Kedimin Kulakları Soğuk

bskkrky

2 buçuk aylık erkek bi kedim var sarman. Dün akşamdan beri kulakları soğuk, oynaması, iştahı herşeyi iyi. Veterinere sordum ortamı sıcak tutun dedi ama evin içinde sizce nedeni ne olabilir

18 CEVAP

izmir_pet

İsitici yoksa soguk olur. Benim evim klimayla isiniyo. Salon disina ciktigimizda kulaklari buz gibioluyo. Yatarken de battaniyemin altinda kafasi bile ortulu uyuyo benimle, bana sarilip..

Alicveben

üşüyor. benimkide öyleydi sonra üşüttü 2 defa kustu siz dikkat edin sıcak bir ortamda kalsın benimki kuşlar gözüküyor diye balkondan çıkmıyor bu yüzden üşüttü tabi balkon kapalı ama yinede evden çok daha soğuk

izmir_pet

ozellikle parke fayans gibi yerler dr soguk olabiliyo. Oyle yerlerde durmasin. Ben mamasini bile halinin uzerinde veryorum patileri usuuo hemen

bskkrky

Hepinize çok teşekkür ederim. Bizim ev cam balkon çok koktuğu İçin kumu balkonda bazen yaramazlık yapıyor tuvaleti gelmiş gibi yapıp balkona kaçıyor ordan dışarıyı çok izliyor ve üç gündür veterinere gidiyoruz yolda üşütmüş olabilir. Çok küçük ya herşeyden korkuyorum bişey olucak diye. İçim rahatladı biraz çok teşekkür ederim

melikealgin

Fip teşhisi konuldu demissiniz nasıl anladılar bunu testsiz ? :/ Kediler de çabucak üşüyebilen canlılar evi sıcak tutmaya çalışın mümkün oldukca

bskkrky

Gençlik hastalığı mı diye çok korkmaya başladım daha yaşı çok küçük ya 3 gün oldu kanlı ishal İçin götürdümparazit uygulaması yaptılar sonra ilaç falan şuan geçti gayet herşey normal. 2 şurup verdiler onu kullanıyoruz. Hills marka i/d mama aldım bağırsak floraları güçlensin diye. Normalde çok hareketli bi kedi olduğu İçin durağan olması beni gerçekten çok korkutuyor eve gitmek için şuan can atıyorum. Birazda evhamlıyım şuan çok kötü oldum. Kulakları ve burnuna baktırdım ben annem normal ılık dedi sabahki gibi soğuk değil dedi

bskkrky

@melikealgin ilk götürdüğümde bulduğum zaman karnı şişti söyledim sonra su çekti normalde kedilerin karnı kuru olur şimdi su geldi dedi. Fib %90 la dedi. İkinci gittiğimizde çekmek istedi su gelmedi. 2 gün önce kanlı ishalden başka bi veterinere götürdüm. Test yaptırmak istedim fible ilgili. Karnında bi şişlik ya da sıvı yok dedi dışkıyla test yapabilirim dedi yaptırdım dışkıda corona virüsü yayılmıyor negatif çıktı şuan için fib sizi korkutacak bişey değil dedi. Başka emekli profesör bir veterinere danıştım o da o yaşta bi kedi fib olsa 1 2 hafta içinde ölmüş olurdu dedi

melikealgin

Benimki de topla oynadığı zaman yatıp daha fazla uyuyo.Sizinki bi de cook küçük.Oscar da oyleydi yatar uyurdu gece aktif olurdu.Mamasını yiyip suyunu iciyosa ve ishal değilse korkmayın

bskkrky

Çok teşekkür ederim

izmir_pet

usutse de isindiginda kulaklari isinir. Baska belirti yoksa kulaklari soguk oldugu an usuyordur. Sicak ortamda dursun ne kadarsa:)

bskkrky

Oyun oynaması çok iyiydi ben işteyim şuan evde yatıyormuş. Yemesi de normal her zamanki gibi. Evet gece kontrol ettim birlikte uyuyoruz kulakları her zamanki kadar olmasa da ılıktı ama sabah soğuktu. Yarın veterinere gidicez ama şimdiden İçim rahat etmedi bide size sormak istedim ben

doren07

Patilerini bir kontrol edermisiniz onlarda soğuk mu bu belirtiler üşüdüğünü gösteriyor.

bskkrky

Şuan işteyim ama evdekilere sordum normal diyorlar

bskkrky

Ama bugün normalden biraz fazla uyumuş

doren07

Yavru kediler uzun uzun saatler uyuyabilir bu normal. Patileri normal ise başka bir durumda olabilir ama siz yinede yavrunuzu sıcak tutmaya çalışın.