Kedim Tuvaletten Sonra Kendisini Temizlemiyor Tavsiye?

Merhaba. 3.5 aylık yavru kedim tuvaletten sonra kendini temizlemiyor. O tuvalete girince bende hemen koşuyorum peşinden isini bitirip çıkınca poposunu alkolsüz ıslak mendille bazen de ıslak pamukla siliyorum. Ama evde olmadigim zamanlar öyle geziyor. Birde malum paşamızın evde girip çıkmadığı yer yok battaniyenin yatağın yastığın üzerinde geziyor. Ayrıca ogrenmeside lazım artık ben siliyorum diye hiç öğrenemez diye de korkuyorum. Tecrübeniz yada tavsiyeniz varsa paylaşırmısınız.

45 CEVAP

Tavsiyelerinizi denicem teşekkür ederim :)

Gerçekten mi ya kendi kendine mi öğrendi. Ya ıslak mendil mecburi çünkü birde afedersiniz ama kakasinin üzerine basıyor gömerken. Poposunu pamukla patilerini ıslak mendille siliyorum :( hafif hafif siliyorum bende incitmekten korkuyorum ama ona ragmen hic istemiyo isirmaya cirmalama calisiyo

Bir kac kere temizlik isini bitirdikten sonra pamuğu çokça ıslatarak poposuna değdirdim hafif ıslak kalsın diye o zaman yaliyorlar ya ama tenezzül bile etmedi öyle gezdi ıslak popoyla en sonunda tuttum kuruladım artık hasta olmasin diye

izmir_pet

bende ayni seyleri yasadim. Yatagima haliya gezdigi heryerde izleri takip ediyodum cok kotuu:)) bazenn mamayla kandirip sildim. Bazen zorla tutup artik sacma sapan konusup sarkilar soyleyip dikkatini dagitarak deli gibi :D bi sure sonra basmamayi ogrendi. Ve uzerinide pis gormeye tahammul edemiyo suan. Kumunu bi kez temizlemesem topaklanan kum olmasina ragmen hemen yanina parkeye yapiyo:)

izmir_pet

bebek o daha yaa ogrenir :)

Ya ahah aynı ben işte :D o kadar komikki onun banyoya doğru gittiğini görünce o an her ne yapiyorsam birakip içeriyi dinliyorum kazma sesi geliyorsa koş melis :D o isini hallediyor ben elimde pamuk islak mendil bekliyorum tuvaletin başında. Çikınca hemen tutup temizliyorum. Aynı şekilde şarkılar türküler degisik danslar dikkati dağıtma çabaları eşliğinde temizliğini yapıp bırakıyorum :D

Ben evi korumak adına günde 2 kere falan temizliyorum kumu sabah akşam :D

izmir_pet

bende 2-3kez temizliyorum yalniz dglsin :) ne marka kum ince tanelimi

Ayyy çok kötü :D benim banyom baya küçük bende başta oturma odasına koymuştum da ilk aldığım tuvalet kokuyu engellemiyordu hiç arkadaşım varken kaka yaptı bi kere heryer duman altı :D sonra hem tuvaleti degistirdim başka marka aldım hemde banyoya koydum

izmir_pet

ben kumu 8-10cm derin koyuyorum. Sizinki derin dglse o sekilde yapin

Ben nasıl bulaşıyor diye merak edip inceledim :D yaptıktan sonra örterken patisi değiyor bazen bazende üzerine basınca işte taslasmiyor öyle hemen çünkü ben kediyi temizledikten sonra hemen alıyorum bazen kakayi yumuşak olur dağılıyor hatta

Mantıklı daha derin kazar o zaman üzerine basınca bulaşmaz en azindan

Onu da düşündüm aslında ama acaba bu sefer de alisip tembellik edip gommezse diye korktum

Ugrasmada problem yok ya zaten severek yapıyorum bakımını ama eğitmek lazım bazı konularda bebek olduğu icin anneden erken ayrılınca göremiyorlar tabi kum nasıl kazilir örtülür popo nasil temizlenir birinden gormeyince de öğreniyor mu kendi kendine bilmiyorum o yüzden actim başlığı :))

Evet o markayı duymustum zaten şuan 10 kilo kum var o bitince denicem :)