Birazcık Fikir Alışverişi? Haksız Mıyım?

eylemcaliskan

Öncelikle herkese merhaba, sadece başımdan geçen olayı anlatıp sizlerden objektif yorumlar almak istiyorum. 22 Ekim tarihinde bahçemde beslediğim kedinin çenesinin yamulup şiştiğini gördüm ve 23 Ekim tarihinde veterinere götürdüm. Kırık olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söylediler, ardından da öğrenci olduğumu öğrenip direkt siz bu operasyonu karşılayamazsınız dediler. Çevreme haber verdim, parayı bulup buluşturdum ve sokak hayvanı olduğu için 2 bin liraya ameliyat ettirdim. Bu arada normalde 4 bin lira tuttuğunu, ama bana indirim yaptıklarını söylediler. Çenesine takılan tel sebebiyle 2 Kasım tarihine kadar sondayla beslendiği için veterinerde kaldı, 2 Kasım’da almaya gittim ve gittiğimde ayın 17’sinde tellerin çıkması için geri gelmem gerektiğini söylediler. Bunun üzerine whatsapp üzerinden de tarihi kesinleştirdik ve 17’sinde gittim. Gittim ama veteriner benim gideceğimi unutmuş, klinikte değilmiş. Salı günü tekrar gitmem gerektiğini söyledi. Salı günü gittiğimde teli çıkaracak olan hocasının hastalandığını, ama git gel yapmamam için 2 gün klinikte kalabileceğini söyledi, ben de kabul ettim. Perşembe günü götüreceğim demesine rağmen cuma gününe çekti, cuma günü ise bu pazartesiye çekti. Ben de bilseydim hayvanı orada bırakmazdım, kaç gündür kutunun içinde tutuyorsunuz diye söylendim ki bu konuda tamamen haklı olduğumu düşünüyorum. Karşılığında bana bağırdı ve “çok biliyorsan al kendin götür, ben sen uğraşma diye iyilik yaptım, sen kimsin ki ben sana iyilik yapıyorsam” minvalinde şeyler dedi. Ben mi fazla abartıyorum bilmiyorum ama bu küçümseyici ve umursamaz tavrı beni çok sinirlendirdi. Ben kendim için değil, o yaralı hayvan için uğraşıp dururken bana böyle davranmasının çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Yine de acaba sert mi çıkıştım diye düşünmeden duramıyorum. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

19 CEVAP

sdfkllli

sonuçta gönüllü tedavi etmemiş bir bedel almış karşılığında bu bir , size net bir zaman belirtmemiş sizi sürekli yormuş bu iki , seni bu kadar bekletmelerine karşı hesap sorman gayet normal bu üç , diyelim ki iyilik yaptı bu iyilik üzerinden size karşı üstünlük kurmaya başınıza kalkmaya çalışıyorsa hiç yapmasın bu da dört . Az bile yapmışsınız haklısınız

Ecerana

Kusura bakmayın da o veterinerimn yaptığı iyilik falan değil sokak hayvanı dediğiniz halde sizden para alması yanlış para alırken Bi de sen öğrencisin bu parayı ödeyrmzsin deyip seni küçümsemesi de doğru değil burda önemli olan bir canın hayatı ve bu canın hayatını önemsemeyip sürekli ertelemesi de yanlış bir de bu yüzden size çıkışması ve sanki çocuk azarlar gibi azarlaması hiç hoş bir tavır değil bence kediyi alıp başka veterinere gidin tedaviye orda devam edilsin bu canın o veterinerden sağlam çıkacağına pek inanmıyorum dua edelim de hayvan da Bi hasar kalmasın

eylemcaliskan

Ben zaten her şeyimi ona göre planladım, ben istediği kadar beklerdim ama o hayvanın 6 gün boyunca bir kutuda beklemesi canımı çok sıkıyor. Zaten henüz 5 aylık, yaklaşık 1 ayı veterinerde geçti. Her gidip gelişinde psikolojik olarak sıkıntı çekiyor, tam iyi oldu derken tekrar aynı terane. Bana bu kadar bağırınca yanlış bir şey mi söyledim acaba diye düşündüm, bu yüzden fikir almak istedim. Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için

eylemcaliskan

Muhtemelen uğraşmak istemedi, karşılayamazsın dediğinde “peki o zaman” deyip çıkıp gideceğimi düşündü, bu yüzden kolay yoldan kurtulmak istedi. Ben 4 bin lira olsa onu da bulurdum ve bir şekilde tedavi ettirirdim. Hayrına bakmıyor, istediği ücreti verdim ve emin ellerde, mutlu olmasını istiyorum ve bunun en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum. Çenesindeki teli kendisi değil hocası çıkaracak, hocasından şüphem yok. Eğer bu kez verdiği sözü tutarsa inşallah yarın kurtulacağız.

Cldkgkcs

Yine bir ticari vet. Şaşırmıyoruz gerçekten Allah muhtaç etmesin güvenmek çok zor. Bende aynı tepkiyi verirdim diye düşünüyorum yani haklısınız, ama o bambaşka bir pencereden baktığı için emin olun tepkinizin sebebini dahi anlayamamıştır

edasukur

Bebişin durumundan haberdar eder misiniz bizi de, durumu nasıl, iyi olacak mı merak ederim. Umarım sorunsuz bir süreç geçirirsiniz yarından itibaren.

Gul36

Ben de aynı şeyi yapar, hatta daha sert tepki verirdim. Yaptığı şeye hiç hakkı yok çünkü. Eğer yarın da ertelerlerse bence artık başka veterinere gütme vakti gelmiş demektir. Şimdiden güvenilir veterinerlere internetten bir bakın isterseniz ne olur ne olmaz diye.

izmir_pet

Valla sizin gibi birine denk gelmis yatip kalkip sukretsin. Klinigini basina yikardim onun. Bisey dicem burda yanlis olcak sinirlenmemeye calisiyorum. Cok afedersiniz ama bu ne serefsizliktir yaa. 2.000tl para almis bide hayrina mi yapmis. Kii sokak hayvanlarina ucretsiz bakmasi lazim. Sade ilac parasi alsin yaa. Bide ustune boyle bi sacmalok olurmu? Sozde veteriner bozuntusu. Boylelerine hayvanlarimizi minicik canlari bilmeden emanet ediyoruz. Allah islah etsin. Bence buradan paylasin herkes bilsin gitmesin yaaa. Gercekten cok gecmis olsun cok uzuldumm

para göz veterinerlerden çok sıkıldık ya yazık gerçekten gönüllü olarak yapmamış zaten ki yapsa bile hakaret edicek hakka asla ve asla sahip değil bence veterineri paylaşın ki insanlar hayvanlarını emanet etmesin

sebnemveduman

Eminim ki hayvanlara karşı ufacık bir sevgisi bile olmamasına rağmen sırf para için veterinerlik mesleğini seçmiş, nankör bir insanla karşılaşmışsın. Ben senin yerinde olsam o kliniği onun başına yıkardım. Çok özür dilerim, belki bu kadarıyla fazla yaptığımı düşüneceksiniz lakin onun gibi bir insana ancak bu yakışırdı. Verdiğin tepkiyi takdir ediyorum, en iyisini yapmışsın.

BihterMerve

Öncelikle geçmiş olsun, tabi ki haklısınız. Hangi şehir, hangi veteriner çok merak ettim?

eylemcaliskan

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Elbette sizi haberdar ederim

Alicveben

Düzülüyorum da bende aynı tepkiyi verirdim

eylemcaliskan

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Konuyu telefonda çok fazla uzatmak istemedim. Yarın gittiğimde zaten detaylı konuşmayı düşünüyorum. Sizin yorumlarınızı isteme amacım belki de sorunun benden kaynaklı olması ve kendi hatam yüzünden ekmek parasından etmek istemiyor olmam. Yarınki konuşmaya göre bir sonraki adımımı şekillendireceğim, gerekirse yetkili mercilere şikayet edeceğim ve elimden geldiği kadar sizler de dahil birçok kişiye yayacağım.

eylemcaliskan

Çok teşekkür ederim değerli yorumunuz için.