Kedim Tuvaletten Sonra Kendisini Temizlemiyor Tavsiye?

Merhaba. 3.5 aylık yavru kedim tuvaletten sonra kendini temizlemiyor. O tuvalete girince bende hemen koşuyorum peşinden isini bitirip çıkınca poposunu alkolsüz ıslak mendille bazen de ıslak pamukla siliyorum. Ama evde olmadigim zamanlar öyle geziyor. Birde malum paşamızın evde girip çıkmadığı yer yok battaniyenin yatağın yastığın üzerinde geziyor. Ayrıca ogrenmeside lazım artık ben siliyorum diye hiç öğrenemez diye de korkuyorum. Tecrübeniz yada tavsiyeniz varsa paylaşırmısınız.

45 CEVAP

izmir_pet

allah allah brnimkinden iyi olmasi lazim ama kullanmadim. Ben cat's white kullaniyorum hic bulasmiyo. Benimki bide oynuyodu falan icinde. Kisa surede tas gibi oluyo zaten ilginc

izmir_pet

orterken bulasir zaten. Benim kumu da deneyebilirsiniz 5kg 12.5tl. Fiyatina gore ben memnunum koku olmuyo yatak odamda olmasina ragmen. Bende bulasmamasi icin yapinca direk kumdan alip kendim kapiyodum bi sure:)

izmir_pet

bebekken ister istemez ugrascazz:)

izmir_pet

benimkinde tembellik de yapti bazen kapatip bazen kapatmiyodu bi ara. Ama icgudusel olarak kokuyu kapatmak istiyolar. Yani baska kedilere karsi koku birakmak istemezler ondan kapatirlar. İzini belli etmemek icin :)

izmir_pet

suan cok sukur cok temiz. Hatta odam kapali durur hep. Gitceginde miyavlar anlarim. Yada az cok sure uzadimi miaaa kum kumm derim. Varsa miyavlamaya bi baslar susmaz. Yoksa kafasini cevirir umurssmaz:)

izmir_pet

benimki aciktin mi veya mama- kum kum - su - top top- oyuncak dedigimde anliyo. Sizde bence simdiden ogretebilirsniz isterseniz. Kucukken kolay ogreniyolar

izmir_pet

kediler itaat etmeyi sevmiyolar ama anlamadiklarindan dgl. Suan otur dedigimde bile oturuyo. Ne kadar ilgilenirsek o kadar karsikigini aliyoruz haliyle:)

Ama hiç umrunda olmuyor ki nasıl anlıyorsunuz mesela sizi dinlediğini ben kaç hafta oldu bilmiyorum ama hayır kelimesini öğretmeye çalışıyorum asla umrunda değil. mesela mamasını koyarken deli gibi tırmanıyor bacaklarıma o arada mama desem duyarmii duysada tinlar mii bilmiyorum:D

Ödül mamasıyla mi öğretiyorsunuz yoksa başka bi yöntemi varmi

izmir_pet

Bi avcumda mamalar vardi. Diger elimle iki parmagimla tek bi mama aliyodum veriyorum yiyo. Bi tane daha aliyorum. Vermiyorum. Mamayi tutan parmaklarimla otur isareti yapiyorum otur diyorum. Oturana kadar vermiyorum. Bazen kendim oturtup veriyorumm. Mantigi cozuyo. Mama zaten en kolayi. Her mamasini elime alinca, ben kavanozda tutuyorim. Kavanozu gorunce miyavliyo. Hep miaa mama mamaaa aciktin mi mamaa diyodum ogremdi. Bazen evde kaybolyyo seslenince gelmiyo. Bi kez mamaa dedim mi nerdeyse cikip geliyo koss kosa. Ben tum kedilerime mamayi ogrettim

izmir_pet

pardon hep ac doymuyo:)

Ahah çok tatlı ya kedinizde kendimi gordum resmen :D kaç yaşında şuan

izmir_pet

7aylik daha bebek:)

izmir_pet

Yataga gecince uyku saati saniyo uyudu benimki coktan :D biz yatalim memnum oldumm:) yardimci olabilecegim bisey olursa olurum yazabilirsiniz:))

Bayadır bu şekilde yapıyorum fisfis olayını okudum bir yerde. bende boş sac spreyi kutusu yoktu yeni bitti biri denicem ama poposunu baya ıslak bir pamukla islattim temizlemedi hiç umarım fisfisla ıslayınca temizler