Sokak Kedileri İçin Uygun Fiyatlı Mama Nedir?

Avifors

Dışarıdaki kedileri besliyoruz ancak fiyatı şu anki mamamızdan daha uygun, besleyici bir mama bulmak istiyoruz. Sokak kedileri için hangisini tavsiye edersiniz?

36 CEVAP

izmir_pet

Herkesten cok ozur diliyorum. Bonacibo da ayni gruptaymis..
Micho, MitoMiks, Bonacibo, Petikare: Türkiyede üretilen ucuz ve kalitesiz mamalar. Kristal oranı fazla olduğundan kanlı idrar, kusma, sonunda da damar tıkanması ve bağırsakların yırtılmasına sebep oluyor. (Alinti)

aliberken

********* mito alabilirsiniz.2 yıldır mito mama kullanıyorum sokak kedileri için ve 2 yıldır beslediğim kedilerde daha hiç sıkıntı görmedim.Trendline,enjoy,honey gibi markalarıda denedim ama kedilerin en çok sevdiği mito oldu.Her mama her hayvana iyi gelmez.Acana,orijen ile beslenip hasta olanda olabilir whiskas proplanla beslenip sağlıklı olan hayvanlarda olabiliyor.Mamalarla ilgili kulaktan dolma bilgiler çok fazla.Kanıtı olmadan bilgisi olmadan yorum yapanlar oluyor.Örneğin kedisine whiskas mama kullanıp mama geçişini düzgün yapmayan whiskas kedimi ishal yaptı kedim kustu whiskas çok kötü şeklinde bilgi verebiliyor.Acana orijen kullanıp hayvanında farklı bir nedenden hastalık olsa da fazla protein zararlı diyenler oluyor.En iyisi kendinizin araştırma yaparak güvenip alıp denediğiniz mamayı,ürünleri kullanmak.Denersiniz memnun kalmazsanız farklı ürüne geçersiniz.

izmir_pet

Enjoy a gelince o da maket mamalaei katogerisinde sonucta cok guzel dgl illaki ama sokaktakiler icin en ********** oldygunu soyledi sueekli mama aldigim yer. Direk fabrikadan aliyomus kendi. Burda da sordum enjoyla ilgili bilinen bi zarari varmi diye bisr bulamadim. Benim bildigim tuz orani ve diger icerik cok besleyici olmass da mito mithodan iyidir sokak kedileri icin

izmir_pet

@venusunpembepatileri" reflex e gelince bizim ilk mamamiz reflex ti. Bu sitede cok kotu yorumlar duyup birakmistik. Veterinerim israrla reflex i onerdi. Benim kedime bicok mama dokunuyo bilmiyorum ne vercegimi reflex e donelim dedi. Cok besleyici falan dgl ama mito micho gibi bi zasrini gormedim ben. Tabiki butcesi olanlara tavsiye etmem ama uygun mamalarda ben sevdim

izmir_pet

@sedanurdrl" gercekten cok guzel bisey yapiyosunuz :) bu arada kopecik demissiniz. Ona kedi mamasi mi veriyorsunuz? Yoksa farkli mi? Cunku kedi mamasi kopeklerin bobreklerini bitiyormus malesef. Bende bi sureye kadar bilmiyodum

izmir_pet

Cuvalla 80-90tl tl civari 15kg