kedim var onda kullaniyorum. Antibakteriyal

kedigibiyiz

Aa evinizde kantoronunuz varsa kesinlikle deneyin. Şanslısınız elinizin altında var hem de doğal. Şahsi fikrim dezenfekte ettikten sonra gazlı bez gibi bir şeyler hafif sarabilirsiniz yerden ordan burdan mikrop kapmasın diye. Hızlı iyileşme olacağını düşünüyorum bu yağ ile

SenanurKsl

Mantara pek benzetemedim internetten bakınca tek bi yerde var sadece dediğim gibi umarım kısa zamanda iyileşir

izmir_pet

sokaga cikiyor mu oncelikle

izmir_pet

pati yalayabilecegi icin sarilmicaksa herseyi surmemenizi tavsiye ederim

SenanurKsl

Terramycin deri kremi hatta bebhantol kremin de iyi geldiği söylendi sürmemek daha iyiydi sanırım