Papağanım Kafesten Çıkmıyor

cikorella

Yaklaşık 3.haftamız kuşumla ama kafesten hiçbir şekilde çıkmıyor eğitimine başlayamadık bi türlü yardımcı olabilcek birileri varmı acaba

2 CEVAP

3 hafta daha anca normal bir zaman. kafesin çevresinde kendini rahatsız hissettirecek bir hareket var mı ? siz kafesin kapısını açık bırakın. uzaktan seslenin seviyenizi onun altında tutun. kafes yemliğine minik bir ikram bırakın ve uzaklaşın. sonra o ikramı kapısına daha sonraki günlerde kafesin dışında yakın bir yere koyun. çıkmaya çalıştığında da hemen yanına gidip elinizi uzatmayın. kendini güvende hissetmiyor büyük ihtimalle.

cikorella

Bu cevabı görür müsünüz bilmiyorum ancak kuşum çıktı kafesten ve çok güzel uçtu odada şimdi dışarda alıştırma vakti