Birazcık Fikir Alışverişi? Haksız Mıyım?

eylemcaliskan

Öncelikle herkese merhaba, sadece başımdan geçen olayı anlatıp sizlerden objektif yorumlar almak istiyorum. 22 Ekim tarihinde bahçemde beslediğim kedinin çenesinin yamulup şiştiğini gördüm ve 23 Ekim tarihinde veterinere götürdüm. Kırık olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söylediler, ardından da öğrenci olduğumu öğrenip direkt siz bu operasyonu karşılayamazsınız dediler. Çevreme haber verdim, parayı bulup buluşturdum ve sokak hayvanı olduğu için 2 bin liraya ameliyat ettirdim. Bu arada normalde 4 bin lira tuttuğunu, ama bana indirim yaptıklarını söylediler. Çenesine takılan tel sebebiyle 2 Kasım tarihine kadar sondayla beslendiği için veterinerde kaldı, 2 Kasım’da almaya gittim ve gittiğimde ayın 17’sinde tellerin çıkması için geri gelmem gerektiğini söylediler. Bunun üzerine whatsapp üzerinden de tarihi kesinleştirdik ve 17’sinde gittim. Gittim ama veteriner benim gideceğimi unutmuş, klinikte değilmiş. Salı günü tekrar gitmem gerektiğini söyledi. Salı günü gittiğimde teli çıkaracak olan hocasının hastalandığını, ama git gel yapmamam için 2 gün klinikte kalabileceğini söyledi, ben de kabul ettim. Perşembe günü götüreceğim demesine rağmen cuma gününe çekti, cuma günü ise bu pazartesiye çekti. Ben de bilseydim hayvanı orada bırakmazdım, kaç gündür kutunun içinde tutuyorsunuz diye söylendim ki bu konuda tamamen haklı olduğumu düşünüyorum. Karşılığında bana bağırdı ve “çok biliyorsan al kendin götür, ben sen uğraşma diye iyilik yaptım, sen kimsin ki ben sana iyilik yapıyorsam” minvalinde şeyler dedi. Ben mi fazla abartıyorum bilmiyorum ama bu küçümseyici ve umursamaz tavrı beni çok sinirlendirdi. Ben kendim için değil, o yaralı hayvan için uğraşıp dururken bana böyle davranmasının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Yine de acaba sert mi çıkıştım diye düşünmeden duramıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

19 CEVAP

eylemcaliskan

Teşekkür ederim. Buradan isim vermem etik olur mu bilmiyorum

eylemcaliskan

@BihterMerve size mesaj attım

eylemcaliskan

Teşekkür ederim yorumunuz için. Dediğim gibi o kadar sert bir tepki gösterince ben de vicdani olarak kendimi sorguladım acaba yanlış mı davrandım diye. Bu yüzden objektif yorumlar istemiştim. Daha önce de hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. Aşıya götürmek dışında ekstra bir durum olmamıştı, biraz da tecrübesizlik diyebiliriz.

eylemcaliskan

Teşekkür ederim düşüncenizi belirttiğiniz için.