Kedim Tuvaletten Sonra Kendisini Temizlemiyor Tavsiye?

Merhaba. 3.5 aylık yavru kedim tuvaletten sonra kendini temizlemiyor. O tuvalete girince bende hemen koşuyorum peşinden isini bitirip çıkınca poposunu alkolsüz ıslak mendille bazen de ıslak pamukla siliyorum. Ama evde olmadigim zamanlar öyle geziyor. Birde malum paşamızın evde girip çıkmadığı yer yok battaniyenin yatağın yastığın üzerinde geziyor. Ayrıca ogrenmeside lazım artık ben siliyorum diye hiç öğrenemez diye de korkuyorum. Tecrübeniz yada tavsiyeniz varsa paylaşırmısınız.

45 CEVAP

Himm o zaman deniyim onu en azindan patileri temiz kalır :)

Ay şekerliğe bak :D anlıyor bide. Havalar sıcakken balkonda tutuyordum kumu balkon kapısı kapalı oluyordu o zaman uzun uzun miyavliyordu miyuda anliyordum hemen kapiyi aciyodumna
:D

izmir_pet

dediginiz gibi insan neye miyavladigini ogreniyo zamanla. Miyavlama tonundan seklinden hareketinden:)

izmir_pet

ben normal mamasini veriyorum tek tek. Benimki obur cunku hep az doymuyo:) gun icinde kavanozuna sarilip yuvarlaniyo acamiyoda:D

izmir_pet

kahve caya geliyo bazen. Tehlikeli seylerde cisss yasaakk diyorum cekiliyo direk:) cok yanlis bisey yaparsa" mia ben sana ne dedimmmm" diyorum. Agzi kapali mmm yapiyo oldugu yerde yatiyo ellerini birlestirip. Uslu cocuk oluyo:D hatta yakinlarim dalga geciyo yakinda konusmayi da ogrencek falan diye

Ahah helal valla ya ogretmissiniz baya anlasiyorsunuz kendi aranizda çok tatlii :)

izmir_pet

her kedinin kapasitesi de bir olmaz tabi ama belli olcude hepsi ogrenebilir biraz ustune dusersek. Tavsiye ederim bikac kelime ogretmenizi isinize yaricaktir illaki:)

izmir_pet

hoscakalin minik bebisinizlee.. İyi geceler.. :))

izmir_pet

rica ederim. Merak ettiklerinizi ayrintili anlatabilirim ozelden yazarsaniz sonra:)

Khajiit

Küçük bir fisfıslı kutuya ( saç spreyli kutuları olabilir ) su koyun tuvaletini yaptıktan sonra poposuna sıkın kendini temizleyecektir bir kaç günde alışır. Sürekli siz temizlemeyin o şekilde alışırsa çok kötü olur sizin için

izmir_pet

Bende 2ayliktam kucuk sahiplendim. Daha kumu kazmayi bile bilmiyodu. Kazsa kapatmayi bilmiyodu. Haliyle temizlemiyodu da. Bide genelde ishal tarzindaydi. Malesef cok yorun oluyodu. İslak mendil alkolsuz bile olsa tahris yapabilir. Cok pisse tabi olabilirde. Ben normal tuvalet kagidiyla fazla surtmedrn dokundurarak temizliyodum. Bazen de makyaj temizleme pamugunu cok minik ilik suyla istarak. Zamanla ogrendi zaten

izmir_pet

bu arada kumunuz topaklanan kum mu

Toparlanan kum ama kumdan dolayımı bilmiyorum da ilk yaptığı zaman üzerini örtüp üzerine bassa bile bulaşıyor ayağına

izmir_pet

bide benimkinin kumu odamda. Direk kumdan artik yatagima yastigima nereye isterse:)

Proline kullanıyorum ince taneli