Kedimi Yikamalimiyim?

Minnakpatipuki

Sokaktan sahiplendigim kedimi eve alali yaklasik 1 ay oluyor. 2.5 aylık olmak üzere yavrum ve ben onu yıkamak istiyorum. Kış boyunca dışarı cikmicak, ev alttan ısıtmalı ve kucuk oldugu icin 2 odamda sicacik oluyor. Sizce yikamalimiyim? Yada yıkarsam hasta olur mu bir sekilde?

44 CEVAP

Minnakpatipuki

Ben de yikama taraftari değilim kendilerini temizlediklerini dusunuyorum da annemin ici rahat etsin en azindan. Birbirlerine alışma asamasindalar da yıkanma olayına takmış durumda şuan :)

herautte

Anneler hep aynı sanırım :)) Eğer içi rahat edecekse annenizin bir kerelik yıkayın ama çok dikkat edin.. Benim kedim suyu seviyor ama yinede hiç yıkamadım :)) lavobonun içinde uyuyor çoğu zaman :) veterinerimiz gerek yok dedi ama arada bi leğene su koyuyorum o patileriyle oynuyor :))

Minnakpatipuki

@herautte çok sevimli ya :)) aynı mi bilmiyorum valla millet evinde hem kedi hem köpek besliyor yada birden fazla kedi besliyor ben bi minnacık kediyi kabullendirmeye çalışıyorum. Ama o da sevcek alışacak valla ben anlamam :D

Ares07

Açıkçası kedilerin yıkanmaması gerekiyor. Dışarıdan alındığı için bir şey diyemem çünkü ben de kedimi sahiplendiğim veterinerden eve getirirken altına kaçırmıştı. O yüzden lavaboda yıkamak zorunda kaldım. Tabi ki çok küçüktü o zaman ve hiç sorun olmadı. Yavaş yavaş lavaboda yıkadım. Tabi tam kurulayamadım kaçmıştı. Sonra tekrar hiç gerek olmadı. Hafif nemli bezle silinebilir bence yıkamak yerine. Çok kirli değilse onu da düşünebilirsiniz. Ben siliyorum hiç sorun olmuyor, alıştı zaten.

izmir_pet

Hic yikamadiysaniz bi kez yikayabilirsiniz ama bidaha yikamayin :)

Minnakpatipuki

Hiç yıkamadım :) memnun kaldiginiz bir şampuan oneriniz varmı peki ?

Minnakpatipuki

Bence kirli degil kötü kokmuyor hatta güzel kokuyor severken parfum kokum bulaşıyor sanirim :) ama anneme anlatamıyorum bıraksam kloraga yatircak kediyi :D bir kez yikiyim da içi rahatlasın diye düşünüyorum :))

Minnakpatipuki

İzmir_pet aa gerçekten mi bende şampuan arastiriyodum dalin alayım o zaman tahriş etmiyorsa tüy dokmuyorsa :)

Minnakpatipuki

Bir de havluyla kurulayıp birakiyormusunuz nasıl yapıyorsunuz kurulama islemini

izmir_pet

Benimki kendi suya atladiginda sorun olmuyo bol bol suyla oynuyoruz biz banyoda daa:) oyleyse ilik suyu hazirlayip bardakla da dokulebilir belki az az. Belki daha az korkar

Minnakpatipuki

Tam da onu soracaktim dus başlığını mi kullanıyorsunuz yoksa taşla falan mi döküyorsunuz diye :)

izmir_pet

ben normal banyomuzdaki dus basligini kullaniyorum. Benimde hic korkmuyo ama o yuzden cok fikrim yok ama belki onun sesinden de korkarsa bardak gibi biseyle de olabilir

izmir_pet

bisey olmaz. Sadece 10-15gun kadar yikamamak daha guvenli

Bgisan

Dalin in içeriği hiç değil değil. Size tavsiyem ve yeni araştırmadan sorunsuz geçen Baby&me bebek şampuanı.

Ben hiç yıkamadım kedimi. Sudan da nefret eder

melikealgin

Ben Oscarı bi kez yıkadım bi daha da yıkamadım taraftarı da degilim :)