Orijen ve Acana mamaları karıştırıp kullanan var mı?

kedigibiyiz
kedigibiyiz

114436 Puan

Anket

N&D
(11 oy)
Acana
(4 oy)
Orijen
(6 oy)
Acana&Orijen
(1 oy)
Toplam (22 oy)

Merhaba mama konusunda gerçekten iyice karıştım. Bu son sorum olacak, rahatsızlık verdiğim için hepinizden özür diliyorum. N&D düşünüyordum fakat Acana ve Orijen konusunda da hidip geliyorum. Acana ve orijeni karıştırıp kullansam oğluma bir zarar vermiş olur muyum?
Hayır karıştırma derseniz, N&D hangsinden almalıyım? Veya acana orijen? Şimdiden teşekkürler ve sevgiler


17 CEVAP

Emrondre
Emrondre

1850

Zeytinime bayadır nd mama kullanıyordum her çeşidini denedik sorun yoktu ilk zamanlarda, En son Nd nin tahılsız kuzulusunu aldım ilk başta iştahla yiyen kızım son zamanlarda yemek istemedi , ayrıca deride kepeklenme ,tüy dökümü, kabızlık sorunu ve mama çıkarma gibi problemler başladı , Veteriner hekimimiz bu mamadan kaynaklı olacağını söyledi ve Acana yı tavsiye etti hemen biz de numune isteyip denemeye karar verdik gerçekten mama mükemmel ve kızımda ki değişikliler bir ayda farketti tüyleri parlak kepeklenme sorunumuz gitti ve diğer sorunlarda , en çok hoşuma gidende resmen bu mamayı yerken konuşarak ve hırıltı çıkararak yiyor kedimin bu derece mutlu olacağını düşünmemiştim ben Acana derim sevgilerle


Gul36
Gul36

113144

Neden Acana ile Orijen'i karıştırmak istiyorsunuz öncelikle ?


kedigibiyiz
kedigibiyiz

114436

Teşekkür ederim yorumunuz için düşüneceğim


kedigibiyiz
kedigibiyiz

114436

O kadar kafam karıştı ki ikisi konusunda karıştırma fikri gelmişti aklıma o sebeple :)


Gul36
Gul36

113144

Acana ile Orijen tek başlarına bile bazı kedilere ağır gelebiliyor, alerji yapabiliyor. İkisi bir araya gelince nasıl bir etki oluşturur bilemeyiz. Ya da kedi yemeyebiliyor. Belki de iyi gelir hiç bilinmez ama şimdi riske girip ikisini karıştırmayın bence. Eğer premium mamada karar kıldıysanız isterseniz Acana ile başlayın, duruma bakıp iyi gelip gelmediğini gözlemledikten sonra ya aynı mamayla devam edersiniz ya da Orijen denersiniz.


kedigibiyiz
kedigibiyiz

114436

Sağ olun @Gul36 siz bana bu mama tercihleri konusunda çok yardımcı oldunuz :) sizin de başınızı ağrıttım kusura bakmayın.


Gul36
Gul36

113144

Rica ederim, ne demek. :)


pinarcaya
pinarcaya

8184

Kedinizde kilo problemi yoksa orijen six fish tavsiye ederim. Kedime 1 paket kullanmistim. Tuyleri yumusacik olmustu. Ama benimki dombili oldugu icin birakmak zorunda kaldim maalesef.


kedigibiyiz
kedigibiyiz

114436

Biz de biraz şişkoyuz malesef :)


Bulut18
Bulut18

1006

Acana ve orijen Çok fazlasıyla yağlı Mamalardır en üst Sekmen de çok lezzetlidirler fakat kuzey bölgesindeki balıklar veya hayvanlar tarafından yapıldığı için bu Mamalar fazlasıyla yağlı va Çok fazlasıyla yağlı Mamalar dır en üst Sekmen de de çok lezzetlidirler fakat kuzey bölgesindeki balıklar veya hayvanlar tarafından yapıldığı için bu Mamalar fazlasıyla yağlılar Bu yüzden bizim ülkemizde hayvanlarımızı biraz miskinleştire biliyorlar. Öncelikle kesinlikle kedi şişko veya yapılıysa tahılsız bir ürün kullanmanızı öneririm. Tahıl sadece şişkinlik ve boş kilo yapar bunu biliyoruz tabii ki takasz ürünler maddi açıdan birazcık farklı o yüzden kış ayında Hakan’a kullanabili tahıl sadece şişkinlik ve boş kilo yapar bunu biliyoruz tabii ki ta nasıl ürünler maddi açıdan birazcık farklı o yüzden kış ayında acana kullanabilirsiniz ama tekrar bahar ayı itibariyle n&d kullanabilirsiniz veya sürekli bu markayı de kullanabilirsiniz N&d için Söylüyorum. Acana Çok yağlı bir mama türü olduğu için kışın kedileri besliyor koruyor ve üşümemesi için yağlandırıyor. Ama n&d de üst segmen cok guzel. Yaz aylarında ve kış aylarında ayrı ayrı kullanan bir çok insanlar var sadece geçiş yaptığınız zamanlarda ilk birkaç gün mutlaka karıştırarak geçiş yapın ama zaten bir kediye sürekli aynı tadı verdiğiniz zaman bir süre lezzetli yedii şeyleri bir süre sonra yemeyebilir çünkü bakabilir aynı bizler gibi onlarda değişik tatlar istiyorlar Yaz aylarında ve kış aylarında ayrı ayrı kullanan bir çok insanlar var sadece geçiş yaptığınız zamanlarda ilk birkaç gün mutlaka karıştırarak geçiş yapan ama zaten bir kediye sürekli aynı tadı verdiğini zaman bir süre lezzetli yediğim şeyleri bir süre sonra yemeyebilir çünkü bakabilir aynı bizler gibi onlarda değişik tatlar istiyorlar. Sevgiler:)))


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 308 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 11097 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR