Ücretsiz Kedi Kısırlaştırma

Elifffss

Arkadaşlar merhaba bir anne kedi üç tane de yavru kediye bakiyorz bahçede artık yavrular beş aylık oldular ve kısırlaştırmak istiyoruz ama çok pahalı fiyatları bana sokak kedilerini ücretsiz kısırlaştırmak icin öneri verebilir misiniz

20 CEVAP

Pinaryilmaz

Belediyeler ücretsiz kısırlaştırıyor sokak hayvanlarını

Elifffss

Ama ben sonra geri istiyorum geri getiriyorlar mı alındıkları yere?

kedipatisii

Belediyeler sahipsiz hayvanları ücretsiz kısırlaştırıyor. Eğer sahiplenecek biri çıkar ise ona veriyorlar yoksa adres bilgilerinizi alıp aynı sokağa bırakıyorlar. Tabi yaninizda başka biriyle gidip kediyi onun sahiplenmesinide sağlıyabilirsiniz. Tanidik ya da insafa gelirlerse size geride verirler ama bu işi sırf özel veterinere goturmeyip oraya yaptirmak isteyenler çok olur diye genelde getiren kişiye verimiyorlar

kedipatisii

Belediyeler bunu yapmak zorundalar aslında yasa gereği ama dedigim gibi sahipli hayvanlari getirip kisirlastiranlar olunca veterinerlerde artık kimin doğru kimin yalan attigini bilmiyorlar

Elifffss

Ben direk ev adresini verdim gelip evden alacaklar sonra direk gene eve bırakmalarını istedim.Bahçede bakıyoruz cunku

izmir_pet

bi kez verirseniz geri vermiyorlar asla. Belki cok iyi niyetli biriyse bi kereligine yaparsa bilemem ama normalde asla verilmiyor size. Bastan soyleseydiniz kisirlastirildiktan sonra aldiginiz yere koyarmisiniz ben onlara yemek su vermek istiyorum derseniz guzel olurdu. Son ihtimal bi yakininiz yabanci gibi gidip sahiplenebilirse de olur

Mayis1

Bu konudaki kararınızı net bir şekilde belirtirseniz ve başıboş bırakmazsanız geri getirirler. Ameliyat sırasında orada bekleyin çıkınca da eve götürün ya da. Evde kendiniz bakarsınız ama 2-3 tane anestezi almış kediye aynı anda bakmak, onların şurubunu vermek sizi biraz zorlayabilir belki.( maddi olarak demiyorum ilgilenmek gerekiyor zorlanırsınız belki). Aralıklı olarak yapsanız daha mı rahat olur ya da bir haftada kurtulmuş olursunuz çiftleşme endişesinden. 5 ay kısırlaştırma için erken, biraz daha bekleyin. Bu arada her belediye yapmıyor. Bizim burda kedi kısırlaştırması yapmıyorlar mesela. Bazı belediyeler bedava ya da sahipliyse 115₺ civarına yapıyor. Arayıp bilgi alın.

Elifffss

Bizim belediyemiz yapiyomus ben kesinlikte geri istiyorum söyledim de

Elifffss

Arkadaşlar aranızda başka belediyeye sokak kedisi kısırlaştıran oldu mu? Olduysa siz de bilgi verebilr misiniz

melikealgin

Bende sormustum zamanında ama bana kedi sahipliyse onu elimden alacaklarini geri vermiceklerini soylediler.Sadece sahipsiz hayvanlarına ozelmis ucretsiz bakım.O yuzden korktum bende 250 tlyi gozden cikaricam zamanı geldiginde ozelde yaptircam mecbur

izmir_pet

Ornek ben goturuyorum arkadasim hrmen gidip sahiplenmek istiyo. Tabi bu durum cok oluyo o yuzden veterinerler uyanabiliyor dikkat etmek lazim:) acikcasi bazi belediyedekilrr sokak kedilerine bile bakmiyo. Ornek bizimki, cok kiziyorum. Acikcasi korkuyorum geri alirken aksilik cikarsa diye

izmir_pet

biraz riskli is iyi dusunmek lazim. Bastan konusmak lazim yada aldigim yere birakicam sokakta yemek vericem gibi konusursaniz risk olmaz. Belki oyle yapmama ihtimali de var ama yalanla da riskli. İyi dusunmek lazim

Elifffss

Yaa telefonda direk söylesem geri istiyorum bakicam diye gene de getirmezler mi cok üzüldüm su an :((

Elifffss

Ya burda dişi kediye 500 erkek kediye 300 deniyor aşırı pahalı bizim bahçedeki kediler bir kedi de degil.Sokaktaki bütün köpekler aşılı kısırlaştırılmış hani kulaklarında mandal var.Ama kedilere gelince hic bakim yok.Ben bahcede baktigimi sokak kedisi oldugunu soyledim